چرا بچه گربه ها و گربه های بالغ همیشه می خوابند؟

چرا بچه گربه ها و گربه های بالغ همیشه می خوابند؟

پت شاپ دناپت: گربه ها حیواناتی هستند که بیشتر می خوابند و بیشتر به خواب و استراحت علاقه دارند. می گویند برای آنها تنبلی یک روش زندگی است. اگرچه دلایل مختلفی پشت علاقه آنها به استراحت وجود دارد، اما این واقعیت که گربه ها زیاد می خوابند تغییری نمی کند. وقتی غذا نمی‌خورند، تخته یا صندلی راحتی را می‌خرانند یا در حال بازی کردن هستند، به راحتی می‌توان آنها را در خواب دید.

گربه ها می توانند بین 16 تا 20 ساعت در طول روز بخوابند و این دوره ممکن است در دوران بلوغ و پیری طولانی تر باشد. عادات خواب نیز ممکن است بین گربه هایی که در خانه زندگی می کنند و گربه هایی که در خیابان زندگی می کنند متفاوت باشد. از آنجایی که آنها به اندازه افراد بیرون در معرض محرک ها نیستند، کار زیادی برای انجام دادن پیدا نمی کنند و احساس امنیت می کنند، کسانی که در خانه زندگی می کنند زمان بیشتری را صرف استراحت می کنند. در این مقاله می توانید پاسخ این سوال را بیابید که چرا گربه ها همیشه می خوابند.

گربه ها در روز می خوابند، شب ها فعال باشید

دلایل متعددی وجود دارد که چرا گربه ها زیاد می خوابند، به خصوص در طول روز. آنها شکارچیانی هستند که در شب شکار می کنند و از طعمه شدن در روز اجتناب می کنند و انرژی را برای جستجوی بعدی خود برای غذا ذخیره می کنند. آنها در بالای زنجیره غذایی قرار دارند و از آنجایی که در شب در یک فرآیند شکار فعال زندگی می کنند، پس از تغذیه، انرژی آنها باید برای طعمه بعدی تامین شود. برای انباشت انرژی، انتخاب ایده آل این است که کمی بیشتر بخوابید. از آنجایی که چرخه زندگی گربه ها بیشتر شامل خوردن و خوابیدن است، دوره خواب آنها بسیار طولانی است.

می توان تصور کرد که وضعیت گربه هایی که در خانه زندگی می کنند با طبیعت متفاوت است و اینکه چرا آنها اینقدر می خوابند جای سوال دارد. اگرچه محل سکونت آنها تغییر کرده است و آنها مجبور به جستجوی علوفه برای غذا نیستند، نباید تصور کرد که غرایز گربه های خانگی تغییر کرده است. گربه های اهلی مانند گربه های موجود در طبیعت برنامه روزانه مشخصی دارند و بیشتر این برنامه را به خواب اختصاص می دهند. در طول روز، بدن آنها برای استراحت برنامه ریزی شده است، در حالی که غرایز اجدادی آنها آنها را به عمل در شب و صبح زود برای شکار غذا هدایت می کند.

ما در مقالات قبلی خود گفته ایم که الگوی خواب گربه ها و الگوی خواب افراد در گردش مشابهی پیش می رود. اگرچه یک شباهت چرخه ای وجود دارد، مدت زمان فاز گربه ها کاملاً متفاوت است. گربه ها ابتدا می خوابند، سپس وارد فاز خواب عمیق می شوند که حدود 5 دقیقه طول می کشد و سپس دوباره به خواب خود ادامه می دهند. حرکت پنجه‌های او، تکان دادن سبیل‌ها و حرکت پلک‌هایش در مرحله خواب عمیق را می‌توان از نشانه‌هایی نام برد که دوستان ما خواب می‌بینند. مهم است که فضایی راحت برای آنها فراهم کنید تا بهترین خواب را داشته باشند و انرژی خود را به طور کامل ذخیره کنند، احساس امنیت کنند و مزاحم نشوند، به خصوص در طول توله سگ هایشان که رشد آنها به سرعت در حال پیشرفت است.

گربه ها چه مدت بیش از حد می خوابند؟

گربه کاهی با پلیور خوابیده است

“چرا گربه اینقدر می خوابد؟” یکی دیگر از سوالات متداول این است که چقدر خواب حتی برای آنها زیاد است. پاسخ به این سوال ممکن است برای گربه متفاوت باشد. هر گربه به بدن خود گوش می دهد، نیازهای خود را تعیین می کند و اگر تصمیم گرفت زمان آن فرا رسیده است، به استراحت می رود. وقتی می خواهد و انرژی اش بالا می رود، بلند می شود و شروع به گشت و گذار در خانه می کند. به عبارت دیگر، اگر حدود ساعت 4 صبح صدایی از خانه به گوش می رسد و گربه شما کمی شیطنت می کند، جای نگرانی نیست. منبع صدا مشخص است. یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در مورد گربه ها بدانید این است که آنها روال خاص خود را دارند. مشخص است که این روال ها در طول روز تا حدودی تغییر می کنند، اما خطوط کلی آنها ثابت است.

اگر گربه ها بیش از حد یا خیلی کم می خوابند خارج از روال خود، بسیار مهم است که مراقب باشید. اگر تغییر قابل توجهی در الگوی خواب آنها ایجاد شد و این تغییر 2-3 روز ادامه داشت، باید به دامپزشک مراجعه کنند. ممکن است پشت تغییر عادات خواب درد یا بیماری دیگری وجود داشته باشد. به خصوص اگر علائم اضافی مانند کاهش اشتها، کاهش وزن و خستگی به تغییرات الگوی خواب اضافه شود، مشورت با دامپزشکان بدون اتلاف وقت، اقدام درستی خواهد بود.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *