تفاوت بین غذای غلات و غذای بدون غلات گربه چیست؟

تفاوت بین غذای غلات و غذای بدون غلات گربه چیست؟

پت شاپ دناپت: ما می خواهیم هنگام انتخاب غذا برای دوستان گربه خود بهترین باشیم. با افزایش مارک ها و انواع مواد غذایی در سال های اخیر، غذای غلات یا غذای بدون غلات؟ سوال رخ داد

اساسی ترین مواد مغذی که گربه ها باید در فرآیند تغذیه طبیعی خود داشته باشند، چربی و پروتئین هستند. آنها باید این مواد را مصرف کنند تا زندگی طولانی تر و سالم تری داشته باشند. در حقیقت، گربه ها در طبیعت موجوداتی کاملا گوشتخوار هستند. اگرچه سیستم گوارش همه گربه ها یکسان است، اما تفاوت های جدی بین سبک زندگی گربه های وحشی و گربه های خانگی وجود دارد. در حالی که گربه ها در طبیعت نقش فعال تری در زندگی روزمره دارند، حرکات گربه های ما در خانه محدود است. به همین دلیل با در نظر گرفتن فعالیت روزانه گربه ها به غذای تولید شده غلات اضافه می شود و میزان پروتئین متعادل می شود.

برای تغذیه کامل و متعادل، اسیدهای آمینه مانند ویتامین ها و تورین پس از عملیات شیمیایی و فشار به غذا اضافه می شود. این فرآیند از تأثیرپذیری ویتامین ها و مواد معدنی توسط فرآیند شیمیایی جلوگیری می کند.

تفاوت بین غذای غلات گربه و غذای بدون غلات گربه چیست؟

نسبت پروتئین غذاهای غلات با غلات بالا مانند گندم، ذرت و برنج متعادل است. مصرف بیش از حد این غلات توسط گربه ها می تواند باعث اضافه وزن و هیپوگلیسمی (دیابت) شود.

میزان پروتئین غذاهای بدون غلات با سبزیجات به جای غلات متعادل است و میزان گوشت بالاتر است. به همین دلیل، نسبت پروتئین در فرمول های بدون دانه بیشتر است. این باعث می شود که گربه ها احساس انرژی کنند زیرا محتوای کربوهیدرات کمتری دارد. غذاهای بدون غلات نیز به کنترل وزن گربه کمک می کند. می توان از آن برای گربه هایی که تمایل به افزایش وزن دارند استفاده کرد، به خصوص پس از عقیم شدن و با کاهش فعالیت بدنی در سنین بالا.

برای اینکه دوست پشمالوی شما سال های طولانی تر و سالم تری را با شما سپری کند، باید مانند هر چیز دیگری در مورد غذا گزینش کنید و باید غذاهایی را انتخاب کنید که تمام نیازهای غذایی او را برآورده کند. تغییر مداوم غذایی که استفاده می کنید برای دوست شما تغییر خواهد کرد و او از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در مواد غذایی مختلف بهره مند خواهد شد. می توانید با دادن ویتامین گربه به گربه خود به عنوان مکمل، کیفیت زندگی را بهبود بخشید.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *