5 نکته به نحوه اصلاح گربه

5 نکته به نحوه اصلاح گربه

پت شاپ دناپت: اصلاح گربه یکی از پرطرفدارترین کاربردهاست. گربه ها به دلیل ریزش بیش از حد، مشکلات پوستی یا اثرات منفی تغییرات دمای هوا بر روی گربه ها باید مرتباً تراشیده شوند. تراشیدن گربه از نظر جلوگیری از گلوله های مو و مشکلات مربوط به سلامتی به خصوص در برخی از نژادها بسیار مهم است.

چگونه یک گربه را اصلاح کنیم؟ می توان گفت منابع و پاسخ های بسیار متفاوتی برای کسانی که به دنبال پاسخ سوال هستند وجود دارد. در پاسخ به این سوال قبل از هر چیز این که تراشیدن در کجا و توسط چه کسی انجام شود، اهمیت زیادی دارد. افراد حرفه ای که این کار را انجام می دهند باید هم با تجربه و هم آموزش دیده باشند. اگر قرار است اصلاح در منزل انجام شود، انجام تحقیقات لازم در این زمینه و بررسی تصاویر و فیلم های کاربردی ضروری است. علاوه بر این موارد، دانستن نکاتی که در مرحله آماده سازی و اصلاح باید در نظر گرفته شود، ضروری است.

اگر گربه شما نیاز به تراشیدن دارد یا اگر طبق روند تصمیم می گیرید، گربه چگونه تراشیده می شود؟ می توانید از مقاله ما که در آن مهم ترین 5 پاسخ مربوط به این سؤال را با شما به اشتراک گذاشته ایم، در مورد چه چیزی کنجکاو هستید، دریابید.

برای اصلاح گربه از چه تجهیزاتی باید استفاده کرد؟

ماشین زرد رنگ اصلاح گربه

چگونه یک گربه را اصلاح کنیم؟ هنگام طرح سوال، اول از همه، تجهیزات مورد استفاده در این فرآیند باید به درستی تعیین شود. تصور می شود که تیغ های ساخته شده برای انسان می تواند برای گربه ها استفاده شود، اما چنین استفاده ای توصیه نمی شود. هنگامی که انسان و گربه از ریش تراش استفاده می کنند، ممکن است مشکلات بهداشتی وجود داشته باشد، همچنین مشکلاتی مانند محصولی که برای انسان طراحی شده است روی گربه کار نمی کند، آسیب زدن به گربه یا کشیدن سریع موهای بلند وجود دارد. در چنین شرایطی، خطر آسیب به وجود می‌آید، تراشیدن گربه دشوار می‌شود و صدمات احتمالی باعث می‌شود گربه بیش از حد معمول از این روند بترسد.

ریش تراش های مخصوص گربه ها بسیار بی صدا کار می کنند. به لطف طرح های سفارشی آنها برای موهای گربه، تراشیدن به راحتی امکان پذیر است. هنگام انتخاب ریش تراش برای گربه، باید کت و نژاد گربه را در نظر بگیرید. ماشین‌های دارای موتورهای مغناطیسی را می‌توان برای گربه‌هایی که از اصلاح می‌ترسند ترجیح داد، زیرا بسیار کم‌صدا هستند. برای گربه هایی با موهای کوتاه و متوسط، می توان محصولاتی با موتورهای آهنربایی ترجیح داد. انواع ماشین اصلاح گربه و قیچی مو که می توانید به راحتی برای اصلاح گربه انتخاب کنید را می توانید با کلیک بر روی اینجا بررسی کنید .

آیا اصلاح گربه در خانه انجام می شود؟

تراشیدن گربه فرآیند آسانی نیست، اما بسته به شخصیت گربه ممکن است این فرآیند متفاوت باشد. بنابراین، هم بر اساس شخصیت گربه و هم بر اساس رابطه اعتمادی که با گربه ایجاد شده است، باید تصمیم گرفت. به ویژه برای افرادی که قبلا حیوان خانگی نداشته اند و در این زمینه بی تجربه هستند، قبل از تراشیدن گربه در خانه تحقیق کنند. علاوه بر این، پشتیبانی حرفه ای در رابطه با برنامه قابل دریافت است.

چگونه قبل از اصلاح آماده شویم؟

اصلاح گربه توسط آرایشگر

قبل از اصلاح گربه، گربه باید آرام باشد. گربه ها اجسام خارجی، صدا و لمس گاه به گاه را دوست ندارند. بنابراین، آماده سازی گربه قبل از اصلاح بسیار مهم است. اول از همه، گربه باید به ریش تراش عادت کند و متقاعد شود که تهدیدی نیست. به این ترتیب می توان از منفی هایی که ممکن است در حین اپلیکیشن رخ دهد، بکاهد.

قبل و بعد از عمل، گربه خود را به صورت جداگانه با ماشین اصلاح آشنا کنید. به او اجازه دهید دستگاه را لمس، بو کند و کاوش کند. در این بین باید موها را به خوبی برس بزنید تا فرآیند اصلاح آسان شود. اگر مو در هم پیچیده است، مهم است که آن را از بین ببرید و اصلاح را آسان تر کنید.

آیا استفاده از قیچی برای اصلاح گربه ضروری است؟

چگونه یک گربه را اصلاح کنیم؟ بسیاری از افرادی که این سوال را می پرسند از خود می پرسند که آیا می توانند این کار را با قیچی انجام دهند؟ دستیابی به نتیجه ای نزدیک به نتایج اصلاح ممکن نیست، زیرا قیچی فقط به کوتاه کردن طول موها کمک می کند. با این حال، اگر گربه موهای بلندی دارد، ممکن است گزینه خوبی برای کوتاه کردن موها از قبل با قیچی باشد تا اصلاح راحت‌تر و کاهش زمان انجام شود.

در هنگام اصلاح به چه نکاتی باید توجه کرد؟

بعد از اینکه گربه شما با ماشین اصلاح آشنا شد و به ماشین عادت کرد. هنگامی که موها را شانه و کوتاه کردید، اکنون می توانید فرآیند اصلاح را شروع کنید. روش هایی برای تسهیل تراشیدن گربه در طول این فرآیند وجود دارد. سفت نگه داشتن پوست گربه این روند را آسان می کند. علاوه بر این، کمک گرفتن از شخص دیگری در حین اصلاح بسیار مفید خواهد بود، به خصوص برای کسانی که برای اولین بار این روش را انجام می دهند.

نحوه نگه داشتن گربه در عمل اصلاح نیز بسیار مهم است. به همین دلیل است که می توانید با کمک راهنماهای مختلف یاد بگیرید که چگونه گربه را هنگام اصلاح به بهترین شکل در آغوش بگیرید. علاوه بر این، پوشیدن یک دستکش بلند و ضخیم برای جلوگیری از حرکات خراش دار گربه در حین اصلاح، تجربه اصلاح مطمئن تری را هم برای گربه و هم برای شما امکان پذیر می کند. اصلاح با چنین اقدامات احتیاطی سالم تر است تا در هنگام خراشیدن صدمه ای به شما وارد نشود.

هر گربه شخصیت منحصر به فرد خود را دارد. به همین دلیل، اگر نیاز به اصلاح گربه دارید، می توانید با دامپزشک خود در مورد این روند صحبت کنید و از صاحبان گربه که قبلاً گربه ها را تراشیده اند ایده بگیرید. علاوه بر این، اگر گربه شما دوست ندارد که او را لمس کنند و حتی با شانه کردن خز خود مخالف است، دریافت پشتیبانی حرفه ای برای چنین فرآیندی به آسان تر شدن این روند برای شما و گربه شما کمک می کند.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *