چگونه گربه ها را حمام کنیم؟ کاربردی ترین توصیه های شستشوی گربه

چگونه گربه ها را حمام کنیم؟ کاربردی ترین توصیه های شستشوی گربه

پت شاپ دناپت: با استثناء، مشخص است که گربه ها با آب خیلی خوب نیستند. اگرچه آنها عاشق تماشای جریان آب در جلوی شیری هستند که باز می کنند، اما زمانی که قطرات آب روی آنها فرود می آید شروع به پریدن و دویدن می کنند. اگرچه آنها آب را دوست ندارند، اما گاهی اوقات کثیف شدن پوست آنها ممکن است نیاز دوستان دوست داشتنی ما را برای حمام کردن آشکار کند. در چنین مواقعی اعلام وضعیت اضطراری کار ساده ای نیست.

“گربه ها چگونه شسته می شوند؟” اگرچه پاسخ های استانداردی برای این سوال وجود دارد، اما نباید فراموش کرد که هر گربه شخصیت متفاوتی دارد و ممکن است واکنش همه آنها به شستشو متفاوت باشد. در اصل، شستن گربه مستلزم این است که او را به خوبی بشناسید، بتوانید رفتار او را تجزیه و تحلیل کنید و کمی اغماض کنید. البته از در نظر گرفتن ایمنی شخصی در این فرآیند نیز نباید غافل شد.

 به این ترتیب، حمام کردن با گربه ها می تواند به یک تجربه سرگرم کننده تبدیل شود. در این مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد کاربردی ترین توصیه های شستشوی گربه پیدا کنید. برای شما خواندنی دلپذیر آرزو می کنیم.

فرآیندهای آماده سازی برای حمام کردن گربه ها

اگر نیاز به شستن گربه دارید، شاید به این دلیل که او کمی بیرون می رود، شاید به این دلیل که موهای زیبای خود را در اثر شیطنت کثیف می کند، یا اینکه به هر دلیلی نیاز به حمام دارد، ابتدا باید او را برای این تجربه آماده کنید. چه از نظر جسمی و چه از نظر روانی و امنیت خود را در نظر بگیرید.

به همین دلیل ابتدا باید ناخن های او را کوتاه کنید. وقتی وقتی وارد آب می شوند هیجان زده می شوند، باید ناخن هایشان را کوتاه کنید تا ناخواسته به شما صدمه نزنند. اگر دوستی دارید که هنگام کوتاه شدن ناخن هایش عصبی می شود، می توانید این عمل را 1 تا 2 روز قبل از حمام انجام دهید.

 از طرف دیگر، می‌توانید ناخن‌های آن‌ها را کوتاه کنید و از آن‌ها لذت ببرید! تروفی تروفی جزء لاینفک آیین شستن گربه هاست و در صورت استفاده صحیح از این شیپور زندگی را آسان تر می کند.

پس از کوتاه شدن ناخن ها، باید ماجراجویی خود را با یکی از فعالیت های مورد علاقه او ادامه دهید. باید با آرامش موهای او را شانه کنید، ضمن اینکه او را آرام می کنید، اگر گره هایی در موهایش ایجاد شد، باید از شر این مشکل خلاص شوید.

ناخن ها کوتاه می شوند، موها شانه می شوند، حالا وقت آن است که برای خوشحال کردن او بازی کنید و قبل از رفتن به دستشویی او را کمی خسته کنید! اگر بازی هایی را انتخاب کنید که باعث شود او تلاش زیادی کند، می توانید او را آرام تر و شادتر کنید. هر چه خلق و خوی قبل از دست زدن به آب بهتر باشد، روش های شستشوی گربه موثرتر خواهد بود.

پس از تکمیل تمام آماده سازی ها، باید محصول شامپو گربه را با خود ببرید، در حمام را ببندید و یک منطقه ایده آل برای شستشوی گربه ایجاد کنید.

 بستن درب یکی از حیاتی ترین مراحل در این مرحله است. اگر گربه شما به محض خیس شدن شروع به دویدن می‌کند، می‌تواند تمام قسمت‌های خانه را خیس کند، آن را پراکنده کند و احتمالاً یک حمام شنی بگیرد و همه چیز را به محل ساخت و ساز تبدیل کند. می توانید از اسباب بازی مورد علاقه او کمک بگیرید تا او را در حمام بگذرانید.

می توانید چند دقیقه بازی کنید تا به آن منطقه عادت کنید و از تمایل به ترک درهای بسته جلوگیری کنید.

اگر همه چیز مرتب است، می توانید به فکر ایمنی دوست خود در هنگام شستشوی گربه در خانه و ایجاد یک محیط ایده آل برای حمام کردن او باشید.

به منظور جلوگیری از امکان حرکت ناگهانی و آسیب در هنگام خیس شدن، می توانید یک روکش روی زمین قرار دهید یا تشک های حمام غیر لغزنده را انتخاب کنید تا محلی که آن را می شویید ایمن کنید. اگر مکانی که می‌شوید وان حمام است، باید وان را پر از آب کنید، اما مطمئن شوید که آب زیادی که می‌تواند خطرناک باشد نریزید.

 مناطقی که با حدود 1 مشت آب گرم پر می کنید برای شستشوی راحت و ایمن ایده آل خواهند بود. حوله خشک کنار محل شستشو همیشه جواب می دهد، باید حوله خشک همراه خود داشته باشید تا بعد از حمام سرد و خشک نشوید.

مرحله شستشوی گربه نیاز به توجه دارد

حمام کردن گربه در خانه

اگر گربه ای ندارید که از دوران نوزادی به حمام کردن عادت نداشته باشد، استفاده از سر دوش برای اولین بار انتخاب درستی نخواهد بود. اگر نتوانید شدت آب را تنظیم کنید، تمام آماده سازی هایی که انجام داده اید اعتبار خود را از دست می دهند. با آب گرمی که در یک فنجان پلاستیکی پر می کنید، می توانید به آرامی پرهای آن را خیس کنید، به جز سر.

 در این بین نباید فراموش کنید که با آرام ترین لحن صدای خود او را آرام کنید و با نوازش های ملایم او را آرام کنید. اگر دوست بسیار شیطونی دارید، می توانید بند را نیز بپوشید. بنابراین، می توانید از تلاش های احتمالی فرار جلوگیری کنید. کجا بودیم؟ باشه فاز خیساندن برای شستن دوستت بدون مشکل باید از گردن به پایین خیسش کنی.

در این فاصله باید مقدار کمی شامپو که به پوست او آسیبی نرساند، کف کرده و در حین مالیدن به موهایش به ماساژ دادن ادامه دهید. باید مطمئن شوید که دم، پنجه ها، بدن و شکم را با شامپوی گربه که کف کرده اید، کاملا تمیز کنید.

سپس می توانید به مرحله شستشو بروید. اگر گربه شما موهای بلندی دارد، باید مطمئن شوید که تمام موهایش بدون شامپو باشد. پس از شستن بدن، می توانید به سراغ تمیز کردن سر بروید که به تازگی از دست داده اید. شما نباید اجازه دهید صورت گربه شما مستقیماً با آب تماس پیدا کند، یک پارچه تمیز را خیس کنید و چشم ها، گوش ها، سبیل ها، گونه ها و سر او را پاک کنید.

آیا برای مرحله نصب آماده هستید؟

شاید خیلی سرگرم کننده باشد، شاید بعد از یک ماجراجویی دردسرساز شستشو، مرحله دیگری که گربه شما دوست ندارد در انتظار شما باشد. با کمک یک حوله خشک باید موهای گربه را طوری خشک کنید که انگار دارید آن را نوازش می کنید.

هنگامی که مو آنها کوتاه است و تابستان است، ممکن است نیازی به روشن کردن خشک کن نداشته باشید، برای گربه هایی که عادت ندارند این صدا می تواند هم بسیار بلند و هم آزار دهنده باشد.

 اگر به خشک کن عادت نداشته باشد و هوا سرد باشد، حوله خشک همیشه جواب می دهد و نزدیک به بخاری یا بخاری، مکان های مورد علاقه او خواهد بود.

 می توانید با شانه زدن همزمان گربه در حالی که خزش را خشک می کنید، به آرامش و از بین بردن موهای زائد بعد از حمام کمک کنید. اگر فرآیند خشک کردن تمام شد، می توانید به سمت لذت بخش ترین قسمت بروید تا این فرآیند خاطرات خوبی برای او به جا بگذارد. برای اینکه حمام را به خوبی به خاطر بسپارید، غذای مرطوب انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

می توانید قلب او را با غذاهای کنسرو شده به دست آورید که هم خوشمزه و هم مغذی هستند و به گربه شما کمک می کنند تا نیازهای آبی خود را برآورده کند.

نکاتی در مورد شستشوی گربه

نحوه شستن گربه

گربه ها نباید هنگام حمام کردن از شامپوهای تولید شده برای انسان استفاده کنند. شامپوهای انسانی می توانند سلامت پوست را تهدید کنند.

اگر توله جدیدی را به فرزندی قبول کرده اید و قصد دارید او را به طور مرتب حمام کنید، باید هر چه زودتر او را با این تجربه آشنا کنید. درست مانند کوتاه کردن ناخن‌ها، شروع حمام کردن در اوایل دوره بسیار مهم است تا از بروز مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری شود.

گربه ها موجودات حساسی هستند، نباید برای حمام کردن با آنها برخورد سختی کرد. اگر از آب می ترسد، یکی از مهم ترین ملزومات آن است که فهمیده باشد تا این تجربه آسیب زا نشود. بسیار مهم است که آنها را قبل، حین و بعد از شستشو راحت نگه دارید و احساس امنیت کنید.

حتی اگر زمانی که دوستان ناز ما نیاز به حمام کردن دارند ایمنی آنها بسیار مهم است، شما باید اقدامات احتیاطی ایمنی خود را نیز انجام دهید. برای محافظت از خود در برابر دوستان ما که در صورت وحشت می توانند خیلی سریع عمل کنند و احتمال آسیب رساندن به شما را دارند، باید به انتخاب لباس خود توجه کنید و در صورت امکان لباس هایی را انتخاب کنید که از ناخن های آنها عبور نکند. از طریق.

اگر تجربه شستشو برای شما خیلی سخت است، که کاملا طبیعی است، می توانید از کسی که دوستتان به او عادت کرده و دوستش دارید کمک بگیرید. اگر فرد مناسبی را انتخاب کنید، می توانید شانس خود را برای حفظ امنیت دوست خود افزایش دهید.

اگر گربه شما بسیار کوچک، بیمار یا پیر است، حمام کردن ممکن است انتخاب مناسبی نباشد. اگر مجبور هستید، باید دمای آب را با دقت تنظیم کنید. پس از اتمام مراحل شستشو، خز را باید خیلی خوب خشک کنید و گرم نگه دارید.

در نهایت، مشخص است که هر گربه ای واکنش منفی به آب ندارد، بر خلاف اکثریت، برخی عاشق آب بازی هستند.

امتیاز دهید
مهدی آقا زیارتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *