هر آنچه که باید در مورد واکسن لوسمی گربه بدانید

هر آنچه که باید در مورد واکسن لوسمی گربه بدانید

پت شاپ دناپت: لوسمی که توسط ویروس FeLV در گربه ها ایجاد می شود، یک بیماری ویروسی جدی است که می تواند در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند کشنده باشد. لوسمی می تواند منجر به فروپاشی یا سرکوب سیستم ایمنی شود. از جمله سرطان خون و سرطان پس از شکست سیستم ایمنی در عملکرد دفاعی خود. می تواند منجر به مشکلات پوستی، کم خونی، ذات الریه، اسهال، یرقان و بیماری های مختلف مانند مشکلات لثه شود.

در این مقاله درباره واکسن سرطان خون در گربه ها که یکی از بحث برانگیزترین موضوعات مربوط به سلامت گربه است، “آیا واکسن سرطان خون در گربه ها ضروری است؟”، “واکسن سرطان خون در گربه ها چه عوارضی دارد؟” شما می توانید پاسخ سوالات متداول را پیدا کنید مانند: برای دریافت اطلاعات در مورد سرطان خون در گربه ها، می توانید مطب ما درباره ویروس لوسمی در گربه ها را بخوانید.

آیا واکسن لوسمی گربه سانان ضروری است؟

مشخص است که نظرات مختلفی در مورد اینکه آیا واکسن سرطان خون در گربه ها ضروری است وجود دارد. اما در این مرحله توصیه دامپزشکان این است که این واکسن تزریق شود. هیچ درمان قابل قبولی برای این بیماری وجود ندارد که می تواند از راه های مختلف مانند تماس با گربه های آلوده یا ترشحات و بزاق منتقل شود. به همین دلیل، واکسن سرطان خون نقش مهمی در حفاظت از سلامت دارد. یکی از نکاتی که در مورد واکسن لوسمی گربه باید بدانید این است که این واکسن محافظت صد در صدی در برابر این بیماری ایجاد نمی کند.

در این مرحله، ممکن است احساس کنید که یک دوراهی وجود دارد، اما حقیقت کمی متفاوت است. هنگامی که واکسن لوسمی در گربه ها تزریق می شود، حتی اگر بیماری منتقل شود، به روشی خفیف تر غلبه می شود.

واکسن سرطان خون برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. برخلاف تصور رایج، این واکسن ها نه تنها از سرطان خون در گربه ها محافظت می کنند. با توجه به ماهیت بیماری، فروپاشی یا سرکوب سیستم ایمنی می تواند در بسیاری از بیماری های مختلف رخ دهد. واکسن لوسمی هم در پیشگیری از عفونت هایی که ممکن است به دلیل ویروس ها ایجاد شود و هم در کنترل سایر بیماری های مرتبط با سرطان خون موثر است.

عوارض جانبی واکسن سرطان خون در گربه ها چیست؟

یکی از بحث هایی که در مورد واکسن سرطان خون در گربه ها وجود دارد این است که این واکسن می تواند عوارض جانبی شدید و حتی بیماری ایجاد کند. با این حال، به گفته دانشمندان، این افکار منعکس کننده حقیقت نیستند. واکسن FeLV برای پیشگیری از بیماری ها ساخته شده است و هیچ مدرک علمی دال بر ایجاد بیماری وجود ندارد. پس از واکسیناسیون، علائمی مانند ضعف، خستگی و بی اشتهایی مانند سایر واکسن ها دیده می شود.

سختی توده مانند ممکن است در ناحیه پیوند ایجاد شود. این عوارض جانبی مورد انتظار می تواند برای چندین روز گربه ها را تحت تاثیر قرار دهد. اما سپس آنها ناپدید می شوند. واکنش های آلرژیک را می توان در برخی از گربه ها مشاهده کرد، البته بسیار نادر. تمام این عوارض در مدت کوتاهی پس از واکسیناسیون رخ می دهد و توسط دامپزشک قابل درمان است.

واکسن سرطان خون چقدر موثر است؟

واکسن FeLV برای مدت طولانی در دسترس بوده و در حال توسعه مداوم است. هدف اصلی این واکسن‌ها، همانطور که اشاره کردیم، کمک به پیشگیری از عفونت FeLV و کنترل بیماری‌های مرتبط با FeLV است.

متأسفانه واکسن سرطان خون مانند هر واکسن دیگری 100 درصد محافظت کننده نیست. بنابراین، باید اقدامات پیشگیرانه در برابر سرطان خون در گربه ها انجام شود. گربه ها را تا حد امکان نباید بیرون برد و از تماس با گربه هایی که سابقه واکسیناسیون آنها ناشناخته است باید جلوگیری کرد.

چه زمانی باید واکسن لوسمی گربه تزریق شود؟

واکسن سرطان خون در گربه ها پس از دوره 8 هفته ای، در دوره بچه گربه ها تزریق می شود. به منظور ایجاد ایمنی دائمی و قوی در سری اول واکسیناسیون، واکسن در دو نوبت به فاصله یک ماه تزریق می شود. با این حال، مشخص است که مانند هر واکسن، اثر واکسن سرطان خون ممکن است در طول زمان کاهش یابد. به همین دلیل، دامپزشکان واکسیناسیون دوره ای را توصیه می کنند. ممکن است توصیه کند که واکسن هر سال مطابق با سبک زندگی و نیاز گربه ها تکرار شود.

قیمت واکسن لوسمی گربه

قیمت واکسن گربه ممکن است بسته به منطقه ای که کلینیک های دامپزشکی در آن قرار دارند و سیاست هزینه درمانگاهی که در آن درخواست ارائه می شود متفاوت باشد. به همین دلیل، صحبت در مورد محدوده قیمت واکسن لوسمی گربه به جای تعیین قیمت دقیق، رویکرد دقیق‌تری خواهد بود. قیمت واکسن لوسمی گربه در سال 2020 بین 70 تا 100 لیر است.

امتیاز دهید
مهدی آقا زیارتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *