حرکات دم در گربه ها به چه معناست؟

حرکات دم در گربه ها به چه معناست؟

پت شاپ دناپت: درک گربه های ما که قلب ما را با ناز و منحصر به فرد بودن خود تسخیر کرده اند، همیشه آسان نیست. آیا آنها خوشحال هستند؟ آیا آنها عصبی هستند؟ حوصله ات سر رفته؟ آیا شما را به بازی دعوت می کنند؟ ما اغلب چنین علامت سوال هایی را تجربه می کنیم. اگرچه برخی خواسته ها و حتی احساسات خود را به وضوح بیان می کنند، برخی دیگر می توانند ذاتاً مرموزتر باشند. بنابراین، هر سرنخی که ما را قادر به درک رفتار آنها کند، می تواند به کلید شاد کردن آنها تبدیل شود. هدف این مقاله شادتر و آرامش بیشتر آنهاست، بنابراین اطلاعات پذیرفته شده در مورد حرکات دم در گربه ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. برای آشنایی بیشتر با زبان دم گربه ها می توانید از خواندن این مقاله که برای شما آماده کرده ایم لذت ببرید.

متأسفانه ضرب المثل “چشم ها پنجره ای به روح هستند” در مورد گربه ها صدق نمی کند. گربه ها از چشم ها و پلک های خود برای برقراری ارتباط، همراه با گوش ها، وضعیت بدن و البته دم خود استفاده می کنند. مطمئناً درست است که آنها می توانند دم خود را شکل دهند و از این اندام ها به خوبی استفاده کنند. پس آنها با حرکات دم خود چه پیام هایی به ما می دهند؟

صاف: همه چیز خوب است

دم صاف در گربه ها

اکثراً … اگر دم گربه ها صاف یا فر باشد می توان گفت که کاملاً خوشحال هستند. ممکن است فکر کنید که او از دیدن شما بسیار خوشحال می شود، به خصوص اگر برای صحبت بیاید و وقتی وارد خانه می شوید دمش را بالا بیاورد. و اگر آنها شروع به مالیدن روی پاهای شما کردند، آنگاه می توانید با خوشحالی پرواز کنید. یکی از رفتارهای رایج گربه ها که احساس خوبی، امنیت و شادی می کنند، بالا بردن دم است. بالا بردن دم در گربه ها نیز به عنوان سلام تعبیر می شود. با این حال، پر و گوش نیز در اینجا مهم هستند. اگر دم راست، گوش‌ها صاف و پرها کرکی است، می‌توان گفت که با نشانه‌ای از کشش زیاد روبرو هستید.

اگر دم کرکی است: هر لحظه هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد

اگر دم هایی که قبلاً در هوا می چرخیدند ناگهان متورم شوند چه احساسی خواهید داشت؟ پف کردن دم یک رفتار رایج در گربه ها است و به طور کلی ترس را نشان می دهد. این رفتار، که اغلب زمانی رخ می دهد که آنها احساس خطر می کنند، به عنوان “پیلوئرکشن” توصیف می شود. در چنین زمانی، دوستان گربه سان شما ممکن است تمایل به فرار، مخفی شدن و حمله در زمانی که خیلی سخت هستند، باشند. تنها گذاشتن آنها یا صحبت با آنها آرام می تواند به کاهش تنش آنها کمک کند.

اگر صاف یک علامت سوال است: برای بازی آماده شوید

یک صاف به شکل علامت سوال؟ ممکن است شخصی شما را به بازی دعوت کند. این حرکت دم که نشان می دهد آنها عموماً حال و هوای بسیار خوبی دارند، همچنین نشان دهنده خوشحالی دوستان گربه سان ما است. دقیقاً به همین دلیل است که باید از این لحظات به خوبی استفاده کرد. اگر می خواهید لحظات خاصی را با گربه های خود داشته باشید و شادی را به لذت آنها بیفزایید، می توانید تمام کارهای خود را رها کنید و در حالی که دم آنها به صورت علامت سوال است، تمام وقت خود را به آنها اختصاص دهید. بنابراین، می توانید پیوند عاطفی خود را با آنها توسعه دهید و لحظات خاص را فقط برای خود تجربه کنید.

اگر آنها خود را با دم خود بپیچند: مشاهده دقیق نیاز دارد

درک گربه ها آسان نیست، ما مطمئن هستیم که در این مورد موافق هستیم. حتی جزئیات یک حرکت دم می تواند آنچه را که آنها می خواهند به ما بگویند یا آنچه را که باید بفهمیم تغییر دهد. مثلاً خود را با دم بپیچند… اگر هنگام نشستن خود را با دم بغل کنند; در ضمن اگر پلک هایش آرام آرام باز و بسته می شود و گوش هایش رو به جلو هستند، بدانید که دوست کوچک شما با لذت در حال استراحت است. اگر با دم خود را بپیچند و بینی خود را در صندلی فرو کنند یا شما، بدانید که ممکن است دوستتان سرد باشد. اگر دم آنها بین پاهایشان است و گوش ها عقب افتاده است، بدانید که دوستتان نگران است. آنچه ما می گوییم این است که برای درک دوستانمان که حتی با یک اشاره پیام های زیادی به ما می دهند، کمی تلاش و دقت لازم است.

اگر دم بالا و پایین می‌رود: باید برای رفع آن تلاش کنید

دم بالا و پایین گربه ها

تکان دادن دم در گربه ها می تواند در نتیجه موقعیت های مختلف رخ دهد. بالا و پایین رفتن دم اغلب می تواند به این معنی باشد که دوست کوچک شما کمی از شما رنجیده یا کمی عصبانی است. البته تعیین این وضعیت برای شما کار بزرگی خواهد بود. این به این دلیل است که گربه‌ها نیز می‌توانند هنگامی که تمرکز جدیدی پیدا می‌کنند یا چیزی توجه آنها را جلب می‌کند، به همان شیوه واکنش نشان دهند.

لرزش دم: برای کسی خوب است که آرام شود!

اگر دم تکان دهنده را دیده اید، معمولاً می توانید فکر کنید که مشکلی وجود دارد. دلایل مختلفی می تواند پشت لرزیدن دم گربه ها باشد. می توان گفت در پشت یک حرکت لرزشی ناگهانی و سریع، نیروهای محرک مختلفی مانند بی حوصلگی، بی قراری، عصبانیت یا تمایل به جفت گیری وجود دارد. مثل همیشه، سودمند خواهد بود که این حرکت دم سوسوزن را به منفی نگری خسته نکنید. گاهی اوقات یک هیجان مثبت نیز می تواند باعث ایجاد لرزش در دم دوست شما شود.

بسمت پایین: توجه!

برخی از گربه ها از نظر تشریحی دم خود را پایین نگه می دارند. ما بیش از همه این را می گوییم، به طور کلی مطلوب نیست که گربه ها دمشان آویزان باشد. این رفتار که می تواند به عنوان یک سیگنال حمله تعبیر شود، می تواند به عنوان منادی احتیاط در نظر گرفته شود. البته شما باید موقعیتی را که دوستتان در آن این واکنش نشان می دهد تجزیه و تحلیل کنید.

اگر دم به سرعت بالا و پایین می رود: او را تنها بگذارید

شما در یک لحظه بسیار خوشحال با او هستید. شاید او روی بغل شما نشسته باشد، شاید در حالی که شما او را دوست دارید کنار شما نشسته است. در ظاهر، همه چیز عادی است. حتی فکر می کنی وقتی دوستش داری خوشحال می شود. ناگهان دم به شدت بالا و پایین می شود. در حالی که صدای “پاپ، پاپ” شنیده می شود، محیط در یک لحظه تغییر می کند. حالا مراقب باشید، ممکن است دوست شما بخواهد تنها بماند! خسته از توجه بیش از حد، از روشی که دوست دارید بیزارم، می خواهد راحت بماند یا ترجیح می دهد از آن احساس لحظه ای دور بماند. زبان دم در گربه ها هنوز هم می تواند یک راز باشد.

در نتیجه، این واقعیت که دوستان ما به روش هایی که ما می دانیم ارتباط برقرار نمی کنند، به این معنی نیست که آنها خودشان را ابراز نمی کنند. آنها احساسات خود را با حالت، قیافه و دم خود بیان می کنند که می توانند به خوبی از آنها استفاده کنند. در این مقاله، تمام اطلاعاتی که در مورد حرکت دم در گربه ها می دهیم؛ می تواند از موقعیتی به موقعیت دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل ارزیابی رفتار دوستانمان در لحظه فعلی برای برقراری ارتباط سالم تری با آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

3.8/5 - (6 امتیاز)
مهدی آقا زیارتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *