گربه ها چند سال زندگی می کنند؟ نژاد گربه و متوسط ​​طول عمر

گربه ها چند سال زندگی می کنند؟ نژاد گربه و متوسط ​​طول عمر

پت شاپ دناپت: آنها هر دو بسیار سرگرم کننده و بسیار منحصر به فرد هستند. آنها هر دو دوست داشتنی و دور هستند. درک آنها و رمزگشایی از زبان منحصر به فرد آنها بسیار دشوار است و همچنین دوری از آنها بسیار دشوار است. هنگامی که گربه ها را ملاقات می کنید، بدون شک غیرممکن است که متوجه نشوید که چقدر خاص هستند. مشاهده تغییر یک بچه گربه تازه پذیرفته شده، مشاهده رشد آن، به اشتراک گذاشتن لحظات فراموش نشدنی با او از خاص ترین تجربیات هر گربه ای است. دنیا متوقف می شود و دوستان کوچک نقش اصلی را در هر انتخابی ایفا می کنند.

این یکی از اولویت های هر گربه سان است که به گربه ها به بهترین شکل غذا بدهد، رشد جسمی آنها را به طور کامل درک کند و از سلامت روانی آنها محافظت کند. این همه مراقبت فقط یک هدف دارد. تا آنها بیشتر، سالم تر و شادتر زندگی کنند. پس گربه ها چقدر عمر می کنند؟ میانگین امید به زندگی در نژادهای گربه چقدر است؟ ما برای شما آرزوی خواندن خوشایند در مقاله ما با پاسخ داریم.

گربه ها چقدر عمر می کنند؟ گربه ها چند سال زندگی می کنند؟

عوامل مختلفی وجود دارد که بر پاسخ به این سؤال تأثیر می گذارد. به طور کلی طول عمر گربه ها بین 12 تا 18 سال متغیر است. با این حال، این تعمیم متأسفانه برای دوستانی که در خیابان زندگی می کنند، رژیم غذایی متعادلی ندارند، بیماری های مزمن دارند، نمی توانند از گزینه های درمانی بهره مند شوند، واکسینه نشده اند، در خانه زندگی می کنند و بیماری های تهدید کننده سلامتی مانند چاقی را تجربه می کنند معتبر نیست. .

مشخص است که امید به زندگی دوستان ما که در خیابان زندگی می کنند تقریباً یک سوم کسانی است که در خانه زندگی می کنند. البته این که آیا آنها به طور منظم در محل زندگی خود تغذیه می شوند، خطراتی که در معرض آنها هستند و بیماری های عفونی که از سایر موجودات زنده دریافت می کنند می تواند این دوره را محدود کند.

طول عمر گربه هایی که در خانه زندگی می کنند و دارای فضاهای شخصی هستند نیز می تواند بسته به نژاد گربه ها و اینکه آیا فرآیندهای مراقبت به طور کامل انجام می شود متفاوت باشد. همچنین مشخص است که دوستان ما که در خانه زندگی می کنند گاهی اوقات امید به زندگی بسیار بالاتر از حد انتظار دارند. گربه ای به نام «کرم پاف Creme Puff» که به عنوان طولانی ترین عمر شناخته می شود، در 3 آگوست 1967 به دنیا آمد و 38 سال و 3 روز زندگی کرد. رکورددار دیگر گربه ای به نام رابل Rubble است و امید به زندگی آن 31 سال ثبت شده است.

نژاد گربه و متوسط ​​طول عمر

نژاد گربه و متوسط ​​طول عمر

برخی از گربه ها بیشتر از بقیه عمر می کنند. همچنین مشخص شده است که تغذیه، ورزش و مراقبت منظم تأثیر بسیار مهمی در این تفاوت دارند که می توان آن را با استعدادهای ژنتیکی توضیح داد. در این بخش از مقاله ما، می توانید اطلاعاتی در مورد طول عمر نژادهای گربه بیابید.

گربه سیامی چند سال عمر می کند؟

سیامی ها که با زیبایی خود جذاب هستند، از طولانی ترین نژادهای گربه هستند. میانگین طول عمر این زیبایی ها که به عنوان موجودات اجتماعی و آوازی به زندگی خود ادامه می دهند، می تواند بین 12 تا 20 سال متغیر باشد.

گربه ایرانی چند سال عمر می کند؟

گربه ایرانی یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین نژادها یکی از دوستان ماست که با موهای بلند و صورت گرد دلها را تسخیر می کند. میانگین طول عمر آنها بین 12 تا 17 سال عنوان شده است.

گربه تابی چند سال عمر می کند؟

تابی که اغلب در خیابان ها با آن مواجه می شویم، متاسفانه به دلیل خطرات مختلف و سوء تغذیه بسیار کوتاه عمر می کند. وضعیت در تابی های اهلی متفاوت است. به طور کلی، گربه های تابی تا 16 سال عمر می کنند.

گربه ون چند سال عمر می کند؟

یکی از دوست داشتنی ترین نژادها با زیبایی، نجابت و مهربانی، گربه وان است. بیان می شود که این نژاد که دارای روحیه مستقل بوده و به شدت به خانواده خود وفادار است، میانگین عمر 12-17 سال دارد.

یک گربه مو کوتاه بریتانیایی چقدر عمر می کند؟

می توان گفت طول عمر گربه مو کوتاه بریتانیایی که یکی از دوست داشتنی ترین و مورد علاقه ترین نژادهای گربه در کشور ما و همچنین جهان است در صورت زندگی در خانه و نگهداری از آن بین 12 تا 17 سال است.

نکاتی برای افزایش طول عمر گربه ها

افزایش طول عمر گربه ها

البته ما می خواهیم تا حد امکان زمان بیشتری را با دوستان خود بگذرانیم. نباید فراموش کرد که اگرچه ویژگی های خاص نژادهای آنها تعیین کننده است، اما می توانیم اقداماتی را انجام دهیم که می تواند بر طول عمر آنها تأثیر بگذارد. بزرگترین درمان بدون شک شناخت آنها و ویژگی های نژاد آنهاست. پویایی تمام فرآیندهای مراقبت زمانی می تواند تغییر کند که اطلاعات مربوط به بیماری های ژنتیکی که آنها به عنوان یک نژاد مستعد ابتلا به آن هستند، تغییر کند. نکاتی برای کمک به افزایش طول عمر گربه ها را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

1. مهمترین نیاز آنها برای داشتن یک زندگی سالم و طولانی، یک رژیم غذایی متعادل، سالم و کامل است. به همین دلیل، وعده های غذایی آنها باید به دقت برنامه ریزی شود و باید اطمینان حاصل شود که تمام مواد مغذی مورد نیاز برای مراحل زندگی خود را دریافت می کنند. غذاهای باکیفیت گربه مخصوص مراحل رشد، زندگی صاحبان گربه را در این فرآیند آسان تر می کند.

2. می توان رفتارهای خاصی را با خوراکی ها شکل داد و چون خوشمزه هستند، این تنقلات خوشحالی گربه شما را تضمین می کند. با این حال، مصرف در حد اعتدال بسیار مهم است. اگر درمان‌ها به‌طور غیرقابل کنترل داده شوند، می‌توانند تعادل کالری دریافتی را به هم بزنند و تأثیر منفی بر طول عمر گربه‌ها بگذارند.

3. باید مطمئن شوید که دوستتان به اندازه کافی آب تمیز می نوشد. مصرف کم مایعات ممکن است منجر به کم آبی بدن یا افزایش خطر بیماری های دستگاه ادراری شود. به همین دلیل است که برای تشویق نوشیدن آب باید همیشه آب آنها را دوباره پر کنید. برای این منظور می توانید از آبشار گربه نیز استفاده کنید.

4. بررسی های منظم دامپزشکی برای حفظ سلامت دوستان بسیار مهم است. شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام واکسن های توصیه شده به موقع هستند و توصیه های دامپزشکان را اجرا کنید. بنابراین، می توانید تأثیر مثبتی بر زندگی گربه ها داشته باشید.

5. فرآیندهای مراقبت از گربه نباید برای سلامتی و شادی دوستانمان قطع شود. به خصوص کنترل های دندانی و فرآیندهای مراقبت از دهان را نباید نادیده گرفت. تشکیل مزمن تارتار می تواند منجر به بیماری های مختلف لثه و از دست دادن دندان شود. در چنین حالتی، خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با دستگاه گوارش ممکن است افزایش یابد. علاوه بر این، از آنجایی که مشکلات در سلامت دهان و دندان می تواند منجر به کاهش اشتها شود، می تواند باعث شود دوستان ما وارد فرآیندی شوند که منجر به سوء تغذیه می شود.

6. باید آنها را مرتب مسواک بزنید و احتیاط کنید تا گلوله های مویی که می بلعند باعث ایجاد مشکل در سیستم گوارشی نشود. برای خلاص شدن از شر گلوله های مو می توانید از مالت، علف گربه یا غذاهای خشکی که در برابر گلوله های مو موثر هستند استفاده کنید.

7. نیازهای گربه ها که برای سلامتی و حفظ سلامتی خود به ویتامین ها و مواد معدنی زیادی نیاز دارند، با توجه به مراحل زندگی آنها می تواند تغییر کند. شما می توانید با نظر دامپزشکان و استفاده از مکمل های ویتامینی و معدنی مخصوص دوران زندگی آنها به سلامت آنها کمک کنید.

8. اسباب بازی برای گربه شما فقط سرگرمی نیست. آنها می توانند در حین بازی سرگرم شوند، یاد بگیرند و بسته به نوع اسباب بازی نیازهای ورزشی خود را برآورده کنند. ورزش منظم هم برای تقویت سیستم ایمنی و هم برای کنترل وزن بسیار مهم است. این واقعیت که جلسات بازی باعث تعمیق پیوند با آنها می شود هرگز نباید فراموش شود.

9. عقیم کردن دوستتان از بسیاری جهات مهم است. عقیم‌سازی خطر ابتلا به بیماری‌های خطرناک دستگاه تناسلی مانند سرطان‌های بیضه، رحم، سینه و تخمدان را کاهش می‌دهد و همچنین احتمال فرار، ابتلا به انگل‌ها و قرار گرفتن در معرض مشکلات مختلف سلامتی را کاهش می‌دهد.

10. اگر زندگی مشترکی با گربه هایی دارید که به این دلیل که می توانند در یک چشم به هم زدن شیطنت های بی شماری انجام دهند، بدنام هستند، باید دائماً هوشیار باشید. نباید غذاهایی را که به آنها آسیب می رساند وسط آن رها کنید، مراقب باشید که از پنجره فرار نکنند و روی نرده های بالکن نیفتند، در انتخاب اسباب بازی های آنها باید روی اسباب بازی های باکیفیت و ایمن تمرکز کنید و از آنها در برابر حوادث خانگی تا حد امکان محافظت کنید.

امتیاز دهید
مهدی آقا زیارتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *