مواردی که باید هنگام انتخاب بستر گربه در نظر بگیرید

نکاتی که باید هنگام انتخاب بستر گربه در نظر بگیرید

پت شاپ دناپت: انتخاب بستر گربه می تواند برای بسیاری از صاحبان گربه جستجوی طولانی و دشوار باشد. انتخاب از بین توصیه های بستر گربه می تواند گیج کننده باشد. پیدا کردن بستر مناسب برای گربه دشوار است، زیرا انتظارات هر گربه و صاحب گربه از شن و ماسه متفاوت است و گربه ها می توانند در مورد شن و ماسه حساس باشند. مقاله ما که شامل نکاتی است که در انتخاب بستر گربه باید در نظر گرفته شود هم برای کسانی که گربه جدیدی را می پذیرند و هم برای کسانی که می خواهند بهترین بستر را برای گربه خود و برای خود پیدا کنند، به شما کمک می کند اطلاعات دقیق تری در مورد آن داشته باشید. ویژگی های بستر گربه

ویژگی های بستر گربه چیست؟

هنگام انتخاب بستر گربه ممکن است با انواع مختلفی روبرو شوید. اگرچه ده ها نوع مختلف بستر گربه وجود دارد، اما به طور کلی بررسی بستر در دو دسته دقیق تر است. بستر گربه کلوخه ای و غیر کلوخه ای در انواع مختلفی ارائه می شود. بستر گربه چگونه باید باشد؟ جستجوی پاسخ روشن برای سوال صحیح نیست. بستر گربه های کلوخه ای و غیر کلوخه ای ویژگی های خاص خود را دارند. بنابراین، در اولین نقطه انتخاب، باید تصمیم بگیرید که کدام نوع اصلی را ترجیح می دهید.

جمع شدن بستر گربه

این نوع ماسه ها ترجیح داده می شوند زیرا به راحتی تمیز می شوند. از آنجایی که آنها بسیار ترجیح داده می شوند، معمولاً هنگام تحقیق در مورد توصیه های بستر گربه با ماسه های جمع شده مواجه می شوند. ساختار کلی بستر گربه انباشته شده برای تمیز کردن منظم مناسب است. هنگامی که گربه ها بعد از ادرار کردن در شن شروع به خاراندن می کنند، ادرار توسط ماسه نگه داشته می شود. به این ترتیب از پراکنده شدن و یا آلوده شدن پنجه های گربه جلوگیری می شود. به دام انداختن مدفوع و ادرار گربه ها در شن و ماسه، تمیز کردن روزانه توالت گربه را تسهیل می کند. استفاده با اضافه کردن ماسه اضافی به اندازه ماسه ای که پس از هر تمیز کردن به زباله می رود ادامه می یابد. اگرچه استفاده از بستر گربه به لطف تمیز کردن روزانه استفاده طولانی مدت را امکان پذیر می کند، در واقع حداقل یک بار در ماه، بستر باید به طور کامل تخلیه شود، توالت تمیز شود و دوباره با بستر تازه پر شود. این فرکانس به تعداد گربه های خانه بستگی دارد، ممکن است بسته به تعداد توالت ها، اندازه توالت ها و دفعات استفاده متفاوت باشد. این زمان در گربه هایی با برون ده ادرار زیاد یا در مواردی که بیش از یک گربه از یک توالت استفاده می کنند باید کوتاه شود.

بستر گربه های غیر انباشته

گربه تابی که جلوی توالت نشسته است

بارزترین ویژگی بستر گربه‌ای که کلوخه نمی‌شوند، میزان بالای به دام انداختن بو آن است. با این حال، ویژگی به دام انداختن بو ممکن است برای همه مواد در یک سطح نباشد. در حالی که بستر گربه‌های غیرکلوپه‌ای ساخته‌شده از خاک رس به‌طور موفقیت‌آمیزی از بو جلوگیری می‌کنند، خاک‌های گربه‌ای که از مواد طبیعی مانند کاج، ذرت، کاغذ یا خاک اره ساخته شده‌اند، بو را خیلی سرکوب نمی‌کنند. بسته به دفعات استفاده باید هر هفته یک بار بستر گربه را تعویض کرد. در این ماسه‌ها، ادرار مستقیماً جذب ماسه می‌شود، اما تمیز کردن روزانه ممکن نیست، زیرا کلوخه‌ای ایجاد نمی‌شود. هنگام تمیز کردن شن و ماسه غیر کلوخه، می توان فقط مدفوع را خارج کرد. بنابراین، توالت باید مرتباً تمیز شود. از آنجایی که پس از مدتی قابلیت جذب شن و ماسه جمع نشده کاهش می یابد، ممکن است ادرار در کف توالت تجمع پیدا کند.

مواد مورد استفاده در تولید بستر گربه

گربه زرد در حال ادرار کردن

خاک رس: خاک رس پرمصرف ترین ماده در تولید بستر گربه است. جذب بالای این ماده دلیل اصلی ترجیح آن توسط صاحبان گربه است. در میان توصیه‌های بستر گربه، ماسه‌هایی که از خاک رس تولید می‌شوند، توصیه می‌شود. نیاز کم به شن و ماسه تازه بر هزینه کم تأثیر می گذارد. نرخ بدون گرد و غبار ویژگی است که باید در انتخاب بستر گربه در نظر گرفته شود.

مواد طبیعی: این بستر گربه ها که بر پایه چوب کاج، ذرت یا گندم تولید می شوند، جاذب هستند. کنترل بو بسته به روش تولید ممکن است متفاوت باشد. آنها همچنین به عنوان بستر گربه دوستدار محیط زیست شناخته می شوند زیرا زیست تخریب پذیر هستند. خاک گربه بدون کلوخه جعبه زباله باید مرتباً تمیز شود. نرخ گرد و غبار بسیار پایین است.

کریستال: از کریستال هایی که به آن سیلیس نیز می گویند تولید می شوند. آنها از جمله انواع غیر کلوخه ای بستر گربه هستند. کنترل بو بسیار خوب است. آنها بسیار کمتر از ماسه تولید شده از خاک رس گرده افشانی می کنند. جذب بالایی دارند اما نیاز به تعویض مکرر دارند.

کاغذ: این محصولات که از کاغذهای قابل بازیافت تولید می شوند، فاقد محتوای شیمیایی بوده و به عنوان بسیار جاذب شناخته می شوند. کنترل بو خیلی زیاد نیست مگر اینکه پردازش اضافی انجام شود. از آنجایی که برای استفاده به عنوان کود مناسب است، برای صاحبان گربه که باغ دارند، یک ماده ارجح است.

چگونه باید پیشنهادات بستر گربه را ارزیابی کرد؟

هنگام انتخاب از میان توصیه های بستر گربه، ممکن است بار اول نتوان بستر مناسب را پیدا کرد. به همین دلیل لازم است محصولات مختلفی را امتحان کنیم تا هم با رعایت دوستان پایبندمان و هم با در نظر گرفتن انتظارات خودمان انتخاب درستی داشته باشیم.

  • عامل مهمی که باعث تفاوت در فرآیند تولید در میان ویژگی های خاک گربه می شود، بوی مطبوع بستر با بوهای مختلف است. برای برخی از گربه ها وجود عطر در بستر گربه مشکلی نیست، در حالی که برخی دیگر ممکن است بوی آن را دوست نداشته باشند، ممکن است با شن مشکل داشته باشند زیرا به بو حساس هستند.
  • بسترهای سبک برای گربه هایی که دوست دارند خراشیده شوند مناسب نیست. استفاده از بستر سبک در یک جعبه خاک گربه در فضای باز می تواند باعث پخش شدن بیش از حد شن و ماسه در اطراف شود.
  • استفاده از شن و ماسه با گرد و غبار شدید در توالت های بسته باعث می شود دوستان پنجه دار ما مستقیماً در معرض گرد و غبار قرار گیرند.
  • ماسه های کریستالی سخت تر از ماسه های بنتونیتی هستند. به همین دلیل، برخی از گربه ها ممکن است نخواهند پنجه هایشان به کریستال برخورد کند.
  • اگرچه ماسه های تولید شده از مواد طبیعی سازگار با محیط زیست هستند، اما نیاز به رسیدگی دقیق دارند و ممکن است باعث ایجاد مشکلات بو شوند. در خانه هایی که کوچک یا بیش از یک گربه دارند، این احتمال وجود دارد که صاحبان گربه انتظارات خود را برآورده نکنند.

توصیه های بستر گربه ممکن است برای همه مناسب نباشد زیرا شامل تجربیات فردی است. دلیل اصلی این امر این است که هر ویژگی مزایا و معایب متفاوتی دارد. در حالی که به دنبال پاسخی برای این سوال هستید که بستر گربه چگونه باید با Denapet.com می توانید از بین انواع بستر گربه انتخاب کنید که به سلامت گربه ها آسیبی نرساند و از قیمت های مناسب بهره مند شوید. شما می توانید اینجا را کلیک کنید تا به همه گونه های بستر گربه ما برسید و سفارش خود را در چند ثانیه تکمیل کنید.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *