روش های سالم و موفق برای افزایش وزن گربه ها

روش های سالم و موفق برای افزایش وزن گربه ها

پت شاپ دناپت: اگرچه معمولاً با ذکر مشکلات وزن در گربه ها چاقی به ذهن متبادر می شود، اما افزایش وزن برای دوستان پنجه دار ما نیز فرآیند بسیار دشواری است. زیر وزن ایده آل در گربه ها به اندازه چاقی رایج است. هرچه کاهش وزن دوستان پنجه‌دارمان سخت‌تر باشد، افزایش وزن آن‌ها سخت‌تر است. برای اینکه گربه ها چاق شوند، ابتدا باید علت کم وزنی خود را دریابند. در این مقاله می‌توانید پیشنهاداتی را برای کمک به دوستان پنجه‌دار ما که زیر وزن ایده‌آل خود هستند، بیابید تا به روشی سالم وزن خود را افزایش دهند.

چرا گربه ها ضعیف هستند؟

گربه ها چگونه وزن اضافه می کنند؟ قبل از پاسخ به سوال، باید بفهمیم که چرا دوستان پنجه دار ما ضعیف یا ضعیف هستند. کاهش وزن در گربه ها به دلیل مشکلات انگل داخلی، بیماری های کلیوی، مشکلات گوارشی، سرطان، پرکاری تیروئید، بیماری های دندانی، دیابت دیده می شود. علاوه بر این شرایط، ممکن است در گربه هایی که در اوایل دوره از مادر خود جدا شده اند و به اندازه کافی تغذیه نمی شوند، ضعف مشاهده شود. گاهی اوقات، فقط فعالیت بیش از حد گربه و در نتیجه تغذیه ناکافی از افزایش وزن جلوگیری می کند. اقدامات افزایش وزن در گربه ها باید به صورت کنترل شده انجام شود و به طور منظم دنبال شود.

برای افزایش وزن گربه ها چه کنیم؟

گربه مو کوتاه در حال خوردن غذا

به منظور حل مشکلات مربوط به وزن در گربه ها، ابتدا باید علت اصلی آن درک شود. پس از آن، برنامه تغذیه تنظیم می شود. در صورت کاهش وزن به دلیل بیماری، فرمول‌های خاصی که نیازهای درمانی را برآورده می‌کنند باید ترجیح داده شوند. انتخاب غذای مناسب با وضعیت سلامتی آنها برای دوستان پنجه دار ما بسیار مهم است تا به وزن ایده آل خود برسند.

غذای مناسب را پیدا کنید

گربه ها برای افزایش وزن باید غذای مناسب بخورند. به همین دلیل باید غذایی را انتخاب کرد که مشکل معده ایجاد نکند و برای سلامت عمومی گربه مناسب باشد. اگر گربه دوست ندارد غذای خشک گربه مصرف کند، جایگزین مناسبی برای گنجاندن غذای مرطوب گربه در برنامه تغذیه و ترکیب غذای مرطوب با غذای خشک است.

به محتوای مواد غذایی توجه کنید

توصیه می شود که گربه ها 50 درصد یا بیشتر پروتئین را در رژیم غذایی روزانه خود مصرف کنند. اگر گربه مشکل سلامتی ندارد که از رژیم غذایی مبتنی بر پروتئین جلوگیری کند، می توان غذاهای پر پروتئین را ترجیح داد. داشتن چربی بالا و کربوهیدرات کم در باقیمانده رژیم، دوباره انتخابی برای حمایت از افزایش وزن در گربه ها است. لازم به ذکر است که تا 40 درصد کربوهیدرات در رژیم غذایی گربه ها همچنان منبع خوبی برای انرژی خواهد بود. البته انتخاب باید با توجه به وضعیت سلامتی و نیازهای گربه انجام شود.

غذاهای پر کالری را انتخاب کنید

پاسخ دیگر به این سوال که گربه ها چگونه وزن اضافه می کنند ترجیح دادن غذاهایی با محتوای کالری بالا است. به طور خاص برای افزایش وزن فرموله شده است و از گربه ها برای افزایش وزن پشتیبانی می کند.

وعده های غذایی تقسیم شده

گربه‌ها معده خیلی بزرگی ندارند، بنابراین برای گربه‌هایی که یک یا دو وعده غذا می‌خورند، نمی‌توانند بیش از حد غذا بخورند. اگر گربه وزن اضافه نمی کند، تقسیم وعده های غذایی به قطعات کوچک و وادار کردن او به خوردن بیشتر می تواند از افزایش وزن حمایت کند. گربه هایی که نمی توانند بخش زیادی از غذا را در طول روز تمام کنند، می توانند با دادن چند قاشق غذاخوری در فواصل 2 تا 3 ساعته، غذای بیشتری مصرف کنند.

گرم کردن غذای تازه

برخی از گربه ها در مورد غذا بسیار حساس هستند. به همین دلیل، آنها فقط به اندازه کافی برای زنده ماندن مصرف می کنند و ممکن است در نتیجه کاهش وزن را تجربه کنند. گرم کردن غذای خیس در مایکروویو یا روی اجاق گاز برای چند ثانیه می تواند موثر باشد تا به گربه کمک کند با اشتیاق بیشتر غذا بخورد. مشخص است که غذای مرطوب در محدوده 35 تا 38 درجه برای گربه ها جذاب تر است.

سفارشی کردن منطقه غذایی

گربه ها به طور غریزی تمایل به شکار و تغذیه به تنهایی دارند. به همین دلیل، قرار دادن ظروف غذای دوستان پنجه دارمان در محیطی آرام و ساکت، کمکی برای آن ها خواهد بود تا احساس راحتی کنند و هر طور که می خواهند غذا بخورند. به خصوص اگر بیش از یک گربه و/یا سگ در خانه وجود داشته باشد، منطقه غذا خوردن گربه که نیاز به افزایش وزن دارد باید جدا شود.

استفاده از مکمل

برای گربه هایی که غذا را انتخاب می کنند و اشتها ندارند، می توان از مکمل ها استفاده کرد تا غذای آنها خوش طعم تر شود. مخلوط کردن روغن‌هایی که در رژیم غذایی گربه‌ها ارزشمند هستند، مانند روغن ماهی آزاد، با غذای خشک به گربه‌ها کمک می‌کند تا گرسنه‌تر تغذیه شوند. اگر می‌خواهید مکمل‌هایی را که به سلامت دوستتان کمک می‌کنند مرور کنید، می‌توانید با کلیک کردن بر روی اینجا از دسته ویتامین‌ها و مواد مغذی مکمل ما دیدن کنید.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *