حمل سگ و گربه در سفر هوایی

حمل سگ و گربه در سفر هوایی

پت شاپ دناپت: اگرچه اولویت بسیاری از ما این است که با دوستان پنجه خود وقت بگذاریم و از آنها جدا نشویم، اما همیشه بهتر است با توجه به شرایط سفر تصمیم بگیریم. در سفر با وسیله نقلیه شخصی، لازم است بدانید که شرایط روش حمل و نقل ترجیحی برای گربه و سگ چگونه است. اگرچه حمل گربه یا سگ در هواپیما فرآیندی است که در صورت وجود شرایط در کشور ما بدون مشکل انجام می شود، اما ممکن است فرآیندها و امکانات برای شرکت ها در سفر با اتوبوس و کشتی متفاوت باشد. از آنجایی که قوانین یاتا در حمل و نقل هوایی معتبر است، به طور کلی امکان حمل سگ و گربه در هواپیما با شرایط مشابه وجود دارد، اما باید در نظر داشت که معیارهای این فرآیند ممکن است بسته به شرکت متفاوت باشد.

اگرچه حمل گربه ها در هواپیما راحت تر از سگ ها به دلیل ساختارشان است، اما نباید فراموش کرد که منبع اصلی شادی و آرامش گربه ها خانه آنهاست. او به خصوص در سفرهای کوتاه از گربه مراقبت می کند و غذا و آب آن را کنترل می کند. شاید بهتر باشد آنها را به یکی از آشنایان بسپارید که مرتب توالت آنها را تمیز می کند. از آنجایی که سگ ها در کنار صاحب خود احساس شادی و امنیت بیشتری می کنند، اگر سگ در سفرهای چند روزه تنها در خانه بماند، باید به فکر حمل سگ در هواپیما بود.

چگونه یک سگ را در هواپیما حمل کنیم؟

سگ در حال سفر با هواپیما

حمل سگ در هواپیما فرآیندی با رویه های خاصی است. قبل از تصمیم گیری در مورد روند، باید دریابید که آیا سگ شما برای سفر مناسب است یا خیر. در حالی که برخی از نژادها مجاز به حمل و نقل با هواپیما نیستند، برخی دیگر به دلایل سلامتی مجبورند با هواپیما سفر نکنند یا فقط در کابین سفر کنند.

نژادهای سگ مجاز به حمل در هواپیما نیستند:

 • پیتبول آمریکایی
 • تریر استافوردشایر آمریکایی
 • بول تریر
 • بولداگ آمریکایی
 • دوگو آرژانتینی
 • ردیف برزیل
 • کویل
 • سگ چوپان قفقازی
 • ماستیف
 • ماستیف ناپل
 • پیتبول تریر
 • استافوردشایر بولتریر

حمل و نقل نژادهای ذکر شده در بالا و تعریف شده به عنوان سگ های جنگنده و/یا نژادهای متقابل که در نتیجه جفت گیری این نژادها از طریق هوا متولد شده اند ممنوع است. از آنجایی که ممکن است در این لیست تفاوت هایی وجود داشته باشد، تحقیق باید در طول برنامه پرواز انجام شود.

علاوه بر نژادهای ممنوعه، نژادهایی با صورت صاف و بینی کشیده مانند پاگ، بولداگ، شارپی، بوستون تریر نباید با هواپیما حمل شوند و یا به دلیل مشکلات تنفسی باید در کابین حمل شوند. صاحب سگ مبتلا به این بیماری که براکیسفالی نیز نامیده می شود، باید تصمیم نهایی را بگیرد.

سگ های باردار یا شیرده مجاز به سفر با هواپیما نیستند. توله سگ های زیر 10 هفته نیز مجاز به پرواز نیستند. علاوه بر این قوانین، در صورت مشاهده رفتار پرخاشگرانه سگ در هنگام کنترل های انجام شده توسط شرکت هواپیمایی، این احتمال وجود دارد که حتی اگر تصور شود که او بیمار است، او را به داخل هواپیما برده نشود.

قوانین حمل سگ در هواپیما با توجه به ابعاد کیفی که سگ در آن حمل می شود، ساختار کیف و وزن کل کیف و سگ محدود می شود. اگر وزن سگ با احتساب کیف حمل بیش از 8 کیلوگرم نباشد، سگ می تواند در کابین سفر کند. برای دیدن مدل های کیف و باکس حمل گربه  و کیف و باکس حمل سگ که به شما در سفر با سگ کمک می کند اینجا کلیک کنید.

می توانید برسید اما در مواردی که این شرط را برآورده نمی کند، سگ باید با بار سفر کند. هیچ نوع بلیطی مانند بلیط هواپیمای سگ وجود ندارد. هنگامی که سگ ها با هواپیما سفر می کنند، باید با صاحبان خود در قسمت چک این باشند. برای حمل در کابین یا بار هزینه اضافی وجود دارد. این هزینه با توجه به شرکت هواپیمایی متفاوت است. هزینه حمل و نقل سگ در هواپیما با توجه به نوع حمل و نقل، نحوه حمل و نقل و مسافت متفاوت است. در موردی که Pet in Cabin نامیده می شود، هزینه استاندارد در بازه 0 تا 8 کیلوگرم پرداخت می شود، اما در مورد حمل بار که به آن Animal in Hold گفته می شود، هزینه حمل سگ در بازه های وزنی مختلف متفاوت است. قیمت پروازهای بین المللی ممکن است بسته به مقصد متفاوت باشد. ضمناً در مسیرهای بین المللی باید شرایط پذیرش حیوان خانگی کشور مقصد در نظر گرفته شود. از آنجایی که برخی از کشورها قرنطینه را برای حیوانات خانگی در سفر اعمال می کنند، این امر باید در تصمیم سفر در نظر گرفته شود.

عوامل دیگری که باید در مورد حمل سگ در هواپیما در نظر گرفته شود.

 • نگهداری سوابق واکسیناسیون و شناسه سگ در مکانی به راحتی در طول سفر،
 • درخواست حمل سگ در هواپیما 48 ساعت یا زودتر به شرکت هواپیمایی ارسال می شود.
 • رفع نیازهای سگ قبل از سفر،
 • اینها کارهایی است که باید انجام شود تا هم حیوان خانگی، هم صاحب و هم سایر مسافران بتوانند سفری راحت داشته باشند، مثلاً در صورت لزوم آنها را با داروهای آرامبخش آرام کنید.

حمل همزمان گربه، سگ و پرنده در هواپیما ممنوع است. سگ ها را فقط می توان با سگ یا پرنده دیگری حمل کرد. در این حالت، دو قفس باید تا حد امکان از یکدیگر فاصله داشته باشند. به همین دلیل باید قبل از پرواز اطلاعات اولیه به شرکت هواپیمایی داده شود. در صورتی که فضایی در کابین باقی نماند، حتی در صورت رعایت شرایط، اولویت انجام می شود.

موارد استثنایی در مورد فرآیندهای حمل سگ در کشتی وجود دارد. سگ‌های راهنما می‌توانند بدون قرار گرفتن در قفس یا گیرکردن در محدودیت وزن، با نشستن در پای صاحب خود با بند مخصوص سفر کنند.

چگونه گربه را در هواپیما حمل کنیم؟

گربه در حال سفر با هواپیما

اگرچه فرآیند حمل گربه در هواپیما مشابه فرآیند حمل سگ در هواپیما است، فرآیندهای مربوط به گربه ها کمی آسان تر است. در حالی که هیچ نژادی از گربه وجود ندارد که اجازه ورود به هواپیما را نداشته باشد، توصیه می شود برخی از گربه ها به دلیل براکیسفالی سفر هوایی نکنند. توصیه می شود گربه هایی با بینی صاف و مشکلات تنفسی مانند پرشین، هیمالیا یا برمه در اولویت حمل و نقل در کابین قرار گیرند و یا اصلا سفر نکنند. بچه گربه های کوچکتر از 10 هفته، شیرده و گربه های باردار با هواپیما جابه جا نمی شوند. بین 10 تا 12 هفته، حمل و نقل می تواند با تایید دامپزشک انجام شود.

مهم است که قبل از حمل گربه در هواپیما به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید. توصیه می شود قبل از پرواز گربه را زودتر رزرو کنید، زیرا حمل سگ و پرنده حتی در کابین های مختلف در هواپیماهای حامل گربه ممنوع است.

شرایط حمل در کابین برای گربه ها مانند سگ ها است. وزن آنها با کیف حمل نباید بیش از 8 کیلوگرم باشد. گربه هایی که این شرایط را دارند می توانند در کابین حمل شوند، در حالی که گربه هایی که این شرایط را ندارند می توانند با بار سفر کنند. گربه ها نیز مانند سگ ها باید در کیسه هایی حمل شوند که استانداردهای تعیین شده توسط شرکت هواپیمایی را رعایت کنند. از آنجایی که استانداردهای کیف ها ممکن است با توجه به شرکت ها متفاوت باشد، برای جلوگیری از بروز مشکل در لحظه آخر، مهم است که قبل از پرواز اطلاعات دریافت کنید.

رعایت نکات احتیاطی هنگام سفر با گربه و هواپیما با سگ، سفری راحت را تضمین می کند. قرار دادن یک پد جاذب در قفس مسافرتی گربه یک اقدام احتیاطی مفید است، به خصوص در مواردی که گربه هایی که نمی خواهند سفر کنند به صورت واکنشی ادرار می کنند. از آنجایی که گربه ها نسبت به سگ ها به تغییرات آب و هوا و دما حساس تر هستند، انتخاب زمان مناسب سفر و یادگیری شرایط بار برای یک سفر راحت ضروری است.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *