رابطه گربه ها با میوه ها چیست؟ آیا گربه ها میوه می خورند؟

سبد میوه و گربه خاکستری

آیا گربه ها میوه می خورند؟

پت شاپ دناپت: گربه ها گوشتخوار هستند، بنابراین گوشت باید جزء اصلی رژیم غذایی آنها باشد. با این حال، نباید تصور کرد که آنها باید فقط با گوشت تغذیه شوند. گربه ها نیز می توانند طعم های مختلفی را امتحان کنند و میوه ها نیز از جمله غذاهایی هستند که گربه ها می توانند مصرف کنند. “آیا گربه میوه می خورد؟” پاسخ “بله” به سوال به صورت کلی امکان پذیر است. اما اینکه کدام میوه با چه تعداد دفعات، به چه مقدار و به چه شکلی داده می شود نیز در پاسخ به این سوال موثر است. در این مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد میوه هایی که گربه ها می توانند بخورند و همچنین میوه هایی که برای گربه ها مضر هستند را بیابید.

آیا گربه ها سیب می خورند؟

سیب از جمله میوه هایی است که گربه ها می توانند مصرف کنند. سیب حاوی مواد معدنی و ویتامین هایی مانند کلسیم، ویتامین C و ویتامین K است که برای گربه ها مفید است. هنگام دادن سیب به آنها باید دانه های سمی آن را جدا کرده و پوسته آنها را جدا کرد. توجه به مقدار نیز مفید است; چند برش نازک سیب یک میان وعده بسیار سالم برای تنظیم هضم دوستان شما خواهد بود.

آیا گربه ها هندوانه می خورند؟

اگر در ماه های گرم تابستان به دنبال یک میان وعده با طراوت هستید، می توانید هندوانه را به مقدار بسیار کم و نه خیلی زیاد به گربه خود بدهید. مهم است که دانه و پوست هندوانه را ندهید. هنگام خوردن هندوانه نباید از کنترل خود غافل شوید، در غیر این صورت ممکن است مجبور شوید کمی تمیز کنید. هندوانه میوه ای با محتوای قند بالا است، بنابراین بهتر است آن را به گربه های مبتلا به دیابت ندهید.

آیا گربه ها موز می خورند؟

از جمله میوه هایی که گربه ها می توانند بخورند موز است. موز حاوی ویتامین C، ویتامین B و پتاسیم است. چند برش نازک موز به عنوان یک انتخاب مفید در رژیم غذایی آنها برجسته است. موز به دلیل ساختار فیبری آن می تواند به عنوان یک گزینه مفید برای دستگاه گوارش نیز در نظر گرفته شود.

آیا گربه ها توت فرنگی می خورند؟

توت فرنگی با ویتامین C، فولات، پتاسیم، منگنز، فیبر و بسیاری از آنتی اکسیدان ها می تواند یک میان وعده سالم باشد. با این حال، هنگام دادن توت فرنگی به گربه باید مراقب بود. مقادیر بسیار کمی از انواع توت ها ممکن است برای آنها بی خطر باشد. قبل از دادن توت فرنگی، توت فرنگی ها را بشویید، برگ ها و ساقه ها را تمیز کنید، توت فرنگی ها را تکه تکه کنید و چند برش نازک جدا کنید.

آیا گربه ها گلابی می خورند؟

گلابی از جمله میوه هایی است که گربه ها می توانند بخورند. مانند سایر میوه ها، گلابی نیز باید بسیار کم داده شود و دفعات دادن به درستی تنظیم شود. هنگام دادن گلابی باید پوست کنده و دانه ها را جدا کنید.

آیا گربه ها آناناس می خورند؟

آناناس یکی از میوه هایی است که به صورت تازه و کنسرو شده به فروش می رسد. تازه را می توان به مقدار کم به گربه ها داد، اما آناناس های کنسرو شده باید اجتناب شود. این احتمال وجود دارد که آناناس های کنسرو شده مواد نگهدارنده داشته باشند و همچنین بسیار شیرین هستند.

آیا گربه ها خربزه می خورند؟

گربه و پرتقال و آناناس و سیب و موز و نارگیل

خربزه منبع ویتامین C، بتاکاروتن، فیبر و آنتی اکسیدان است و همچنین جزو میوه های بی خطر برای گربه ها است. مهمترین ویژگی این میوه نسبتا کم کالری این است که مورد علاقه گربه هاست. بوی خربزه شبیه بوی پروتئین گوشت است. می توانید با ارائه یک یا دو حبه کوچک خربزه بدون ترک پوست گربه خود را خوشحال کنید.

به غیر از همه این میوه ها، گربه ها می توانند زردآلو، زغال اخته، خیار، شلیل و کیوی نیز مصرف کنند. با این حال، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اگرچه این میوه ها برای گربه ها بی خطر هستند، اما باید به مقدار کم و در فواصل زمانی معین داده شوند. اگر نگرانی دارید، می توانید قبل از دادن میوه به گربه، با دامپزشک خود مشورت کنید.

میوه های مضر برای گربه ها

ارائه هر میوه به گربه ها درست و مهمتر از آن انتخاب سالمی نخواهد بود. انگور یکی از میوه هایی است که نباید به گربه داده شود. مصرف انگور، صرف نظر از نوع مرطوب یا خشک، می تواند باعث مشکلات جدی گوارشی، استفراغ، اسهال، ضعف و متأسفانه نارسایی حاد کلیه در گربه ها شود. لیمو، لیموترش، پرتقال و به طور کلی تمام مرکبات نیز از جمله میوه هایی هستند که گربه ها نباید بخورند. ترکیبات موجود در مرکبات می تواند سیستم گوارشی گربه را تحریک کند و همچنین بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر بگذارد.

چقدر می توان به گربه ها میوه داد؟

اگر گربه شما مایل به خوردن میوه است، ابتدا باید یکی از مطمئن ترین گزینه ها را در نظر بگیرید. هنگام دادن میوه هایی که گربه ها می توانند بخورند، باید به اندازه آن توجه کنید. گنجاندن 2 درصد میوه در رژیم غذایی گربه ها بی خطر تلقی می شود. آنها همچنین می توانند به عنوان یک میان وعده سالم و درمان وسوسه انگیز تعبیر شوند، به خصوص برای گربه ای که نیاز به کاهش وزن دارد. اگرچه برخی از میوه ها برای گربه ها بی خطر هستند، اما نباید تصور کرد که هر میوه ای توسط هر گربه ای قابل هضم است. اگر دوست شما پس از خوردن میوه دچار مشکلات گوارشی مانند استفراغ، اسهال و یبوست شد، باید آن میوه را از او دور نگه دارید. در این مرحله می توان گفت که گربه های مبتلا به دیابت نیاز به توجه ویژه دارند. میوه های حاوی قند را نباید به گربه های دیابتی داد.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *