چرا گربه من را گاز می گیرد و چگونه می توانم از آن جلوگیری کنم؟

گاز گرفتن دست توسط بچه گربه

پت شاپ دناپت: چرا گربه ها گاز می گیرند؟ این سوالی است که بسیاری از صاحبان گربه در مورد آن متعجب هستند. در حالی که گاز گرفتن یک رفتار رایج در گربه‌ها است، معمولاً می‌توان آن را به راحتی از بین برد. گربه ها علاوه بر داشتن توانایی های طبیعی شکار، دندان های بسیار تیز نیز دارند. بنابراین گاز گرفتن توسط گربه ها در شرایط خاصی می تواند مشکل ساز باشد. اگرچه اکثر صاحبان حیوانات خانگی که شکایت دارند که “گربه من دارد گاز می گیرد” اظهار می کنند که گربه ها این رفتار را بدون قرار گرفتن در معرض هیچ تحریکی انجام می دهند، در واقع، دوستان پنجه ما به روش های مختلف سیگنال می دهند. به همین دلیل، صاحب گربه نباید فراموش کند که در حالی که فکر می کند گربه خود را تحریک نمی کند، ممکن است اشتباه بزرگی نیز انجام دهد.

رفتار گاز گرفتن در بچه گربه ها

رفتار گاز گرفتن در بچه گربه ها بسیار رایج و طبیعی است. چرا بچه گربه ها سعی می کنند گاز بگیرند؟ پاسخ های زیادی برای این سوال وجود دارد. گربه هایی که حواس دیگر آنها در طول بچه گربه ها به اندازه کافی رشد نکرده است از دندان ها و دهان خود برای تشخیص محیط اطراف خود استفاده می کنند. همچنین باید توجه داشت که بچه گربه ها به طور طبیعی شیطنت و بازیگوش هستند. در حالی که رفتار گاز گرفتن در بچه گربه ها به دلایل مختلف رایج است، این همیشه به این معنی نیست که بچه گربه ها باید اجازه داده شوند. بازی نکردن با بچه گربه ها که باعث گاز گرفتن انگشت می شود، راه خوبی برای جلوگیری از مشکلات گاز گرفتنی است که ممکن است در طولانی مدت با آن مواجه شوید. در حالی که بچه گربه 3 ماهه شما ممکن است هنگام گاز گرفتن انگشتانتان در بازی شایان ستایش باشد، همان بازی یک گربه 3 ساله با دندان های تیز به شما آسیب می رساند.

گاز گرفتن در حین دوست داشتن یا خارج از زمان

آیا برخی از صاحبان گربه گربه من را گاز می گیرند؟ آیا شنیده اید که آنها شکایت کنند؟ این وضعیت گاز گرفتن معمولا در میانه لحظات خرخر کردن گربه که می خواهد نوازش شود اتفاق می افتد و برای صاحبان گربه تعجب آور است. اگر او ناگهان شما را گاز گرفت در حالی که شما خودتان را دوست دارید، او در حال تلاش برای ارسال پیام است. قرار نیست به شما صدمه بزند یا به شما صدمه بزند. شما می‌توانید این تغییر رفتار را که در گربه‌هایی رخ می‌دهد که رفتارشان در حین دوست‌داشتن ناگهان تغییر می‌کند، به‌عنوان راهی برای گفتن اینکه گربه به اندازه کافی دوستش دارد و دیگر نمی‌خواهد آن را لمس کنید، درک کنید.

نیش عشق

برخی از گربه ها ممکن است از گازهای ملایم برای نشان دادن محبت خود به صاحب خود استفاده کنند. بسیار رایج است که گربه هایی که به دنیا آمده اند صاحب خود را به این شکل گاز بگیرند. گربه های مادر از گازهای ملایم برای تمیز کردن بچه گربه ها استفاده می کنند و به آنها نحوه تمیز کردن را آموزش می دهند. آنها می توانند این لقمه را روی صاحبان خود امتحان کنند.

گاز گرفتن تهاجمی

در میان انواع گزش گربه ها، نامطلوب ترین و تهاجمی ترین نیش است که نیاز به توجه دارد. در طول چنین نیش هایی، زبان بدن گربه نیز نشان دهنده پرخاشگری آن است. گوش های کج شده، موهای کرکی و دم خاردار نشان می دهد که گربه عصبی است. همچنین ایجاد صداهایی مانند خش خش قبل از گاز گرفتن تهاجمی طبیعی است. هنگامی که با چنین حرکاتی مواجه می شوید، تنها گذاشتن گربه بهترین گزینه خواهد بود.

چگونه از گاز گرفتن گربه ها جلوگیری کنیم؟

گربه خاکستری که دست مرد را گاز می گیرد

برای افرادی که شکایت می کنند “گربه من زیاد گاز می گیرد” مهم است که به یاد داشته باشند که می توانند دوستان پنجه خود را از این عادت منصرف کنند. چرا گربه ها سعی می کنند گاز بگیرند؟ به عنوان پاسخ به این سوال می توان بیان کرد که وقتی احساس خطر یا خطر می کنند گاز می گیرند. تقویت منفی یا اقداماتی که باعث افزایش پرخاشگری گربه می شود، راه حلی برای مشکل گاز گرفتن نیست. اگر شروع به شکایت کردید که “گربه من را گاز می گیرد” می توانید با پیشنهادات ما از شر مشکل خود خلاص شوید.

اگرچه گربه ها موجودات بسیار باهوشی هستند، اما اغلب در مورد آموزش سرسخت هستند. بنابراین، تلاش برای آموزش آنها محدودیت صبر شما را تحمیل می کند و باعث انتقال انرژی منفی بین شما و گربه می شود. هنگام تلاش برای برقراری ارتباط با گربه ها، بسیار مهم است که سعی کنید آنها را همانطور که هستند بپذیرید و عناصری را پیدا کنید که بر منطقه راحتی آنها تأثیر می گذارد.

در دوران توله سگی با گربه خود بازی گاز گرفتن نکنید و اجازه این نوع برخورد را ندهید. اگر فقط به دلیل توله بودن دستان خود را به عنوان اسباب بازی در اختیار آنها قرار دهید، ممکن است در دراز مدت در معرض نتایج دردناکی قرار بگیرید.

به حرکات گربه خود توجه کنید و سعی کنید واقعاً او را بشناسید. وقتی گربه‌ها می‌خواهند دوستشان داشته باشند، آن را مطالبه می‌کنند و بعد از اینکه به عشقی که می‌خواهند رسیدند، بلند می‌شوند و می‌روند. به این حرکات عادت کنید و اجازه دهید روابط بین شما را هدایت کنند.

اگر در حالی که گربه لباس هایتان را گاز می گیرد صدایی در نمی آورید و این رفتار را می پذیرید زیرا احساس محافظت می کنید، نباید انتظار داشته باشید که گربه عادت گاز گرفتن را از دست بدهد. برای گربه ها گاز گرفتن با پاهای برهنه یا با شلوار فرقی نمی کند. اگر در حالی که در شلوار هستید اجازه دهید، وقتی پاهایتان برهنه است فکر می کند مجاز هستید.

تنبیه روش تربیتی خوبی نیست. این روش باعث می شود گربه پرخاشگرتر شود. می توان انتظار داشت رفتار گاز گرفتن با افزایش پرخاشگری افزایش یابد. به همین دلیل باید روش هایی مانند فریاد زدن، تنبیه کردن، خاموش کردن را کنار بگذارید. همچنین گربه ها سعی نمی کنند بین تنبیه و رفتار رابطه برقرار کنند و حتی اگر این کار را انجام دهند، زیاد اهمیت نمی دهند.

برای دوستان پنجه دار ما بسیار مهم است که انرژی خود را از بین ببرند و نیازهای ورزشی روزانه خود را در رابطه با خانواده خود برآورده کنند. برای گربه ای که نمی تواند انرژی خود را از بین ببرد طبیعی است که دائماً بخواهد بازی کند و سعی کند برای این کار جلب توجه کند. مهم است که مطمئن شوید که گربه شما در طول روز به اندازه کافی بازی می کند تا رفتار گاز گرفتن را برطرف کند. شما میتوانید در پت شاپ دناپت با کلیک بر روی اسباب بازی های گربه را بررسی کنید که غریزه گربه ها را جذب می کند و توجه آنها را به خود جلب می کند.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *