مزایا و چالش های مالکیت گربه بالغ

مزایا و چالش های مالکیت گربه بالغ

پت شاپ دناپت: داشتن یک گربه، چه بالغ یا بچه گربه، می تواند دروازه ای برای یک تجربه شگفت انگیز تعریف شود. دوستان پنجه دار ما بسیار موفق هستند که معمار خاطراتی باشند که با نیازها، رفتارها و انتظارات منحصر به فردشان در هر مرحله از زندگی شان لبخند بزنند. بسیاری از مردم فکر می کنند که بهتر است یک بچه گربه را به فرزندی قبول کنند. البته اگرچه داشتن گربه در دوره بچه گربه مزایای خاصی دارد، اما نباید فراموش کرد که وقتی رویکرد و انتظار درست در رویکرد درست باشد، داشتن گربه بالغ نیز مزایای خود را دارد. با برآوردن نیازهای غذایی، توالت و بازی گربه های بالغ، می توانید از زندگی راحت آنها اطمینان حاصل کنید. انتخاب بین غذاهای گربه بالغ با توجه به ذائقه آنها، پیدا کردن اسباب بازی گربه مناسب برای آنها و انتخاب توالت گربه که بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند به شما کمک می کند تا زندگی خود را بهتر کنید که در پت شاپ دناپت موجود می باشد.

چرا باید یک گربه بالغ را پذیرفت؟

دختری که گربه ای را در آغوش گرفته است

برای بسیاری از مردم، هنگامی که به ایده داشتن یک گربه عادت می کنند، به فرزنددار شدن یک بچه گربه تازه متولد شده فکر می کنند که با چشمان درشت و جثه ریزش گیج شده است. دلیل اصلی این فکر این است که گربه ای که در دوره توله سگ به خانه می آید خیلی بهتر با خانه سازگار می شود. علاوه بر این، از آنجایی که گربه های بالغ دارای شخصیت ثابتی خواهند بود، این احتمال وجود دارد که انتظارات صاحب گربه را برآورده نکنند. با این حال، داشتن یک گربه بالغ مزایای زیادی دارد.

گربه های بالغ نیازهای کمتری دارند

اگرچه بچه گربه ها بسیار بامزه هستند، اما نباید فراموش کرد که تا رسیدن به سن خاصی نیاز به مراقبت جدی دارند. شما همچنین درگیر فرآیندی خواهید بود که بین 12 تا 18 ماه به صبر جدی نیاز دارد که دوره رشد محسوب می شود. داشتن بازی بیشتر و توجه مداوم یکی از چالش های پذیرش یک بچه گربه است. اگر در طول روز برنامه شلوغی دارید، داشتن یک گربه خودکفا بسیار دقیق تر خواهد بود.

درهم ریختگی کمتر

از آنجایی که گربه های بالغ بلوغ خاصی دارند، محیط خود را بسیار آرام تر کشف می کنند و بیشتر اوقات بیش فعال نیستند. برای بچه گربه ها دنیا یک شهربازی است و از آنها انتظار می رود تا زمانی که بالغ شوند بدون فکر در این شهربازی عمل کنند. البته نباید فراموش کرد که گربه‌های بالغ می‌توانند کنجکاو باشند، بخواهند بازی کنند یا برای کاوش بیرون بروند، اما این روند بسیار آرام‌تر در مقایسه با بچه گربه‌ها است.

می توانید ارتباطات و رویکرد او را بیاموزید

بچه گربه ها بسته های غافلگیر کننده ای هستند و مهم نیست که صاحبان آنها چه کاری انجام دهند، هیچ تغییر جدی در شخصیت آنها در نقاط خاصی ایجاد نمی شود. این که گربه در چه محیطی به دنیا آمد، چه زمانی از مادرش جدا شد و آیا هنگام آمدن به خانه جدیدش آسیبی را تجربه کرد یا خیر، بر شخصیت او تأثیر دارد. این در مورد گربه‌های بالغ نیز صادق است، اما وقتی بچه‌های کوچک یا حیوانات خانگی دیگر در خانه هستند، با یادگیری رفتار گربه با آنها راحت‌تر می‌توان آن را به فرزندی قبول کرد.

آنها برای بچه ها بهتر هستند

گربه‌ها می‌توانند با بچه‌ها کنار بیایند، در این مورد، آنچه تعیین‌کننده است این نیست که گربه در این فرآیند چه رویکردی را اتخاذ خواهد کرد. کودکان خردسال هنگام برقراری ارتباط با حیوانات خانگی حرکات خود را خیلی کنترل نمی کنند. آنها ممکن است رفتارهایی مانند در آغوش گرفتن و کشیدن دم از خود نشان دهند. این می تواند به بچه گربه ها آسیب برساند و باعث رفتار ناخواسته شود. از سوی دیگر، گربه‌های بالغ بسیار صبورتر هستند و معمولاً وقتی با موقعیت‌های نامطلوب مواجه می‌شوند، با آرامش دور می‌شوند.

علاوه بر همه اینها، در حالی که یک گربه بالغ دارید.

  • آموزش توالت رفتن
  • با ایجاد عادات خاراندن
  • وقتی مدتی را صرف می کنید، می توانید مطمئن باشید که او چه شخصیتی دارد.

مالکیت گربه بالغ و چالش های آن

زنی که یک گربه پیچ خورده را در آغوش گرفته است

البته داشتن یک گربه بالغ با چالش هایی همراه است. در این مرحله، پذیرش یک گربه پیر می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص با احتمال اینکه گربه آسیب جدایی را تجربه کند. ترومای جدایی وضعیتی است که در هر حیوان خانگی مشاهده می شود و به طور فزاینده ای دشوار می شود زیرا آنها نمی توانند پاسخی برای این سوال پیدا کنند که چرا من را رها کرده اند. با این حال، وقتی نوبت به فکر می رسد، داشتن یک گربه بالغ یا پیر هنوز گام مهمی برای غلبه بر این چالش است. در حالی که بچه گربه ها را می توان در مدت زمان کوتاهی به فرزند خواندگی پذیرفت، تصمیم گیری برای پذیرش گربه بالغ و پیر کمی دشوارتر است. اما کمک به یک گربه جدا شده برای غلبه بر تروما و تلاش برای به دست آوردن مجدد اعتماد او بسیار ارزشمند است.

ملاحظات هنگام پذیرش گربه بالغ

تفاوت های بسیار اساسی بین گربه ها و سگ ها وجود دارد. مهمترین آنها روند عادت کردن به زندگی آنهاست. اگرچه تصور می‌شود که سگ‌ها راحت‌تر با خانه جدید و صاحبان جدید ارتباط برقرار می‌کنند، اما آسیب‌های جدایی را بسیار واضح‌تر تجربه می‌کنند. از آنجایی که گربه‌ها موجودات درونگراتری هستند، ترسوتر می‌شوند و در حین بهبودی از آسیب‌های جدایی، تمایل دارند تنها بمانند.

پذیرش یک گربه بالغ اغلب برای خانواده اول گربه نیز دشوار است. با این حال، تغییر شرایط زندگی و نیازها ممکن است افراد را مجبور به چنین تصمیماتی کند. هنگام پذیرش گربه بالغ، در صورت امکان، باید ارتباط با خانواده و یادگیری عادات گربه را در اولویت قرار دهید. اگر می خواهید از پناهگاه فرزندخوانده شوید، مهم است که مدتی را با گربه بگذرانید تا با یکدیگر گرم شوید.

وقتی گربه بالغ شما به خانه می آید، باید مطمئن شوید که فضاهای امنی برای او ایجاد کرده اید. بسیار مهم است که اقدامات صحیح را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که هر گربه ای احساس امنیت می کند، به ویژه آنهایی که خانواده دیگری داشته اند یا برای مدت معینی در یک پناهگاه زندگی کرده اند. اگر گربه ای در خانه وجود دارد، به جای انتظار برای استفاده مشترک از توالت، باید یک توالت گربه دوم خریداری کنید و تا حد امکان از حریم خصوصی آن اطمینان حاصل کنید تا گربه به آن عادت کند.

پذیرش یک گربه مسن را باید به عنوان قدم گذاشتن در یک تجربه بسیار متفاوت و ارزشمند در نظر گرفت. شناختن گربه، تلاش برای درک شخصیت او بدون اینکه او را فقط یک گربه بدانیم، و نظم دادن به رفتار او بر اساس نیازهایش برای ایجاد احساس شادی، راحتی و امنیت دوستان پنجه دار ما مهم است. مهمتر از همه، زیبایی وصف ناپذیر دادن شادی جدید به یک دوست آسیب دیده است.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *