بچه گربه ها و گربه های بالغ چند ساعت در روز می خوابند؟

بچه گربه ها و گربه های بالغ چند ساعت در روز می خوابند؟

پت شاپ دناپت: یکی از جالب ترین اکتشافات زندگی با گربه ها، مشاهده مدت زمان خواب آنهاست. گربه ها به طور متوسط ​​15 ساعت در روز را صرف خواب می کنند. این یک رویکرد خوش بینانه است. زمان ظاهر شدن آنها در خواب ممکن است با استراحت با چشمان بسته افزایش یابد. مطابق با نیازهای رشدی آنها، “گربه ها چند ساعت در روز می خوابند؟” پاسخ به سوال ممکن است متفاوت باشد. در این مقاله هم در مورد عادات خواب گربه ها داریم و هم اینکه “گربه ها به طور متوسط ​​چند ساعت می خوابند؟” می توانید اطلاعاتی در مورد جزئیات سوال پیدا کنید.

عادات خوابیدن در گربه ها

گربه ها شکارچی هستند، آنها بین غروب و سحر کاملاً فعال هستند. درست مانند شیرها، آنها برای شکار در شب مجهز هستند. با این حال، اگرچه گربه ها شکارچیانی با غرایز توسعه یافته هستند، حیواناتی وجود دارند که باید در دنیای طبیعی از خود محافظت کنند. بنابراین، گذراندن مدت زمان طولانی در یک مکان آرام و امن در طول روز بخش مهمی از استراتژی بقا آنها است. گربه ها برای خواب راحت و آسوده به محیطی آرام نیاز دارند و خانه های گربه با موقعیت مناسب یکی از کاربردی ترین راه ها برای رفع این نیازها است. می توانید در پت شاپ دناپت دسته بندی خانه گربه و لانه گربه ما را مرور کنید و خواب راحت را برای دوست کوچک خود آسان کنید.

اساس عادات خواب روزانه در گربه های خانگی بر این واقعیت استوار است. در واقع، اغلب می‌توانید با گربه‌تان مواجه شوید که شب‌ها فعال است، دنبال شیطنت می‌رود، سر و صدا می‌کند و حتی با خودش بازی می‌کند. اگرچه گربه ها خیلی بیشتر از ما می خوابند، اما مراحل خواب گربه ها شبیه ماست. آنها یک انفجار شدید انرژی را تجربه می کنند، سپس اغلب خیلی سریع به خواب می روند. آنها ابتدا به خواب موج آهسته و سپس به فاز REM می روند. گربه ها در خواب REM درست مانند انسان ها خواب می بینند. با بررسی حرکات پلک می توانید متوجه شوید که گربه شما در خواب REM است یا خیر. البته مراقب حرکات پنجه و آه هم باشید!

بچه گربه ها چند ساعت در روز می خوابند؟

بچه تابی که روی بالش می خوابد

بچه گربه ها می توانند تا 20 ساعت در روز بخوابند. در بقیه روز، آنها می توانند با انرژی بیش از حد خود سر را برگردانند. از آنجایی که آنها اولین تعامل خود را با افراد در هنگام بیداری در دوران شیرخوارگی تجربه می کنند، باید تا حد امکان در این فرآیند اطمینان حاصل کنند. با گذشت هفته ها و رشد توله سگ، مدت زمان خواب آنها به آرامی کاهش می یابد. زمانی که آنها وارد دوره بلوغ می شوند، زمان خواب آنها کوتاه شده و تحرک آنها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. البته نباید فراموش کرد که بچه گربه ها نیز مانند همه موجودات زنده عوامل مختلفی دارند که بر عادات خواب آنها تأثیر می گذارد. مهم است که آنها مکانی آرام و امن برای خواب بیابند و در طول خواب مزاحم نشوند.

گربه های بالغ چند ساعت در روز می خوابند؟

هنگامی که گربه ها به بزرگسالی می رسند، زمان خواب آنها به 12-16 ساعت در روز کاهش می یابد. این زمان ها البته کلی گویی هستند. ممکن است گربه های بالغ به اندازه بچه گربه ها بخوابند یا کمتر از حد انتظار بخوابند. به همین دلیل پیروی از الگوی خواب هر گربه مفید است. بنابراین در صورت بروز مشکلات خواب می توان اقدامات لازم را انجام داد. خوابیدن بیشتر از حد انتظار گربه های بالغ می تواند نشانه ای از مشکلات سلامتی مختلف باشد. در این دوره بیماری های مختلفی که می تواند سلامت گربه ها را تهدید کند، به ویژه بیماری های مزمن کلیوی ممکن است رخ دهد. مشکلی که باعث درد می شود، مانند آرتریت، می تواند باعث شود گربه ها بیشتر بخوابند. از طرف دیگر، زمانی که گربه ها بد می خوابند اما هنوز انرژی بی پایان دارند، غده تیروئید آنها ممکن است بیش فعال باشد. هوشیاری به جای اتخاذ دیدگاه بدبینانه، یک نیاز مهم برای شناخت زودهنگام مشکلات سلامتی دوستانمان است.

گربه‌های مسن‌تر چند ساعت در روز می‌خوابند؟

گربه خوابیده در تخت صاحبش

افزایش سن مهمترین دلیلی است که می تواند منجر به کاهش انرژی شود. به همین دلیل است که گربه های مسن بیشتر از بزرگسالان جوان می خوابند. با این حال، نباید فراموش کرد که سن یک بیماری نیست. لازم به ذکر است که گربه های زیادی هستند که در رده سنی سالمندان قرار دارند، در طول روز انرژی بالایی دارند و در حال تعقیب بازی هستند. باید به گربه‌های مسن‌تر کمک کرد تا جایی که ممکن است پس از ایجاد الگوی خواب، فضاهای گرم و امن پیدا کنند. در صورت بروز مشکلات حرکتی باید اطمینان حاصل شود که به راحتی به محل خواب، غذا، آب و توالت دسترسی دارد.

خواب ترین نژادهای گربه

وضعیت سلامت عمومی گربه ها، احساس آنها، چند بار دعوت به بازی در طول روز، نژاد، سن و شخصیت آنها “گربه ها چند ساعت می خوابند؟” ممکن است بر پاسخ به سؤال تأثیر بگذارد. همچنین مشخص است که برخی از نژادها نسبت به سایر نژادها رابطه بسیار بهتری با خواب دارند.

مو کوتاه آمریکایی: یکی از محبوب ترین نژادهای گربه، مو کوتاه آمریکایی با طبیعت ملایم و طبیعت دوست داشتنی خود همه را تحت تاثیر قرار می دهد. این نژاد که دوست دارد در کنار مردمش باشد، دوست دارد در رختخواب یا در کنار مردمش بخوابد. از آنجایی که آنها با خواب و استراحت بسیار خوب هستند، احتمال ابتلا به مشکلات وزنی افزایش می یابد.

گربه ایرانی: گربه های ایرانی واقعاً به خواب علاقه دارند. اگرچه مردم در خانه هستند و سعی می کنند بازی کنند، اما معمولاً ترجیح می دهند استراحت کنند و دراز بکشند و محیط را تماشا کنند. زندگی آرام با آنها بسیار آسان است زیرا آنها خیلی فعال نیستند!

Ragdoll: گربه های Ragdoll که با موهای نرم و ابریشمی، مهارت های ارتباطی پیشرفته و طبیعت محبت آمیز خود جلب توجه می کنند، از جمله گربه هایی هستند که بیشتر می خوابند و بیشتر به استراحت علاقه دارند. این نژاد که زیاد دوست ندارد جابجا شود، هر زمان که بخواهد از دنبال کردن صاحبانش در خانه لذت می برد. با بچه ها هم خیلی خوب کنار می آیند.

مو کوتاه عجیب و غریب (شورت هیر): مو کوتاه عجیب و غریب نژادی است که خلق و خوی نرمی دارد و همیشه دوست دارد با نازش در آغوش گرفته شود. صدای این نژاد به ندرت شنیده می شود، راحتی اساسی ترین نیاز آنهاست. آنها زمان خود را در منطقه خود می گذرانند و استراحت می کنند. وقتی می خواهند توجه کنند، آن را خیلی واضح بیان می کنند.

1/5 - (1 امتیاز)
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *