8 حقیقت جالب در مورد گربه ها

8 حقیقت جالب در مورد گربه ها

پت شاپ دناپت: آنچه ما در مورد گربه نمی دانیم ممکن است بیشتر از آن باشد که می دانیم! دوستان کوچک ما که هر بار با خلق و خوی منحصر به فرد خود ما را شگفت زده می کنند، دارای ویژگی های آناتومیک پیشرفته و رفتارهای قابل توجهی هستند. داشتن اطلاعات متمایز در مورد آنها می تواند تحسین و درک بهتر آنها را افزایش دهد. از این رو در این مطلب اطلاعات جالبی در مورد گربه ها بیان می کنیم و پیشاپیش برای شما آرزوی مطالعه دلپذیری داریم.

1. گربه ها مانند شتر و زرافه راه می روند

گربه ها راه رفتن برازنده ای دارند. این پیاده روی دقیقا همان ویژگی های شتر و زرافه را دارد. سکانس های راه رفتن ابتدا به صورت هر دو پای راست و سپس هر دو پای چپ انجام می شود. در حین راه رفتن می توانند نیمی از بدن خود را همزمان به جلو حرکت دهند. علاوه بر این، آنها می توانند جایی را که با پنجه جلوی راست خود پا می گذارند با پنجه عقب راست خود فشار دهند و جایی که با پنجه جلوی چپ خود پا می گذارند، می توانند با پنجه جلوی چپ خود فشار دهند. این واقعیت که پاهای جلویی و عقبی دقیقاً به یک نقطه برخورد می کنند از جمله اطلاعات جالب در مورد گربه ها است.

2. 95.6٪ ساختار ژنتیکی گربه های خانگی مانند ببرها است.

چیزهایی وجود دارد که ما درباره گربه ها نمی دانیم، احتمالاً یکی از آنها حیواناتی هستند که از نظر ژنتیکی با آنها مشابهت دارند. با حرکات برازنده و کمین آنها هنگام کشش، و چشمانی که در تاریکی می درخشند، گاهی اوقات می توانیم احساس کنیم که خانه خود را با یک ببر شریک هستیم نه با یک گربه. در واقع، این احساس خیلی گمراه کننده نیست. در یک مطالعه علمی برای حفاظت از گربه ها، ژنوم ببر، شیر و پلنگ برفی تعیین توالی شد. نتیجه این بود که DNA ببرها که به عنوان بزرگ‌ترین و وحشی‌ترین گربه‌های جهان شناخته می‌شوند، و گربه‌های خانگی ناز 95.6 درصد مشابه است.

3. تمیز کردن خود فقط نشانه ای از دقت نیست

گربه خود تمیز شونده

گربه های ما که به تمیز کردن خود در طول خواب و وعده های غذایی معروف هستند، البته بسیار دقیق هستند. با این حال، نسبت دادن رفتار نظافتی آنها به نظافت آنها به تنهایی برای ارائه توضیح کامل کافی نیست. گربه ها این رفتار را برای از بین بردن بوی خود نشان می دهند تا از خود در برابر شکارچیان بزرگتر از خود محافظت کنند و رفتار غریزی آنها ادامه می یابد حتی اگر چنین خطری برای دوستان ما در خانه وجود نداشته باشد. تمیز کردن خود فواید بسیاری دارد. آنها را آرام می کند، گردش خون آنها را تسریع می کند و روغن های پوست می توانند به طور همگن در سراسر بدن پخش شوند. علاوه بر این، این واقعیت که گربه های افسرده این عمل را انجام نمی دهند، آنها را خوشحال می کند که خودشان را تمیز کنند.

4. گربه ها عاشق مکان های کوچک هستند

همه ما ماجراهای گربه ها با جعبه ها و بسته ها را می دانیم. دلیل اینکه گربه ها چنین علاقه ای به فضاهای کوچک و بسته نشان می دهند در این است که خود را در رحم مادر خود احساس می کنند. گربه ها در جعبه هایی که احساس امنیت و آرامش می کنند می توانند آرام شده و بدون هیچ مشکلی به خواب خود که بسیار به آن علاقه دارند ادامه دهند.

5. گربه ها انسان ها را فقط به عنوان “منابع غذایی” نمی بینند

بله، این اطلاعات بسیار مهم و در عین حال بسیار خوشحال کننده برای بسیاری از افرادی است که با گربه ها زندگی می کنند و احساس می کنند توجهی که انتظار دارند به آنها نمی رسد! تحقیقات علمی حقایق بیشتر و جالب تری را در درک رفتار گربه آشکار می کند. تصور می‌شود که گربه‌ها انسان‌ها را فقط منبع غذا نمی‌دانند، بلکه صاحبان خود را با راحتی و امنیت همراه می‌کنند. درست مانند سگ ها و حتی نوزادان، گربه ها می توانند به طور ایمن با انسان های خود پیوند برقرار کنند!

6. یک نابغه پشت درهای گربه وجود دارد

آیا می دانستید که اعتقاد بر این است که آیزاک نیوتن درهای گربه را اختراع کرده است؟ نیوتن در حین کار بر روی آزمایشات خود در دانشگاه کمبریج، مدام حواسش به خاراندن گربه هایش در در می شود و سپس با نجار تماس می گیرد تا سوراخ هایی در درب ایجاد کند تا گربه ها از آن عبور کنند. بدوی ترین نسخه درهای گربه اینگونه ظاهر می شود.

7. گربه ها خیلی خوب می شنوند

نزدیک شدن گربه به طعمه

گربه ها شنوایی فوق العاده خوبی دارند. شناخته شده است که آنها به صداهای زیر و بالاتر از محدوده فرکانس قابل درک توسط انسان بسیار حساس هستند. این ویژگی های گربه ها که شنوایی بهتری نسبت به انسان و اکثر نژادهای سگ دارند، آنها را به شکارچیان عالی تبدیل می کند. مجرای گوش گربه ها هم تیزتر و هم عمیق تر از مجرای گوش انسان است. ساختار کانال ها مشابه ساختار سگ ها است و بنابراین برای جلوگیری از عفونت احتمالی نباید از تمیز کردن گوش گربه ها غافل شد. اطلاعات مهم دیگری که باید در مورد گوش گربه ها بدانید این است که کانال های نیم دایره ای در گوش داخلی بسیار توسعه یافته است و کمک زیادی به مهارت های چابکی و تعادل گربه ها می کند.

8. گربه ها نمی توانند وگان باشند!

گربه ها گوشتخوارانی هستند که در طبیعت به طور کامل از گوشت تغذیه می کنند. متابولیسم آنها به اسیدهای آمینه ضروری مانند تورین نیاز دارد که فقط در انواع گوشت یافت می شود و بدن نمی تواند آن را سنتز کند. کمبود آمینو اسیدها که برای تداوم سلامت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، می تواند منجر به بروز بسیاری از مشکلات سلامتی از کاهش بینایی تا نارسایی قلبی شود. بسیار بعید است که از یک رژیم غذایی گیاهی متعادل در گربه ها پیروی کنید و در عین حال به ذائقه آنها توجه کنید. به همین دلیل، سالم ترین کار استفاده از غذای خشک است که مخصوص سن و سلامت عمومی گربه ها تولید شده است. در اینجا می توانید به انواع محصولات در دسته غذای گربه ما دسترسی داشته باشید.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *