چرا گربه ها با صاحب خود می خوابند؟

چرا گربه ها با صاحب خود می خوابند؟

پت شاپ دناپت: اگرچه هر لحظه با گربه ها بسیار خاص است، اما توصیف شادی که در آن لحظه تجربه کردیم، وقتی آنها به میل خودشان در کنار ما حلقه زدند، آسان نیست. از آنجایی که نحوه نشان دادن عشقشان متفاوت است، هر نشانه عشقی را که ما می‌فهمیم نشان می‌دهند به معنای شادی بی‌ارزش است. با این حال، تفسیر رفتار گربه و نتیجه گیری خاص همیشه آسان نیست. ممکن است دلایل متفاوتی در پشت اقدامات آنها وجود داشته باشد که به نظر می رسد. از این رو “چرا گربه ها با صاحب خود می خوابند؟” هیچ پاسخ واحدی به سوال نمی توان داد. با این حال، قبل از پرداختن به جزئیات، می‌توانیم بگوییم که این واقعیت که گربه‌ها با صاحب خود می‌خوابند، اساساً با احساس امنیت و راحتی ارتباط نزدیکی دارد. در این مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد اینکه چرا گربه ها با صاحب خود می خوابند را بیابید.

چرا گربه ها با انسان ها می خوابند؟

گربه ها دوست دارند با مردم بخوابند، یا بهتر است بگوییم، با افرادی که با آنها رابطه دارند. از آنجایی که هنگام خواب کاملا آسیب پذیر هستند، باید احساس امنیت کنند و بنابراین تمایل دارند در کنار افرادی که با آنها احساس امنیت می کنند بخوابند. دفعات و اهداف خواب با صاحبان آنها نیز ممکن است بسته به فصل متفاوت باشد. تصور می شود که دوستان ما که می توانند با ما بیایند تا در ماه های تابستان احساس امنیت کنند، هدفشان گرم ماندن در ماه های زمستان نیز است. هم گرمای انسان و هم وسایل افزایش دهنده راحتی مانند لحاف و پتو، احتمال خوابیدن گربه در کنار شما را افزایش می دهد. به هر حال، ما می خواهیم اطلاعاتی را به اشتراک بگذاریم که باعث می شود در مورد گربه ها لبخند بزنید. گربه ها عموماً به صورت سرد، بی تفاوت و حتی مشکوک به عشق به تصویر کشیده می شوند. با این حال، منشأ این باورهای غلط، مطالعه رفتار گربه از منظر رفتار سگ است. گربه‌ها به گونه‌ای متفاوت از سگ‌ها تعلق دارند، بنابراین نحوه برقراری ارتباط آنها نیز منحصر به آنها است. گربه ها با مردم می خوابند زیرا از گذراندن وقت با آنها لذت می برند. این یکی از دلایلی است که آنها بدون اینکه مزاحم شما شوند به پهلوی شما خم می شوند.

انتخاب محل خواب گربه

گربه زرد روی بازوی مرد خوابیده است

از گربه هایی که ترجیح می دهند با صاحب خود بخوابند، نباید همیشه انتظار داشت که این رفتار را از خود نشان دهند و آن را به یک روتین تبدیل کنند. گربه ها الگوی خواب متفاوتی نسبت به انسان دارند. بر خلاف ما روزها می خوابند و شب ها بیشتر متحرک هستند. علاوه بر این، آنها می توانند هنگام تعیین محل خواب خود بسیار استراتژیک عمل کنند. حتی “چرا گربه ها روی بغل می خوابند؟” یا “چرا گربه ها روی انگشتان خود می خوابند؟” پاسخ به سوالات نیز ممکن است بسته به حیوان خانگی متفاوت باشد. با این حال، می توان در مورد مواردی که گربه ها در انتخاب محل خواب و جفت خواب به آن توجه می کنند، کلیاتی ارائه داد.

گربه ها بیشتر در کنار افرادی که به آنها غذا می دهند می خوابند. غذا یکی از انگیزه های اصلی آنهاست. کسانی که آب و غذای خود را تهیه می کنند و از آنها مراقبت می کنند، همراهان خواب مورد علاقه آنها هستند. اگر گربه مورد علاقه تان صبح که از خواب بیدار می شوید و چشمانتان را باز می کنید به چشمان شما خیره می شود، شاید دلیلش همین باشد!

هنگام انتخاب محل خواب برای گربه ها، دما عامل مهمی است. دوستان ما که نمی توانند در برابر مکان های گرم و راحت مقاومت کنند، ممکن است ترجیح دهند شب ها با مردم خود بچرخند. آنها معمولاً در کنار تخت قرار دارند. دلیل اصلی این امر تمایل به خواب مستقل از دست و بازو است که افراد در هنگام خواب ناگهان حرکت می کنند.

یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده محل خواب گربه‌ها و اینکه چه کسی می‌خواهد در طول خواب با آنها باشد، نیازهای ایمنی آنهاست. به همین دلیل، ترجیحات آنها افرادی خواهد بود که بیشتر به آنها اعتماد دارند و با آنها احساس راحتی می کنند. با این حال، مشخص است که آنها معمولاً از اقدامات احتیاطی خود دست بر نمی دارند. به همین دلیل، آنها همیشه ترجیح می‌دهند در مکان‌هایی باشند که هنگام خواب در کنار کسی بتوانند ناگهانی عمل کنند. برای راحتی آنها، ممکن است توصیه شود از محصولاتی استفاده کنید که باعث افزایش راحتی گربه ها می شود. در این زمینه، تخت گربه ها که آنها را هم گرم و هم راحت نگه می دارد، مزیت بزرگی را ارائه می دهد. اگر می خواهید انواع تخت گربه های سرپوشیده را بررسی کنید، می توانید اینجا کلیک کنید، می توانید راحتی دوست خود را افزایش دهید و نیاز او را برای داشتن فضایی برای خودش برآورده کنید.

مزایا و معایب خوابیدن با گربه

گربه زرد روی بازوی مرد خوابیده است

اگر دوست عزیز شما ترجیح می دهد هنگام خواب در کنار شما باشد، مطمئن هستیم که این مایه خوشحالی شماست. خوابیدن با او نه تنها باعث شادی می شود، بلکه اثر آرام بخشی نیز ایجاد می کند. پس از یک روز پر استرس و پر هیجان، ارتعاشات و فرکانس هایی که او خرخر می کند به شما این امکان را می دهد که اوقاتی آرام داشته باشید. همانطور که زمان بیشتری را با او می گذرانید، لذت بخش است که شاهد تقویت پیوند بین شما باشید! اگرچه گربه ها ترجیح نمی دهند آن را نشان دهند، اما علاقه زیادی به افراد مورد علاقه خود دارند و دوست دارند با آنها وقت بگذرانند. لحظاتی که این احساسات به طور ملموس نشان داده می شوند نیز بسیار ارزشمند هستند.

در حالی که خوابیدن با گربه مزایای زیادی دارد، اما باید به مسائل خاصی توجه کرد. به خصوص برای افراد مبتلا به آلرژی، پوست مرده گربه ها می تواند علائم آلرژی را ایجاد کند. علاوه بر این، ممکن است این احتمال وجود داشته باشد که خواب شما قطع شود. اگر گربه شما در کنار شما بخوابد، ممکن است به دلیل غرایز شکار، کیفیت خواب شما هنگام حرکت در شب کاهش یابد. اگرچه آنها معمولاً بدون توجه حرکت می کنند، برخی ممکن است تسلیم میل بازی خود شوند و صاحب خواب خود را با زدن پنجه هایشان بیدار کنند. ارزششو داره؟ البته ارزشش را دارد.

در نهایت، مایلیم اطلاعاتی در مورد سناریویی که برخی از صاحبان گربه با آن روبرو هستند و درک آن اغلب دشوار است، ارائه دهیم.

چرا گربه ها در بستر خود می خوابند؟

گربه ای که احساس خوبی ندارد و بیشتر از حد معمول به توالت نیاز دارد، ممکن است کنار یا داخل جعبه زباله بخوابد. از طرف دیگر، گربه هایی که بستر آنها همیشه تمیز است نیز ممکن است دوست داشته باشند زمانی را در جعبه های بستر گربه بگذرانند. شرایط منفی مانند استرس و احساس ناامنی می تواند منجر به تغییرات اساسی در محل خواب گربه ها شود. “چرا گربه ها در شن ها می خوابند؟” نمی توان پاسخ های سوال را به یک عنصر تقلیل داد. استرس روانی که در معرض آن قرار دارند، مریض شدن یا عشق به شن هایشان می تواند باعث شود که در شن های خود بخوابند. به همین دلیل، بررسی رفتار گربه ها برای تجزیه و تحلیل موقعیت، تعیین عاملی که باعث تغییر رفتار می شود و مشورت با دامپزشکان مفید است.

4.5/5 - (2 امتیاز)
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *