چرا گربه ها آب را دوست ندارند؟

چرا گربه ها آب را دوست ندارند؟

پت شاپ دناپت: گربه ها همیشه رابطه ای مرموز با آب داشته اند. آنها از تماس با آب اجتناب می کنند، اما ممکن است ترجیح دهند شیر آب را باز کرده و آب بنوشند. حمام کردن یکی از کابوس های آنهاست و وقتی صدای آب بلندتر می شود، زمان زیادی است که آنها از محیط خارج شوند. اعتراف می کنیم که همیشه نمی توان آنها را درک کرد یا رفتار آنها را طبقه بندی و معنا کرد. در واقع، بسیاری از رفتارهای او همچنان برای ما یک راز باقی مانده است. یکی از مسائل تا حدی مرموز واکنش گربه ها به آب است. گربه ها عموماً از آب بیزارند و حتی ممکن است از آن بترسند. چندین استدلال مختلف در مورد اینکه چرا گربه ها از آب متنفر هستند، ارائه شده است. با بهره گیری از نظرات کارشناسانی که روی رفتار حیوانات کار می کنند، در این مقاله به عنوان “چرا گربه ها آب را دوست ندارند؟” ما سعی خواهیم کرد پاسخ سوال را بیان کنیم،

پرهای خیس سنگین تر می شوند

موهای گربه ها کاملاً متراکم است و موهای خیس به ناچار سنگین می شوند. این وزن ویژگی محدود کردن حرکات گربه ها را دارد. هنگامی که تمام خز آنها خیس است، گربه ها نمی توانند با سرعت معمول خود حرکت کنند و آنها را در برابر شکارچیان در طبیعت آسیب پذیر می کند. به همین دلیل گربه ها آب را دوست ندارند که تجربه آن می تواند آنها را سنگین کند یا ممکن است با تجربه یک وحشت لحظه ای در هنگام خیس شدن از آب بترسند. برای دوستان کوچک ما که عادت دارند همیشه چابک و چابک باشند، تجربه خیس شدن می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

اجداد شکارچی در تالاب ها رشد نمی کردند

گربه در حال حمام کردن

“چرا گربه ها آب دوست ندارند؟” دلیل دیگر این سوال در تاریخ پنهان است. اجداد گربه ها در آب و هوای خشک زندگی می کردند. آنها از منابع آب برای نوشیدن آب استفاده می کردند، اما فرصت تجربه حمام کردن در آب را نداشتند. تصور می‌شود دور ماندن از منابع آبی در فرآیند رشد، زمینه واکنش آنها به آب را تشکیل می‌دهد.

اولین تجربه حمام کردن ممکن است به عنوان یک خاطره بد ثبت شده باشد

تجربیات ممکن است واکنش های متفاوتی نسبت به شرایط موجود در آن ایجاد کند. اینکه در دوران کودکی یا بزرگسالی مجبور به استحمام می شوند و یا اینکه با تلاش خود با آب مواجه می شوند شوکه می شوند و می ترسند می تواند واکنش گربه ها به آب را در آینده تغییر دهد.

واکنش به آب ممکن است متفاوت باشد

گربه ها می توانند شیر آب را باز کنند، آب بنوشند و حتی با پنجه های خود سرگرم شوند. به صراحت می توان گفت که این سناریو مشابه وارد شدن به وان حمام نیست. در حالی که گربه ها به طور کلی از بازی با آب در زمانی که خشک هستند و تحت کنترل هستند لذت می برند، اما وقتی کنترل آنها در دست نباشد همه چیز می تواند کاملاً تغییر کند!

برخی از گربه ها عاشق آب هستند!

گربه در حال شنا در استخر

استثناها قانون را زیر پا نمی گذارند! برخی برخلاف دیگران عاشق آب هستند. اگرچه برای بیشتر گربه‌ها، حمام کردن یک فعالیت ترجیحی نیست، اما برای برخی، تماس با آب می‌تواند به معنای لذت بردن باشد.

نژاد گربه ای که عاشق آب است

گربه ون

گربه وان که زادگاهش کشور ماست و آوازه اش به خاطر زیبایی شگفت انگیزش در سرتاسر دنیا پراکنده شده است، یکی از اولین نژادهایی است که وقتی صحبت از گربه های آب دوست به میان می آید. گربه های ون که با رفتارهای متعادل و نجیب خود محیط خود را زیبا می کنند، به عنوان شناگران باشکوه شناخته می شوند.

گربه های ساوانا

گربه‌های ساوانا که با ساختارهای اسکلتی پیشرفته، انرژی بالا و حداکثر کنجکاوی خود تحسین‌کنندگان زیادی را به خود جلب کرده‌اند نیز از جمله گربه‌های دوستدار آب هستند.

گربه های حبشی

اگرچه گربه های حبشی به خاطر رفتار مهربانانه اش با خانواده اش معروف است، اما گربه های حبشی که به لجبازی نیز معروف هستند، با آب بسیار خوب هستند. داشتن اندامی ورزشی تنها یکی از بارزترین ویژگی های آنهاست. این واقعیت که این نژاد، که تصور می شود منشاء آن در اتیوپی است، با آب خوب است، تضاد زیادی با این ایده ایجاد می کند که کسانی که در آب و هوای خشک زندگی می کنند، آب را دوست ندارند.

البته، همه گربه ها یکسان نیستند، هم گربه های آب دوست و هم گربه های متنفر آب به بخشی تغییر ناپذیر از زندگی ما تبدیل می شوند. روش‌هایی وجود دارد که باعث می‌شود دوستانمان عاشق آب شوند، اگرچه گاهی اوقات رفتارهای چالش برانگیزی از خود نشان می‌دهند.

چگونه گربه را عاشق آب کنیم؟

عادت کردن گربه ها به آب و دوست داشتن گربه ها ممکن است آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نباشد. اگر هدف اصلی شما عشق به آب و عادت به حمام کردن است، قبل از هر چیز باید انرژی آنها را از بین ببرید، با خوردنی ها آنها را خوشحال کنید و سعی کنید در آشنایی آنها با آب تأثیر آسیب زا نداشته باشید. عشق گربه به آب لزوماً تغییری ضروری در نگرش نیست. راحت نگه داشتن گربه ها در آب الزامی نیست مگر اینکه خیلی شیطون باشند یا افسرده شوند و خود را تمیز نکنند. بنابراین، ممکن است لازم باشد اجازه دهید کمی جریان داشته باشد.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *