رفتارهایی که نشان می دهد سگ شما شما را دوست دارد

رفتارهایی که نشان می دهد سگ شما شما را دوست دارد

سگ ها نزدیک ترین دوستان ما هستند. این واقعیت زمانی به وضوح درک می شود که ما شروع به زندگی با دوستان خود می کنیم که هزاران سال زندگی ما را همراهی کرده اند. رفتارهای زیادی در ما نفوذ می‌کنند که می‌توانیم آن‌ها را چند برابر کنیم، مانند مشتاقانه پیش‌بینی راه رفتن با آنها، تکان دادن دم‌هایشان هنگام بازگشت به خانه و تبدیل شدن به شادترین موجود جهان، نگاه کردن به چشمان ما، انتظار برای حرکتی از سوی ما، و وقتی غمگین هستیم تلاش می کنند تا ما را آرام کنند.

وقتی وارد دنیای آنها می شویم، وقتی می فهمیم که چگونه احساسات خود را به روش های مختلف بیان می کنند، “آیا آنها ما را دوست دارند؟” غیرممکن است که شروع به فکر کردن در مورد سوال نکنید. اگرچه روشی که آنها می گویند ما را دوست دارند متفاوت است، “سگ ها چگونه نشان می دهند که صاحب خود را دوست دارند؟” پاسخ های کلی برای این سوال وجود دارد. در این مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد رفتارهایی پیدا کنید که نشان می دهد سگ شما شما را دوست دارد و برای شما آرزوی مطالعه دلپذیری داریم.

اگر تماس چشمی در حال مرگ است

ارتباط چشمی طولانی مدت با موجودات مورد اعتماد و دوست داشتنی برقرار می شود. درست مانند ما انسان ها، سگ ها نیز تمایل دارند با افرادی که دوستشان دارند تماس چشمی طولانی داشته باشند. این مدل رفتاری که در فرآیندهای آموزشی نیز فوایدی به همراه دارد، برای ایجاد پیوند عمیق با دوستانمان نیز بسیار مفید خواهد بود. در نتیجه تحقیقات علمی، نشان داده شده است که ترشح اکسی توسین که به “هورمون شادی” معروف است، زمانی که سگ ها با صاحب خود تماس چشمی برقرار می کنند، افزایش می یابد. این هورمون همان هورمونی است که مادران در اولین پیوند با نوزادشان ترشح می کنند! بقیه را شما قضاوت می کنید… شما می توانید در حین بازی یا نوازش کردن، تماس چشمی طبیعی با او حفظ کنید. اما نباید او را مجبور به این رفتار کنید، به محض اینکه احساس می کند تحت فشار است، ممکن است سرش را به سمت دیگری بچرخاند و رویای لحظه های عاشقانه شما به آب بیفتد.

اگر وزنش را به شما بدهد

درست مانند برقراری و حفظ ارتباط چشمی، رفتار دیگری که مبتنی بر اعتماد و عشق است، تکیه دوستانتان به شماست. تلاش برای تماس با شما به این معنی است که آنها کاملا احساس راحتی و امنیت می کنند. ممکن است زمانی که می‌ترسند یا نگران هستند، رفتاری مشابه داشته باشند، در این مرحله پیام «از من محافظت کن» را به شما می‌دهند. تحقیقات نشان می دهد که رابطه بین سگ ها و صاحبان آنها شبیه ارتباط بین نوزاد و والدین است.

اگر در اتاق خواب شما بخوابد

سگ هایی که می خواهند با شما در رختخواب بخوابند یکی از مطیع ترین راه ها برای نشان دادن عشقشان است. آنها ممکن است به دلایلی مانند ترک گله و عدم تمایل به دوری از شما تلاش کنند به رختخواب شما بروند. رد کردن این درخواست به دلایل مختلف ممکن است برای دور نگه داشتن آنها از شما کافی نباشد. با وجود اینکه به آنها اجازه نمی دهید به رختخواب بروند، آنها اتاق خواب شما را به خواب ترجیح می دهند که این یکی از بارزترین نشانه های دوست داشتن سگ ها است. آنچه ما می گوییم این است که اگر دوستی دارید که نمی تواند شب ها از شما دور بماند، خیلی خوش شانس هستید!

اگر وقتی به خانه می آیید به شما سلام می کند

اگر دوستی دارید که هر بار که به خانه بازمی‌گردید با عشق به شما سلام می‌کند، از هیجان دیوانه می‌شود و گاهی اوقات ادرار می‌کند، باید بدانید که با عشق زیادی روبرو هستید. سگ هایی که دم خود را تکان می دهند، می پرند و حتی اسباب بازی های خود را به هنگام احوالپرسی به شما می آورند، بارزترین نشانه این است که آنها شما را دوست دارند.

اگر او چیزهای شما را نزد خود نگه می دارد

صاحب سگ در آغوش گرفتن

کفش، دمپایی، تی شرت، ژاکت. به طور خلاصه، اگر دوست شما هر وسیله ای را که حاوی عطر شما باشد نگه می دارد، می توانید مطمئن باشید که او شما را دوست دارد. سگ ها ممکن است این رفتار را به طور گسترده نشان دهند، زیرا نمی خواهند از رایحه موجوداتی که به آنها وفادار هستند جدا شوند. با این حال، این واقعیت که برخی از آنها عادت جویدن دارند را نباید انکار کرد. اگر دوستی دارید که به وسایل شما آسیب می زند، توصیه می کنیم وسایل شخصی خود را وسط نگذارید و سعی کنید این رفتار را به سمت اسباب بازی ها هدایت کنید.

اگر خودش را دوست دارد

یکی از واضح ترین تفاوت های سگ و گربه واکنش آنها به تماس فیزیکی است. اگرچه طبق نظر برخی افراد، سگ ها چندان دوست ندارند که آنها را دوست داشته باشند، اما مشخص است که وقتی صحبت از شخصی که دوستش دارند، این ایده اعتبار خود را از دست می دهد. البته ممکن است عشق ورزیدن به زور، رفتار خشن در حین دوست داشتن یا در آغوش گرفتن و در آغوش گرفتن آنها را آزار دهد. صرف نظر از اینکه او شما را دوست دارد یا نه، چنین رفتاری برای هیچ موجودی قابل قبول نیست.

اگر او اسباب بازی مورد علاقه خود را برای شما بیاورد

اگر او اسباب بازی مورد علاقه اش را برای شما بیاورد، این کاملا طبیعی است که در ابتدا فکر کنید که می خواهد با شما بازی کند. در واقع، بسیاری از سگ ها این رفتار را به عنوان دعوت به بازی انجام می دهند. برخلاف تصور، تکان دادن دم و آمدن با اسباب بازی مورد علاقه خود همیشه دعوت به بازی نیست. سگ ها می خواهند اسباب بازی های مورد علاقه خود را با افرادی که خیلی دوستشان دارند به اشتراک بگذارند، اگر با این رفتار مواجه شدید، می توان گفت که با ابراز محبت زیادی روبرو هستید.

اگر به صدای شما پاسخ می دهد

این کاملاً طبیعی است که سگ‌ها با دویدن بیایند و واکنش‌های هیجان‌انگیزی از خود نشان دهند وقتی که وقت غذا یا پیاده‌روی فرا می‌رسد. آنها ممکن است این رفتار را نه تنها به صاحبان خود بلکه به افرادی که می شناسند نشان دهند. با این حال، جدای از این موقعیت ها، اگر هنگام صحبت کردن به شما گوش کند، اگر حالت چهره اش در پاسخ به آنچه می گویید تغییر کند، اگر برخی از کلماتی که می گویید را انتخاب کند و واکنش نشان دهد، می توانید فکر کنید که یک پیوند محبت آمیز بین شما وجود دارد. شما. سگ ها سعی می کنند به طور مستقل سخنان عزیزان خود را ارزیابی کنند. هنگامی که با او صحبت می شود، آنها فرد را دنبال می کنند و واکنش مثبت نشان می دهند.

اگر او به شما لبخند بزند

سگ در حال خندیدن با صاحب

گفته می شود که لبخند سگ ها یک ایده آرمان شهر است و تنها انعکاسی از تخیل انسان است. حقیقت ماجرا چندان هم نیست. سگ هایی که هزاران سال با انسان ها زندگی کرده اند می توانند رفتار انسان را یاد بگیرند، تقلید کنند و تمرین کنند. مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد دلیل ظاهر معصومانه آنها هنگام تلاش برای غذا خوردن، انعکاس یادگیری و توانایی آنها در تقلید است. همین طور لبخند آنها را می توان یکی از نشانه های عشق دانست.

اگر او ترجیح می دهد با شما وقت بگذراند

اگر سگی شما را دوست داشته باشد، دریافت این عشق از او غیرممکن است. چه او شما را به عنوان رهبر دسته قبول کند یا نه، عشق او به شما هرگز تغییر نمی کند. اگر اسباب بازی هایشان برایشان جالب نیست، اگر باغی را که دیوانه وار در آن می دوند نادیده می گیرند و اگر در طول روز شما را رها نمی کنند، بدانید که شما را بیش از هر چیز دوست دارند.

اگر او شما را درک کند

مشخص است که سگ ها انسان های خود را درک می کنند، اما شواهد علمی برای این گفتمان وجود دارد. اسکن مغز سگ ها نشان می دهد که آنها نه تنها انسان های خود را دوست دارند، بلکه آنها را به عنوان خانواده می بینند. وقتی صاحبانشان را بو می کنند، مرکز پاداش در مغزشان فعال می شود، وقتی صاحبانشان خوشحال هستند و صداهایی برای نشان دادن آن تولید می کنند، قشر شنوایی آنها فعال می شود. بین سگ ها و صاحبانشان پیوند عمیقی وجود دارد که می توانند تغییرات خلق و خوی صاحبانشان را درک کنند و رفتار آنها را بر اساس آن شکل دهند.

علاوه بر همه اینها، لیسیدن سگ های صاحب خود را می توان یکی از نمایش های محبت دانست. چرا سگ ها صاحبان خود را می لیسند؟ برای پاسخ به سوال خود می توانید پست وبلاگ ما را بخوانید.

بله، همه این رفتارها نشانه این است که دوستتان چقدر شما را دوست دارد. اما بزرگترین نشانه بدون شک احساسی است که آنها در شما ایجاد می کنند. زندگی با آنها پر از معجزات عاطفی است، این احساسات خاص را می توان با دوستی های ایجاد شده از دوران کودکی و همچنین فرزندخواندگی های بعدی تجربه کرد. شما هرگز با دوستان وفادار خود که نمی گذارند عشق شما بی نتیجه بماند احساس تنهایی نمی کنید و باید بدانید که پیوند بین شما هرگز از بین نخواهد رفت.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *