رژیم BARF چیست؟ رژیم غذایی بارف

رژیم BARF چیست؟ رژیم غذایی بارف

پت شاپ دناپت: بسیاری از افرادی که گربه و سگ دارند با اطلاعات مختلفی در مورد رژیم غذایی BARF مواجه شده اند. در مقاله ما می توانید عجیب ترین چیزها را در مورد رژیم غذایی BARF بیابید که با درک اهمیت تغذیه باکیفیت و متعادل برای سلامتی به منصه ظهور رسیده است و موافقان و مخالفانی نیز دارد.

قبل از پرداختن به جزییات رژیم BARF، می خواهیم بگوییم که در مورد این مدل تغذیه اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. در حالی که برخی از کارشناسان تغذیه خام حیوانات خانگی را برای سلامتی آنها بسیار مفید می دانند و مشکل اصلی آنها در غذاهای خشک است، برخی کارشناسان برعکس این موضوع را استدلال می کنند.

رژیم BARF چیست؟

BARF مخفف “Biologically Appropriate Raw Food” به معنای تغذیه خام مناسب بیولوژیکی است. در این مدل رژیم غذایی، گوشت های نپخته، استخوان های خوراکی، اندام های داخلی حیوانات، سبزیجات و میوه ها در رژیم غذایی گربه ها و سگ ها گنجانده شده است. اگرچه رژیم BARF بحث برانگیز است، اما محبوبیت آن به طور مداوم در حال افزایش است. هسته اصلی ایده رژیم غذایی BARF که توسط دامپزشک استرالیایی یان بیلینگ‌هورست در سال 1993 مطرح شد، این بحث است که سگ‌ها و گربه‌ها باید مانند فرآیندهای تکاملی خود به‌صورت خام تغذیه شوند.

نقطه شروع اصلی کسانی که از رژیم BARF پیروی می کنند یا طرفدار آن هستند، این باور است که حیوانات خام تغذیه شده پوست سالم تر، موهای سالم تر، دندان های سالم تر و انرژی بالاتری خواهند داشت. با این حال، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، وقتی صحبت از تغذیه حیوانات خانگی می شود، تعداد کارشناسانی که بر جنبه های منفی رژیم BARF تمرکز می کنند بسیار زیاد است که نمی توان آنها را دست کم گرفت. کسانی که مخالف رژیم BARF هستند تاکید می کنند که تغذیه خام دارای معایبی است که نباید نادیده گرفته شود.

رژیم غذایی بارف برای گربه ها

مزایای رژیم BARF

تغذیه پایه و اساس سلامتی است. این واقعیت در مورد حیوانات خانگی و همچنین ما انسان ها صدق می کند. هر چه غذاهای مصرف شده در رژیم غذایی تازه تر باشد، امکان محافظت از سلامت بدن و افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری های احتمالی افزایش می یابد. در نتیجه تحقیقات نشان داده شده است که تغذیه خام می تواند در برابر آلرژی ها، بیماری های دندان و لثه، بیماری های پوستی و بیماری های دستگاه گوارش محافظت کند. در عین حال، تحقیقاتی وجود دارد که تغذیه خام باعث بهبود سلامت پوست، افزایش سطح انرژی و برای حفظ وزن سالم مفید است. در بسیاری از کشورهای اروپایی، به ویژه در آلمان، رژیم غذایی BARF توسط اکثر دامپزشکان توصیه می شود.

معایب رژیم BARF

نباید فراموش کرد که رژیم BARF علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارد. رژیم BARF را می توان با دستور العمل های مختلف اعمال کرد. این دستور العمل ها شامل گوشت خام و استخوان خام نیز می شود. بسیاری از دامپزشکان در سراسر جهان دادن استخوان به سگ را توصیه نمی کنند. قطعات کوچک استخوان می توانند باعث انسداد و سوراخ شدن دستگاه گوارش شوند.

یکی دیگر از معایب BARF این است که حیوانات خانگی می توانند از طریق غذای خام در معرض بسیاری از میکروارگانیسم های مضر قرار گیرند. انگل ها و باکتری های تهدید کننده سلامت مانند سالمونلا، لیستریا، توکسوپلاسما و ای کولی می توانند از گوشت خام عبور کنند. نوع گوشت اضافه شده به رژیم غذایی حیوانات خانگی در محدوده رژیم غذایی BARF، نحوه نگهداری آنها، منبع تهیه گوشت و تازگی متغیرهایی هستند که می توانند بر خطر عفونت تأثیر بگذارند. شناخته شده است که باکتری هایی که می توانند سگ ها و گربه ها را تحت تاثیر قرار دهند می توانند برای سلامت انسان نیز مضر باشند.

یکی دیگر از اشکالات BARF این است که دستور العمل های BARF می توانند کمبودهای تغذیه ای ایجاد کنند اگر در تعادل مناسب تنظیم نشده باشند. می توان گفت که همه غذاهای خانگی حتی اگر پخته شده باشند خطری مشابه دارند. مصرف بیش از حد یا کم مواد مغذی در رژیم غذایی می تواند باعث مشکلات سلامتی مختلف در سگ ها و گربه ها شود. دشواری در تنظیم محتویات وعده غذایی متناسب با نژاد، سن، سلامت عمومی و وضعیت وزن حیوانات خانگی نیز می تواند خطر کمبودهای تغذیه ای را افزایش دهد.

رژیم BARF همچنین می تواند صاحبان حیوانات خانگی را به روشی متفاوت به چالش بکشد. وقتی صحبت از رژیم غذایی BARF می شود، عملی بودن و سهولت ارائه غذاهای خشک را نمی توان تجربه کرد. در عین حال، هزینه ها در رژیم غذایی BARF بیشتر است.

رژیم غذایی بارف برای سگ ها

چه غذاهایی در رژیم غذایی BARF گنجانده شده است؟

در محدوده رژیم غذایی BARF، توصیه می شود که 50٪ از وعده های غذایی تهیه شده برای سگ ها شامل گوشت با استخوان، 20٪ از گوشت ماهیچه، 5-10٪ از گوشت اعضای بدن و 20-25٪ از سبزیجات، تخم مرغ و غیره باشد. خوراکی ها. هنگام تهیه غذای سگ BARF، گوشت مرغ خام، گوشت بوقلمون، گوساله، گوشت گوسفند، بره، ماهی تازه، کله پاچه، شیر، تخم مرغ، ماست، اسفناج، کلم بروکلی، هویج، سیر، سیب، گلابی، موز، آووکادو، هلو، غذاهای مختلف می توان از منابعی مانند سرکه سیب، تخم مرغ، پوسته تخم مرغ، روغن آفتابگردان، روغن زیتون، روغن ماهی و روغن دانه استفاده کرد.

در محدوده رژیم غذایی BARF مدل شکار، 82 تا 83 درصد از وعده های غذایی تهیه شده برای گربه ها شامل گوشت ماهیچه ای، 10 درصد از گوشت اندام، 7 تا 8 درصد از استخوان های خوراکی و مکمل های مختلف است. برای گربه های بالغ، بسته به سطح فعالیت و وزن گربه، توصیه می شود که غذای گربه BARF را با 2 تا 4 درصد وزن آنها بدهید. هنگام تهیه غذای گربه BARF می توان از منابع غذایی مانند جگر، قلب، زرده تخم مرغ، گوشت مرغ، مکمل تورین، روغن ماهی، ویتامین B کمپلکس، ویتامین E استفاده کرد.

نسبت‌های تغذیه‌ای در رژیم‌های BARF ممکن است با توجه به مدل‌های BARF اعمال‌شده متفاوت باشد. به همین دلیل، هم منابع غذایی در وعده های غذایی و هم نسبت منابع غذایی باید توسط صاحبان حیوانات خانگی که از این مدل رژیم غذایی استفاده می کنند، بررسی شود.

تصمیم گیری در مورد رژیم غذایی BARF

در مورد رژیم BARF نظرات زیادی وجود دارد و بنابراین اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. انجام تحقیقات گسترده و گرفتن نظرات دامپزشکان قبل از انتخاب روش تغذیه خام در تغذیه گربه یا سگ مفید خواهد بود. غذاهای خشک بی خطرتر در نظر گرفته می شوند زیرا مطابق با استانداردهای تعیین شده، با روش هایی که ارزش غذایی مواد تشکیل دهنده خود را حفظ می کند، و به دلیل اینکه حاوی مواد مغذی، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز حیوانات به طور متعادل هستند، تهیه می شوند. علاوه بر این، از آنجایی که اطلاعات علمی کافی در مورد ایمنی رژیم غذایی BARF وجود ندارد، انجمن های معتبر دامپزشکی جهان به صاحبان حیواناتی که رژیم غذایی BARF را ترجیح می دهند در مورد خطرات احتمالی تغذیه خام هشدار می دهند.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *