مزایای تائورین برای گربه ها و سگ ها چیست؟

مزایای تائورین برای گربه ها و سگ ها چیست؟

پت شاپ دناپت: در این مقاله درباره تورین که یکی از مهم ترین اجزای تغذیه گربه و سگ است، “تورین چیست؟”، “تورین چه می کند؟” و “مزایای تورین برای گربه ها و سگ ها چیست؟” می توانید پاسخ سوالات خود را بیابید.

تائورین چیست؟

تورین یک ماده مغذی اسید آمینه مانند است که از اسیدهای آمینه متیونین و سیستین به طور طبیعی در بدن انسان یافت می شود. این اسید آمینه که در تغذیه انسان اهمیت دارد، در مورد سگ و گربه معنای دیگری به خود می گیرد. تورین می تواند به طور طبیعی در بدن سگ تولید شود، با این حال، لازم است اطمینان حاصل شود که دریافت تورین با غذاهای خشک یا مکمل ها کافی است. این به تنظیم عملکرد قلب در سگ ها کمک می کند، سلامت چشم را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی را تقویت می کند. تائورین در مقایسه با سگ ها برای گربه ها اسید آمینه مهم تری است.

از آنجا که تورین به طور طبیعی در بدن گربه سنتز نمی شود، به عبارت دیگر، گربه ها نمی توانند این اسید آمینه را خودشان تولید کنند. بنابراین تورین باید از طریق غذا یا مکمل ها وارد بدن شود.

حدود 5000 تن تورین در سراسر جهان تولید می شود که نیمی از این مقدار در صنایع غذایی حیوانات خانگی استفاده می شود. اسید آمینه تورین که در غذاهای خشک و مکمل‌ها برای بهبود سلامت حیوانات خانگی یافت می‌شود، فواید مشترک بسیاری برای گربه‌ها و سگ‌ها دارد.

فواید تورین برای سگ ها

فواید تورین برای گربه و سگ

تورین به چه درد می خورد؟ پاسخ های مختلفی می توان به این سوال داد. در سگ ها، تورین در عضله قلب، شبکیه چشم و مغز متمرکز است. اگرچه مطالعات در مورد عملکرد کامل آن هنوز ادامه دارد، به طور گسترده اعتقاد بر این است که تورین نقش مهمی در محافظت از سلامت قلب، سلامت چشم و سلامت مغز دارد.

به دلیل کمبود تورین، شکایاتی مانند بزرگ شدن قلب، ضعف، مشکلات ادراری، درد شکم، غش، کوری و نفس نفس زدن بدون ورزش ممکن است در سگ ها ایجاد شود. همه سگ ها حساسیت یکسانی به کمبود تورین نشان نمی دهند.

نظرات قوی وجود دارد که با ضعیف شدن ماهیچه های قلب و بزرگ شدن حفره های قلب در سگ ها مشخص می شود، ممکن است در نتیجه کمبود تورین ایجاد شود.

در نتیجه تحقیقات نشان داده شده است که نژادهایی مانند گلدن رتریور، کوکر اسپانیل، نیوفاندلند، سنت برنارد، انگلیش ستر به دلیل کمبود تائورین بیشتر در معرض ابتلا به بیماری کاردیومیوپاتی متسع هستند.

این هم یک استعداد ژنتیکی است و هم به این واقعیت مربوط می شود که برخی از نژادها به طور طبیعی تورین کمتری نسبت به بقیه تولید می کنند.

هیچ قضاوت قطعی در مورد اینکه آیا سگ ها باید از مکمل ها برای تورین استفاده کنند، وجود ندارد، که عمدتا در گوشت ها یافت می شود و همچنین در بسیاری از غذاهای سگ یافت می شود.

در این مرحله، عوامل تعیین کننده توصیه های دامپزشکان و سلامت عمومی سگ ها است. کمبود تورین در سگ ها با آزمایش خون و آزمایش های مختلف قابل تشخیص است.

فواید تورین برای گربه ها

تورین مفید برای گربه و سگ

همانطور که اشاره کردیم، بسیاری از پستانداران، از جمله انسان و سگ، می توانند تورین را به طور طبیعی سنتز کنند. با این حال، وقتی صحبت از گربه ها می شود، تورین در طبقه بندی اسیدهای آمینه ضروری قرار می گیرد. به عبارت دیگر، وقتی گربه ها نمی توانند تورین را از طریق غذا یا مکمل ها دریافت کنند، نمی توانند این ماده مغذی مهم را تولید کنند.

مهم است که در مورد پیچیدگی های تغذیه گربه آگاهی داشته باشید، زیرا کمبود تورین در گربه ها می تواند باعث ایجاد بسیاری از مشکلات سلامتی شود.

  • کمبود تورین می‌تواند با آسیب رساندن به سلول‌های گیرنده نوری در شبکیه، باعث کوری در گربه‌ها شود.
  • کمبود تورین می تواند باعث بزرگ شدن قلب در گربه ها شود. این کار توانایی قلب برای پمپاژ خون کافی به بدن را کاهش می دهد.
  • تائورین به حفظ سلامت دندان ها و لثه گربه ها کمک می کند. در صورت کمبود، ممکن است پوسیدگی دندان ایجاد شود و اختلالات تغذیه ای ایجاد شود.
  • مطالعات نشان داده اند که سلامت باروری گربه ها به دلیل کمبود تورین آسیب می بیند.
  • از آنجایی که تائورین به بدن در تنظیم قند خون در گربه ها کمک می کند، کمبود تورین می تواند منجر به دیابت شود.
  • کمبود تورین می تواند عملکرد سیستم ایمنی گربه را کاهش دهد.
  • تائورین از سلامت پوست گربه محافظت می کند، در صورت کمبود آن عوارضی مانند ریزش مو و بیماری های پوستی دیده می شود.

تورین یک ماده مغذی بسیار مهم در رژیم غذایی گربه ها است. این اسید آمینه که از گوشت به دست می آید باید بیشتر از طریق مکمل ها وارد بدن شود. دلیل اصلی این امر این است که تورین به نسبت های مختلف در انواع گوشت و حتی در نوع گوشت استفاده شده یافت می شود.

به عنوان مثال، گوشت خوک حاوی تورین بیشتری نسبت به گوشت مرغ و ران مرغ نسبت به سایر قسمت های مرغ است. به همین دلیل، احتمال عدم دریافت تورین کافی از طریق غذای خشک توسط گربه ها را نباید نادیده گرفت.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *