چگونه یک دامپزشک انتخاب کنیم؟

دامپزشک آقا و خانم سگ گلدن

پت شاپ دناپت: تعیین دامپزشک یکی از اولین و مهمترین اقداماتی است که باید بعد از شروع زندگی با حیوانات خانگی انجام دهید. دامپزشکان شما برای زندگی مشترک شما با دوستانتان ضروری هستند و حافظ سلامت آنها هستند. بیشتر آنها دوستان شما خواهند شد که مشکلات شما را با شما در میان می گذارند و شما را ناراحت و خوشحال می کنند. به همین دلیل، بسیار مهم است که با متخصصانی که با خیال راحت حیوانات خانگی شما را درمان می کنند، مراقبت های پیشگیرانه آنها را انجام می دهند و همه علامت های سوال شما را از بین می برند، بسیار مهم است. بنابراین چگونه یک دامپزشک انتخاب کنیم؟ در این مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد مواردی که در انتخاب دامپزشک باید در نظر بگیرید را بیابید.

نزدیکی کلینیک باید در نظر گرفته شود

بازدید از کلینیک های دامپزشکی با سگ یا گربه می تواند یک ماجراجویی باشد. به خصوص وقتی صحبت از گربه ها می شود، به وضوح می توان گفت که افراد زیادی هستند که قبل از معاینات معمولی فکر می کنند بچه دار می شوند. گربه ها دور بودن از خانه، مسافرت و تغییر محیط را دوست ندارند. آنها می ترسند، بی قرار می شوند و با افزایش فاصله، تمام احساسات منفی آنها به طور تصاعدی افزایش می یابد. به همین دلیل، انتخاب کلینیک هایی که باید به طور منظم از نزدیک ترین محیط ممکن به آن ها مراجعه کنند، راحت خواهد بود. مسافت های کوتاه هم می تواند منابع بالقوه ناراحتی را از بین ببرد و هم زبانی نداریم، اما در مواقع اضطراری می تواند مزیت بزرگی باشد.

آیا کلینیک دامپزشکی 24 ساعته باز است؟

بچه گربه و سگ روی میز دامپزشک

حفاظت یا حفظ سلامتی دوستانمان اولویت اصلی ماست. با این حال دوستان عزیز ما گاهی از روی شیطنت یا گاهی از روی ناشیانه یا کنجکاوی ممکن است دچار حوادث جزئی شوند. در چنین مواردی نیاز به دامپزشکی وجود دارد که در هر زمانی می توان با او تماس گرفت. هنگام مواجهه با شرایط اضطراری، آگاهی از وضعیت سلامتی گذشته دوستانمان و پیگیری آنها؛ حضور پزشکانی که حداقل با آنها آشنایی داریم به یک امتیاز بزرگ تبدیل می شود. به همین دلیل، باید در انتخاب کلینیک دامپزشکی، کلینیک هایی را که 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته خدمات می دهند، در اولویت قرار دهید.

آیا کلینیک تمیز و راحت است؟

تمیزی، نظم و راحتی کلینیک ها نیز از جمله متغیرهای مهم در انتخاب بهترین کلینیک دامپزشکی است. هنگامی که پاسخ به سوالاتی از قبیل چند بار ضد عفونی شدن مکان های معاینه حیوانات خانگی، نگهداری از حیوانات تحت درمان، چه نوع محیطی در زمان انتظار، “چگونه دامپزشک انتخاب کنیم؟” یک قدم به نتایج سوال نزدیکتر شد.

آیا گواهی های تخصصی برای دامپزشکان وجود دارد؟

تمامی دامپزشکان آموزش های لازم را دیده اند و دارای گواهینامه تخصصی هستند. با این حال، برخی از پزشکان می توانند با دریافت مداوم آموزش های جدید، تخصص خود را بهبود بخشند. پیگیری دقیق پیشرفت ها می تواند با موفقیت درمان های ارائه شده مرتبط باشد. به همین دلیل، مایلیم به شما یادآوری کنیم که در طول بازدید خود، در مورد زمینه های تخصصی خود پرس و جو کنید.

امکانات کلینیک چقدر پیشرفته است؟

دامپزشکی که گربه و سگ را در آغوش گرفته است

در هنگام انتخاب کلینیک دامپزشکی، یافتن امکانات اضافی که کلینیک ارائه می دهد مفید است. امکاناتی مانند وجود بخش‌های مراقبت‌های ویژه در کلینیک، در دسترس بودن پشتیبانی آمبولانس در مواقع اضطراری، در دسترس بودن دستگاه‌های پزشکی فن‌آور برای معاینات تصویربرداری، و ارائه فرآیندهای مراقبت معمول (ناخن‌گیری، کوتاه کردن مو و غیره) می‌تواند زندگی را برای حیوان خانگی در حال مراقبت آسان تر کنید. در این مرحله، ما می خواهیم کمی عمیق تر به فرآیندهای تعمیر و نگهداری بپردازیم. در صورت امکان، هم گربه ها و هم سگ ها باید به کوتاه کردن ناخن ها، تمیز کردن گوش ها، مسواک زدن دندان ها و در صورت امکان کوتاه کردن موها مطابق با ویژگی های نژادی خود عادت داشته باشند. با افزایش سن، چنین فرآیندهای مراقبتی می تواند بسیار دشوار باشد. حرفه ای هایی که خدمات مراقبتی ارائه می کنند در این شرایط مزیت بزرگی خواهند داشت.

آیا نظرات مثبت هستند؟

امروز، قبل از هر تصمیمی، همه ما به بررسی های اینترنتی نگاه می کنیم تا صحت تصمیم خود را تایید کنیم. در انتخاب دامپزشک نیز باید همین عادت را حفظ کرد. کلینیک ها یا پزشکانی که نظرات آنها تا حد امکان مثبت است، خطر سناریوهای بد احتمالی را کاهش می دهند.

کیفیت ارتباطات مهم است

هنگام تصمیم گیری نهایی در بین دامپزشکان، باید مراقب کیفیت ارتباطات باشید. ارتباط پزشک با شما و همچنین با حیوان خانگی شما به طور مستقیم کیفیت یک رابطه طولانی مدت را تعیین می کند. با کارشناسانی که به سؤالات شما پاسخ می دهند، می توانید به راحتی با آنها تماس بگیرید و سؤالات خود را بپرسید، کسانی که حساسیت شما نسبت به شما و دوستتان را درک می کنند، که صبور هستند و واقعاً حرفه خود را دوست دارند، می توانید احساس آرامش و امنیت کنید. دامپزشکان به مرور زمان بخشی از خانواده شما خواهند شد. هنگامی که با پزشکانی که دوست شما را می شناسند، اطلاعاتی در مورد وضعیت سلامتی او دارند و به اندازه شما مشتاق هستند که او را سالم تر و شادتر کنید، به اهمیت انتخاب درست پی خواهید برد.

آیا سیاست پاداش مناسب است؟

البته یکی از مهمترین معیارها باید مطابقت سیاست هزینه درمانگاهی باشد که انتخاب می کنید با بودجه شما. وقتی صحبت از کنترل های معمول، واکسیناسیون، داروهای منظم یا معاینات اضافی می شود، ممکن است پرداخت هزینه های بالینی آسان نباشد. همچنین، اگر طبق سیاست، هزینه های بیشتری برای سرویس دریافت شود، تداوم ممکن است آسیب ببیند. به همین دلیل، انتخاب هایی که با در نظر گرفتن سناریوهای احتمالی قبل از انتخاب نهایی انجام می دهید، می تواند مزیت های شما را افزایش دهد.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *