8 نکته ای که باید در مورد آموزش توله سگ بدانید

8 نکته ای که باید در مورد آموزش توله سگ بدانید

شما نوزاد خود را پیدا کرده اید که زندگی شما را بهتر می کند و تصمیم گرفتید آن را به فرزندی قبول کنید. مطمئن باشید از لحظه ای که به خانه برگشتید، زندگی شما دیگر مثل قبل نخواهد شد! علاوه بر سیل عظیم عشق، مسئولیت های مختلفی نیز در انتظار شما خواهد بود.

وقتی صحبت از توله سگ ها می شود، آموزش آنها به اندازه تغذیه و حفظ رشد سالم آنها مهم است. در این مقاله چگونه یک توله سگ تربیت کنیم؟ می توانید پیشنهاداتی را بیابید که به شما امکان می دهد پاسخ سؤال را کشف کنید.

توله ها معمولاً در 2 تا 3 ماهگی از مادرشان جدا می شوند. برخلاف تصور رایج، این روند دوره ای نیست که آموزش داده نشود. آموزش توله ها باید از اولین لحظه ای که به خانه می آیند شروع شود. باید اطمینان حاصل کرد که او در مرحله ای که اولین قدم ها برداشته می شود، حد و مرزهای دوستی را می داند که سال ها ادامه خواهد داشت. بنابراین، هم می تواند رهبر خود را بشناسد و هم روانشناسی متعادل تری داشته باشد. در محدوده آموزش توله سگ، می توان دستورات ساده را به توله سگ ها آموزش داد، توله سگ را می توان آموزش توالت کرد، اما مهمترین چیز این است که آنها را اجتماعی کنید و اطمینان حاصل کنید که رفتارهای خاصی را اتخاذ می کنند.

اجتماعی شدن آنها بسیار مهم است

وقتی یک توله سگ دارید، چیزهای زیادی برای آموزش و عادت کردن وجود دارد. اجتماعی شدن همیشه باید در اولویت آموزش آنها در طول دوره رشد سریع باشد. به محض اینکه واکسیناسیون مختلط او تمام شد و با خیال راحت بیرون رفت، باید تا حد امکان به مکان های مختلف برود، با افراد مختلف ملاقات کند، حیوانات مختلف را ملاقات کند، با طبقات مختلف تماس پیدا کند و در معرض صداهای مختلف قرار گیرد. بنابراین، آگاهی او از دنیای بیرون افزایش می یابد و به عنوان یک سگ اجتماعی شروع به بزرگ شدن می کند. علاوه بر این، تنوعی که در معرض آن قرار می گیرد، مزیت بزرگی برای رشد مغز ارائه می دهد.

جلوگیری از گاز گرفتن

یکی از مهمترین چیزهایی که باید در طول توله سگ به آنها آموزش داده شود، تنظیم شدت گاز گرفتن آنهاست. طبیعی است که این عادات زمانی که به خانه جدید نقل مکان می کنند ادامه یابد، زیرا آنها در حین زندگی با مادر خود و احتمالاً بازی با خواهر و برادر خود یکدیگر را گاز گرفته اند. اما باید حدی وجود داشته باشد. اگر در حین بازی با شما نیش های شدیدی وجود دارد که باعث درد یا درد می شود، باید از این رفتار جلوگیری کنید. در این بین باید بازی را رها کنید و علاقه خود را به آن قطع کنید. اگر گاز نگرفتن را یاد نگیرند، ممکن است در طول بازی یا در هر موقعیتی که مزاحمشان شود رفتار گاز گرفتن از خود نشان دهند. این برای شما و او نه سالم است و نه بی خطر. برای کنترل و هدایت رفتار گاز گرفتن، می توانید از اسباب بازی های سگ که می توانند گاز بگیرند و گاز بگیرند کمک بگیرید.

آموزش دستورات پایه

سگ منتظر دستور صاحبش

می توانید جلسات آموزشی کوتاه و سرگرم کننده ای ترتیب دهید که به آنها در یادگیری دستورات اولیه در حین معاشرت کمک می کند. دستوراتی مانند نشستن، ایستادن، صبر کردن و ترک کردن، نه تنها کنترل توله سگ شما را تضمین می کند، بلکه از اتفاقات ناخواسته در جامعه نیز جلوگیری می کند. اما باید زمان تمرین را با دقت تنظیم کنید. سگ ها موجوداتی هستند که به سرعت حواسشان پرت می شود. تلاش برای ساعت ها آموزش دادن به آنها اتلاف وقت خواهد بود و باعث می شود توله سگ شما در مقابل تمرین مقاومت کند. تمرینات مثبت 5-10 دقیقه ای به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه را بگیرید. قبل از شروع تمرینات، می توانید با ایجاد محیطی مناسب برای پرتاب انرژی، مزیت مهمی برای جلب توجه به دست آورید.

باید لمس شدن را تحمل کرد

بیشتر سگ ها برای نوازش، لمس یا نوازش مشکلی ندارند. مشکلات احتمالی نیز باید زودتر حل شوند. هنگامی که سگ ها از توله سگ خارج می شوند و به بزرگسالی می رسند، سگ ها می توانند در معرض محبت شدید از بیرون قرار بگیرند. بسیار مهم است که آنها بتوانند تا حد امکان دست های اعلام نشده را در حین راه رفتن و بازی تحمل کنند. بنابراین، آنها باید به دوست داشته شدن عادت کنند. مثل همیشه، درمان برای این مرحله از آموزش بسیار موثر خواهد بود! سگ هایی که دوست ندارند لمس شوند و عکس العمل نشان دهند می توانند با افزایش سن حرکات تهاجمی بیشتری از خود نشان دهند. این می تواند عواقب خطرناکی برای شما، سایر حیوانات و غریبه ها داشته باشد.

باید از پاشش آب جلوگیری کرد

توله های ما عاشق پریدن روی دوان و بالا رفتن از پاها هستند. وقتی اندازه آنها کوچک است، این خوراکی‌ها زیبا به نظر می‌رسند و معمولا فقط باعث لبخند آنها می‌شوند. اما هنگامی که آنها بزرگتر می شوند، طبیعت جهشی آنها می تواند شما را به دردسر بیاندازد. آنها متناسب با نژاد خود وزن اضافه می کنند، رشد می کنند و آب دهان می ریزند، بنابراین پاشیدن آنها به شما احساسی مانند زمانی که آنها توله سگ بودند ایجاد نمی کند. علاوه بر این، ممکن است یک وضعیت آشفته با پاشیدن پاشیدن به افراد دیگر ایجاد شود. شما باید سعی کنید عادت های پریدن را زودتر کنترل کنید تا از آسیب ناخواسته به شما یا دیگران جلوگیری کنید. به همین دلیل وقتی رفتار پرشی از خود نشان می دهند باید محکم به او «نه» بگویید و علاقه خود را به او قطع کنید.

آموزش توالت مهم است!

بسیار مهم است که توله سگ شما در مراحل اولیه آموزش توالت رفتن داشته باشد. فرآیندی که برای خروج باید تمام شود، در غیر این صورت می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود. شما باید مکان خاصی را برای رفتن او به توالت ترتیب دهید. با استفاده از پد ادرار و اسپری می توانید مشکل توالت را تا زمانی که بیرون بروید حل کنید. وقتی شروع به بیرون رفتن کنید، کار شما بسیار آسان تر خواهد شد. شما باید برای شگفتی های کوچک آماده باشید تا زمانی که رشد عضلانی کامل شود و باید قدرت رویکرد مثبت را در طول تمرین توالت به کار ببرید. جدا کردن قسمت های توالت را از قسمت های تغذیه فراموش نکنید!

به راه رفتن روی بند عادت کنید

توله سگ انگشت صاحبش را گاز می گیرد

سالهای زیادی وجود دارد که می توانید با او بگذرانید. اگر می خواهید با او سواری راحت داشته باشید، باید مطمئن شوید که او با یک بند و قلاده سگ به درستی راه می رود. اگر در بزرگسالی نتواند به راه رفتن با افسار عادت کند، ممکن است با انجام حرکات ناگهانی شما را بکشد، رها کند و با پایین آمدن از افسار فرار کند. برای جلوگیری از این همه منفی ها باید کاری کنید که او احساس کند شما یک رهبر هستید و او را با آرامش همراهی کنید. در روند عادت کردن به یقه، ممکن است دردهای مختلفی تجربه شود، ممکن است شما را بکشند، ممکن است با انجام حرکات غیر معمول شروع به پریدن کنند. باید مصمم باشید، با صدایی محکم اما محکم به او از حرکات اشتباه گوشزد کنید و پس از یک پیاده روی آرام با تنقلات خوشمزه به او پاداش دهید. مثل همیشه، در طول تمرین نباید از ثابت قدم بودن دست بردارید.

شما رهبر گروه هستید

سگ ها در دسته زندگی می کنند و تنها یک رهبر در دسته آنها وجود دارد. یکی از مهم ترین اقداماتی که باید برای داشتن یک رابطه آرام و بدون دردسر با توله سگ خود بردارید این است که به او احساس کنید که یک رهبر هستید. رهبری؛ فریاد زدن سرزنش، ارعاب یا تنبیه نیست. یعنی محترم بودن، رهبر بودن برای پیروی. شما نباید هر کاری را که انجام می دهید بپذیرید، باید با عزمی راسخ و باثبات حد و مرز خود را ترسیم کنید، باید در برابر رفتارهای خطرناک او واکنش قاطع نشان دهید و از موضع خود خدشه وارد نکنید.

اما مهم نیست که شما باید او را خیلی دوست داشته باشید و از او دست نکشید. باید او را با عشق بی قید و شرط در آغوش بگیرید، کاری کنید که احساس کند همیشه با او هستید و در برقراری ارتباط با او از انرژی خود استفاده کنید. بنابراین، می توانید با او به همان فرکانس برسید و پایه های یک دوستی فوق العاده را که سال ها ادامه خواهد داشت، بنا کنید. برای شما آرزوی خوشبختی داریم…

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *