بلندترین مو در نژادهای سگ و ویژگی های برجسته آنها

بلندترین مو در نژادهای سگ و ویژگی های برجسته آنها

کسانی که می خواهند صاحب سگ شوند معیارهای مختلفی در ذهن دارند. بعضی ها به دنبال دوستی می گردند که با بچه ها خیلی خوب کنار بیاید، بعضی ها خیلی راحت نگهداری می شوند، بعضی ها خیلی فعال هستند و بعضی ها نیازی به ورزش زیاد ندارند. اما همه این توقعات تنها با یک برخورد یا یک عکس دیده شدن اثر خود را از دست می دهند. لحظه ای است که همه افکار از بین می رود و تسلیم زیبایی دوست می شود. خز سگ ها یکی از جزئیاتی است که این برخوردها را نشان می دهد. اگرچه مراقبت از سگ هایی با موهای بلند، ابریشمی و جذاب دشوار است، اما عشق در نگاه اول باعث می شود تا همه مشکلات نادیده گرفته شوند. در این مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد بلندترین نژادهای سگ و ویژگی های بارز آنها بیابید.

سگ افغانی

سگ افغانی

سگ افغانی که با موهای بلند ابریشمی، ظرافت و شخصیت باشکوهش همه را مجذوب خود می کند، یکی از اولین سگ هایی است که در مورد نژادهای سگ مو بلند به ذهن خطور می کند. موهای این نژاد که با دم کوتاه و مجعد خود جلب توجه می کند از رنگ های مشکی، مسی و کرم تشکیل شده است. این نژاد که می تواند کاملاً با زندگی خانوادگی سازگار شود و زیبایی اشرافی دارد ، طبیعت بسیار ساده لوحانه ای دارد. آنها شکارچیان موفقی هستند و نسبت به خانواده‌هایشان حمایت‌گرایی بالایی نشان می‌دهند. بر اساس یک افسانه، تصور می شود که آنها در کشتی نوح رخ می دهند. ریزش آنها متوسط ​​است، استفاده از شامپوها و نرم کننده های با سطح pH مناسب برای پوست سگ در هنگام شستشو توصیه می شود.

کوموندور

کوموندور

تصور می‌شود که روی زمین دراز کشیده‌اند، بیش از سگ‌های نژاد بزرگ، تداعی کننده موپ هستند. متمایزترین ویژگی آنها بدون شک پرهای ساختار منحصر به فرد آنها است. اما ناعادلانه است که آنها را فقط با طول پرشان توصیف کنیم. کوموندوها بسیار شجاع هستند و به صاحبان خود فداکارند. وقتی صحبت از سگ های دیگر یا غریبه ها می شود، ممکن است رفتارهایی را نشان دهند که در تضاد با ظاهر زیبایشان باشد. آنها می توانند تا 50 تا 60 کیلوگرم وزن داشته باشند، بنابراین تمرینات آنها باید زودتر شروع شود. پرهای زیبای آنها نسبتاً می ریزد، اما مراقبت از آنها بسیار دشوار است. این نژاد که تا حد امکان نباید کثیف باشد، می تواند حمام کند، اما پس از آن باید مطمئن شد که پرهای آن هم کوتاه شده و هم کاملاً خشک شده است.

یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

یورکشایر تریر که یکی از محبوب ترین نژادهای سگ در کشورمان است با موهای بلند و ابریشمی خود جلب توجه می کند. علاوه بر این، بر خلاف آنچه تصور می شود، موهای آنها زیاد نمی ریزد، بلکه کمتر می ریزد. یورکشایرها با سازگاری کامل خود با زندگی آپارتمانی، پیوندهای عمیقی که با خانواده خود ایجاد می کنند و طبیعت فعال خود، طرفداران زیادی دارند. با این حال، زمانی که صحبت از افراد یا حیوانات خارج از خانواده آنها به میان می آید، آنها کاملاً سرکش هستند. آنها به طبقه بندی سگ های زینتی تعلق دارند و وفاداری آنها همه رفتار آنها را نشان می دهد. جدایی از صاحبان آنها برای آنها کاملاً چشمگیر است، اضطراب جدایی معمولاً در اعضای این نژاد مشاهده می شود. آنها می توانند فرآیند آموزشی بسیار موفقی داشته باشند زیرا با هوش تیز خود به سرعت هر دستوری را درک می کنند.

شیتزو

شیتزو

یک نژاد شیتزو که در قرون گذشته مورد علاقه امپراتوران بود، اکنون محبوبیت پیدا کرده است. موهای بلند و ابریشمی آنها بیش از حد می ریزد و نیاز به مراقبت روزانه دارد. در غیر این صورت ممکن است پرهای آنها در هم پیچیده شود. یکی از بارزترین ویژگی های این نژاد رفتار دوستانه آنهاست. بسیار متمایل به نوازش کردن مستلزم برنامه ریزی دقیق و مصمم برای آموزش آنها است. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که آنها با کودکان خردسال خیلی خوب کنار نمی آیند. در صورت ترجیح خانواده های دارای فرزندان کوچک، کودکان باید با این نژاد مهربانانه رفتار کنند.

سگ کوهستانی برنیز

سگ کوهستانی برنیز

سگ کوهستانی برنز که جزو نژادهای سگ مو بلند است، با ظاهری باشکوه و خز بی نقصش زیبایی تحسین برانگیزی دارد. این نژاد که در نگاه اول می تواند باعث ناراحتی شود، با انرژی بالای خود می تواند در تمام طول روز فعال بماند. او عاشق بازی با خانواده است و علاوه بر این، با وفاداری خود به خانواده در کانون خانواده قرار می گیرد. هیکل قدرتمند و خلق و خوی آرام او زمانی که تهدیدی برای خانواده خود احساس می کند ناپدید می شود و یک جنگجوی شجاع را نشان می دهد که می تواند برای آنها بجنگد. از آنجایی که زندگی آپارتمانی برای آنها مناسب نیست، به طور کلی توصیه می شود در مناطق زندگی با باغ های بزرگ ترجیح داده شوند.

پیکینیز

پیکینیز

زندگی شما با سگ پیکینیز که یکی از بلندترین نژادهای سگ است که ریشه آن به دوران باستان بازمی گردد، کاملاً تغییر خواهد کرد. این نژاد می تواند کاملاً با زندگی آپارتمانی سازگار شود، که باعث می شود با رفتار محبت آمیز آنها احساس عشق کنید و نمی خواهید از دامان خود خارج شوید. آنها خلق و خوی مطیعانه ای دارند که حتی صاحبان سگ را که برای اولین بار بار می کنند مجبور نمی کند و نیازهای ورزشی آنها حداقل است. این دوستان بامزه که در طول روز مکررا صاحبان خود را برای انجام بازی چک می کنند، تمایل زیادی به چاقی دارند. بنابراین توجه به تغذیه آنها یکی از مهمترین اقداماتی است که برای سلامتی آنها باید انجام شود. اگرچه موهای بلند و ابریشمی آنها زیاد نمی ریزد، اما این واقعیت را که نیاز به مراقبت جدی دارد را نباید نادیده گرفت.

پامرانیان

پامرانیان

پامرانیان ها که جزو نژادهای سگ مو بلند هستند و در کشور ما طرفداران زیادی دارند از جمله دوستانی هستند که می توانند ارتباط بسیار ویژه ای با صاحبان خود برقرار کنند. آنها با خانواده خود بسیار دوستانه هستند، اما می توانند فاصله قابل توجهی با غریبه ها، سگ ها و افراد بگذارند. آنها می توانند سر و صدای زیادی ایجاد کنند و بدون توجه به جثه کوچکشان می توانند در برابر سگ های بزرگ بایستند. آنها زیبا، کنجکاو و بسیار باهوش هستند. با این حال استقلال آنها همیشه اولویت اصلی آنهاست، آنها دوست دارند با اعتماد به نفس شجاعت خود به تنهایی عمل کنند. بنابراین رهاسازی آنها انتخاب مناسبی برای ایمنی آنها محسوب نمی شود.

همه دوستان ما در مقاله ما از جمله نژادهایی با موهای بلند هستند. با این حال، نمی توان تعمیم داد که همه سگ ها مو بلند هستند. می توانید در مقاله ما در مورد 8 سگ بدون مو با موهای کوتاه به دست آورید .

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *