بیمه حیوانات خانگی چیست؟

بیمه حیوانات خانگی چیست؟

پت شاپ دناپت: بیمه حیوانات خانگی برنامه ای است که هزینه های درمانی را که ممکن است در صورت بروز هرگونه مشکل سلامتی دوستان دوست داشتنی ما ایجاد شود، پوشش می دهد. همچنین لازم به ذکر است که این بیمه که بهترین درمان ممکن را در شرایط اضطراری و مشکلات غیرمنتظره بهداشتی ارائه می دهد و از صاحبان حیوانات خانگی حمایت مالی می کند، شرایط و محدودیت های خاصی دارد. اگرچه بیمه حیوانات خانگی در خارج از کشور بسیار رایج است، اما در سال های اخیر در کشور ما نیز رواج پیدا کرده و فراگیر شده است.

بیمه حیوانات خانگی چیست؟

بیمه حیوانات خانگی نوعی بیمه است که درست مانند بیمه درمانی خصوصی عمل می کند اما دوستان حیوان خانگی ما را پوشش می دهد. پوشش این بیمه با توجه به شرکت ها و سیاست های ارائه شده متفاوت است. اگرچه بیمه حیوانات به ویژه در بین افرادی که با دام سروکار دارند بسیار رایج است، اما باید در نظر داشت که ممکن است تفاوت های جدی بین بیمه نامه ها وجود داشته باشد، زیرا بیمه حیوانات خانگی به تازگی رواج پیدا کرده است.

پوشش بیمه حیوانات خانگی؟

گرچه سگ ها و گربه ها اولین کسانی هستند که در محدوده این بیمه به ذهن می رسند، اما برخی از شرکت های بیمه مسئولیت زندگی در خانه را بر عهده دارند مانند ماهی، خزندگان، جوندگان و پرندگان. به آنها اجازه می دهد تا به شرط اهلی بودن بیمه شوند. در معاملات بیمه گربه و سگ با شروع بیمه نامه یک تراشه ارسال می شود و تمامی تراکنش های انجام شده از طریق این تراشه پیگیری می شود.

نژادهایی که پرورش، تولید و فروش آنها در ترکیه ممنوع است نمی توانند از این بیمه ها بهره مند شوند. در محدوده قانون حمایت از حیوانات شماره 5199 و مقررات مربوط به این قانون، قاعده ای وجود دارد که برخی از نژادها را نمی توان در ترکیه تغذیه، مالکیت، فروش، هدیه و یا وارد کشور کرد. نژادهایی که تحت قانون هستند مانند پیتبول تریر، ژاپنی توسا ممکن است بیمه نباشند.

مواردی که باید در هنگام گرفتن بیمه حیوانات خانگی در نظر بگیرید

گربه و سگ یقه سبز

توجه دقیق به بیمه نامه در فرآیند بیمه حیوانات خانگی مهم است. لازم است که دامنه آن را به وضوح درک کنید و در مورد کلینیک هایی که در منطقه ای که حیوان خانگی در آن زندگی می کند خدمات ارائه می دهند، اطلاعات کسب کنید.

قیمت بیمه حیوان خانگی با توجه به شرکت بیمه، پوشش بیمه نامه و وضعیت سلامت عمومی حیوان خانگی متفاوت است. به همین دلیل، ارزیابی با دریافت مظنه از بیش از یک شرکت بیمه، یافتن جامع ترین و اقتصادی ترین بیمه را آسان می کند. هنگام بررسی پوشش خط مشی، مهم است که به کلینیک ها، درمان ها و اقدامات تحت پوشش نگاه کنید.

بسیاری از بیمه نامه ها دارای کاربردهای ریزتراشه هستند. برای شروع بیمه، ریزتراشه ارسالی شرکت باید بر روی حیوان خانگی موضوع بیمه توسط دامپزشک مجاز اعمال شود. در مواردی که درج ریزتراشه توسط کلینیک مجاز انجام نمی شود یا انجام نمی شود، امکان بهره مندی از بیمه وجود دارد.

بیمه حیوانات خانگی

  • تصادفات رانندگی،
  • جراحات ناشی از افتادن،
  •  در مواردی مانند سوختگی، برق گرفتگی،
  • مشکلات بهداشتی ناشی از گرم یا سرد بودن هوا،
  • در مواردی که نیاز به درمان باشد مانند بلعیدن نام خارجی یا خفگی به دلیل دیگری، درمان در کلینیک ها را پوشش می دهد.

در هنگام گرفتن بیمه حیوان خانگی، همچنین مهم است که حیوان خانگی موضوع بیمه کاملاً واکسینه شده باشد، مشکل سلامتی مزمن داشته باشد و حیوان خانگی بزرگتر از 6 ماه و کمتر از 10 سال سن داشته باشد. در محدوده بیمه حیوانات خانگی، خدمات اضافی مانند چک آپ منظم سالانه، کوتاه کردن ناخن و مو، تمیز کردن چشم و گوش را می توان دریافت کرد. اما توجه به شرایطی که تمامی این خدمات در بیمه نامه مشخص شده است ضروری است. بررسی ضمانت نامه ها در حین انجام این بیمه ها نیز مهم است. توصیه می شود با آگاهی از محدوده و میزان ضمانت های مختلف مانند پوشش اضطراری، ضمانت جستجوی مفقود شده و ضمانت مسئولیت مالی در مورد بیمه تصمیم گیری کنید.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *