آیا سگ ها علف می خورند؟

آیا سگ ها علف می خورند؟

پت شاپ دناپت: سگ شما ممکن است وقتی بیرون می روید دائماً به علف و علف روی می آورد و سعی می کند گیاهان خانه شما را بخورد. به طور طبیعی، این باعث می شود که به این سوال فکر کنید که آیا سگ ها علف می خورند یا خیر. گربه ها از گیاهان و گیاهانی استفاده می کنند که برای سلامتی آنها مفید است. اما در مورد سگ هم همینطور نیست، نمی توان گفت علف خوردن سگ ها مرسوم است.

برای صاحبان حیوانات خانگی، خوردن گیاهان توسط سگ آنها می تواند باعث نگرانی شود. ممکن است فکر کنید که آنها مریض یا گرسنه هستند، ما دوست داریم به این سوالات با پاسخ های نادقیق اما ممکن پاسخ دهیم. دلایل و دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد که چرا سگ ها علف می خورند که بیشتر آنها بر اساس مشکلات روحی و جسمی است.

چه دلایلی سگ ها علف می خورند؟

یکی از فرضیات رایج در بین مردم این است که سگ ها به دلیل داشتن مشکلات معده و گوارشی تمایل به خوردن علف دارند. برخی از سگ ها پس از خوردن علف شروع به استفراغ می کنند و صاحبان آنها فکر می کنند به دلیل درد معده به این رفتار روی آورده اند. طبق تحقیقات کارشناسان، تنها 25 درصد از سگ ها پس از خوردن علف استفراغ می کنند. بنابراین این فرضیه چندان قابل قبول به نظر نمی رسد و فرض رایج دیگر این است که سگ ها علف می خورند تا کمبود فیبر خود را جبران کنند. با توجه به اینکه خوردن علف باعث کارکرد دستگاه گوارش می شود، می توان ادعا کرد که این دیدگاه مفید است.

این دیدگاه که سگ ها پس از خوردن علف با استفراغ معده خود را تسکین می دهند را می توان به عنوان یک عمل غریزی طبقه بندی کرد. با این حال، سگ شما ممکن است به دلایل روانی نیز گیاهان بخورد.

اگر سگ ها اضطراب جدایی داشته باشند یا توسط صاحب خود رها شوند، ممکن است رفتار نامناسبی از خود نشان دهند، مانند خوردن علف.

وقتی متوجه شدید که سگ شما در حال خوردن علف است، ابتدا باید ببینید که چرا این رفتار را از خود نشان می دهد و دلیل آن را درک کنید. کارشناسان توصیه می کنند از خوردن علف سگ ها جلوگیری شود. اگرچه مستقیماً برای علف یا علف مضر نیست، اما مواد شیمیایی موجود در آن، مدفوع سایر حیوانات و باکتری هایی که نمی توانید آنها را ببینید می توانند سلامت سگ شما را تهدید کنند. گیاهانی که در کلاس تغذیه سگ گنجانده نمی شوند ممکن است نشان دهنده یک سندرم اختلال خوردن به نام پیکا در سگ شما باشند.

چگونه می توانید از خوردن علف سگ خود جلوگیری کنید؟

اگر سگ شما سعی می کند هر بار که بیرون می روید گیاهان و علف بخورد، می توانید از این امر جلوگیری کنید. اول از همه، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تماس با چمن و چمن را به حداقل برسانید و سفرهای خود را در این راستا سازماندهی کنید. سگ وقتی شما را به سمت چمن می کشد در حین گردش شما رفتار می کند می توانید با دادن این درخواست او را فراموش کنید. اگر سگ شما از روی بی حوصلگی سعی در خوردن علف دارد، نباید از آن غافل شوید و باید به فعالیت هایی بپردازید که به او اجازه می دهد انرژی خود را در طول روز دور بریزد.

وقتی سگ شما سعی می کند علف بخورد، عصبانی می شوید و او را تنبیه می کنید و ممکن است از روی کینه به این کار ادامه دهد. شما باید درک و صبور باشید و سعی کنید بدون ترساندن به او بیاموزید که این رفتار اشتباه است.

اگر با وجود تمام تلاش هایتان نمی توانید از خوردن علف سگ خود جلوگیری کنید، می توانید از دامپزشک خود کمک بخواهید. اگر سگ شما به دلیل کمبود فیبر در غذای سگ خود سعی در خوردن علف دارد، می توانید با توصیه دامپزشک خود فیبر را به رژیم غذایی او اضافه کنید.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *