آیا سگ ها نارنگی می خورند؟

آیا سگ ها نارنگی می خورند؟

پت شاپ دناپت: اگرچه خوردن نارنگی برای دوستان پنجه شما به طور کلی مضر نیست، اما ممکن است برخی اقدامات احتیاطی لازم باشد. ماندارین میوه ای سرشار از ویتامین C است و سگ ها به اندازه انسان برای ویتامین C بدن اهمیت دارند. با این حال، این می تواند یک مشکل باشد زیرا سگ ها می توانند دانه ها را در حین خوردن نارنگی قورت دهند.

آیا خوردن نارنگی برای سگ ها مضر است؟

پوست نارنگی روی سیستم گوارش سگ ها اثر فشاری دارد و در صورت بلعیدن به راحتی می تواند باعث احتقان شود. در حالی که پوسته ها می توانند باعث تحریک معده سگ شما شوند، مشکلات گوارشی مانند استفراغ و اسهال را به همراه خواهند داشت. یکی دیگر از دلایل خطرناک بودن دانه های نارنگی برای دوست شما باعث ایجاد احتقان در دستگاه گوارش سگ شما می شود. از آنجایی که برخی از مواد شیمیایی در دانه ها یافت می شوند، می توانند برای سلامت سگ شما مضر باشند.

بنابراین توصیه می شود در زمانی که سگ ها قصد مصرف نارنگی را دارند تا حد امکان پوست و دانه نارنگی ندهید. با این حال، در حالی که خوردن میوه هایی مانند نارنگی به سگ ها توصیه می شود، نباید نادیده گرفت که آنها قند و کالری اضافی را به رژیم غذایی سگ می رسانند. به همین دلیل میوه ها باید به صورت متعادل در وعده های غذایی سگ ها مصرف شوند.

به طور کلی، خوردن نارنگی برای سگ ها مضر نیست، اما همیشه مهم است که آن را متعادل و کنترل شده بدهید. به غذای سگ برای زندگی سالم تر و طولانی تر دوست خود بهترین غذا برای مصرف است. اگر هنگام خوردن نارنگی سگ شما هر گونه واکنش نامطلوب را تجربه کردید، توصیه می شود با دامپزشک مشورت کنید.

مزایای ماندارین برای سگ چیست؟

ماندارین دارای فواید بسیاری برای سگ است. با این حال، قبل از مصرف نارنگی برای سگ خود، توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد مناسب بودن آن برای سلامتی و تغذیه او مشورت کنید.

در اینجا برخی از فواید نارنگی برای سگ ها آورده شده است:

  • نارنگی برای سلامت دندان سگ ها بسیار مفید است. به لطف ویتامین C و آنتی اکسیدان های موجود در ماندارین، به کاهش جرم و پلاک روی دندان سگ ها کمک می کند.
  • ماندارین سیستم سلامت دستگاه گوارش سگ ها را تنظیم می کند. از نظر فیبر دارای محتوای بسیار غنی است.
  • به تقویت سیستم ایمنی سگ ها کمک می کند.
  • ه دلیل اینکه میوه ای کم کالری است می تواند از افزایش وزن سگ ها جلوگیری کند.

ممکن است هر چیزی منفعت و ضرر داشته باشد. ماندارین یک میوه مفید برای سگ است. پس آیا سگ ها پوست نارنگی می خورند؟ جواب سوال او منفی است. زیرا پوست و دانه ها می توانند برای سگ مضر باشند. به همین دلیل توصیه می شود فقط میوه نارنگی را به دوست خود بدهید.

از آنجایی که نارنگی حاوی اسیدیته بالایی است، می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در معده دوست شما شود. بنابراین نباید نارنگی را زیاد مصرف کرد. پس از دادن نارنگی به سگ خود، باید از نزدیک مشاهده کنید. اگر شرایط آلرژیک را نشان داد، باید بلافاصله با نزدیکترین دامپزشک تماس بگیرید.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *