آنچه باید در مورد مراقبت از سگ پیر بدانید

آنچه باید در مورد مراقبت از سگ پیر بدانید

پت شاپ دناپت: پیری بخشی طبیعی و اجتناب ناپذیر از چرخه زندگی است. با وجود اینکه دوستان ما از انرژی های دوران کودکی دور هستند، مو سفید و حتی نگاه معصومانه آنها عمیقاً ما را تحت تأثیر قرار می دهد، مهم این است که ما نیازهای آنها را به صحیح ترین شکل برآورده کنیم و راحتی آنها را در زندگی افزایش دهیم. به همین دلیل لازم است نیازهای سگ در دوران پیری را بشناسیم و مراقبت از آنها را متناسب با نیازهای این دوران انجام دهیم. در این مقاله نکات مهمی در مورد مراقبت از سگ پیر با شما در میان می گذاریم.

پیری در سگ ها

اگرچه تفاوت‌های نژادی وجود دارد، اما سگ‌ها وقتی به سن 10 سالگی می‌رسند در طبقه‌بندی سالمندان جای می‌گیرند. اگرچه در ظاهر ظاهری آنها تفاوت محسوسی وجود ندارد و کاهش محسوسی در انرژی آنها مشاهده نمی شود، اما دوستان عزیز ما اکنون دوران بزرگسالی خود را پشت سر گذاشته و وارد روند جدیدی شده اند که در انتظار آنهاست. سگ‌های مسن‌تر نسبت به قبل در زندگی‌شان کمتر شروع به حرکت می‌کنند. توانایی های شنوایی و بینایی او مانند گذشته خوب نیست. دندان های آنها قدرت قبلی خود را از دست داده است، نیازهای جویدن آنها شروع به تغییر کرده است. سیستم ایمنی آنها ضعیف شده و حساسیت آنها به برخی بیماری ها نیز افزایش یافته است. با این حال، آنها می توانند در دوران پیری کاملاً راحت، شاد و حتی سالم باشند.

غذا دادن به سگ های مسن مهم است

یک رژیم غذایی متعادل نقش مهمی در حفظ سلامتی در سگ های مسن، مانند توله سگ ها و بزرگسالان دارد. با افزایش سن، انرژی آنها کاهش می‌یابد و کمتر از گذشته حرکت می‌کنند، بنابراین باید غذای خشک سگ مخصوص سگ‌های مسن را مصرف کنند که مخصوص سگ‌های مسن است. از آنجایی که چاقی یک مشکل رایج در سگ های مسن است، می توان راحتی زندگی را با غذاهای مناسب برای سن و ویژگی های نژادی افزایش داد. به منظور حفظ تعادل وزن، غذاهای سگ های مسن باید ترجیح داده شوند، با محتوای چربی کاهش یافته اما فرموله شده به گونه ای که نیازهای تغذیه ای را به طور کامل برآورده کنند. اگر دوستان شما مشکلات سلامتی مختلفی دارند که در سنین بالا رخ می دهد، می توانید در انتخاب غذا از دامپزشکان حمایت کنید.

سگ های مسن نیز به ورزش نیاز دارند

سگ در حال توپ بازی در ساحل با صاحبش

ورزش منظم یکی از مهم ترین الزامات برای کنترل وزن و سلامت کلی سگ های مسن است. اما انتظارات ورزشی نیز باید اصلاح شود. اگر سگ ها در حین ایجاد یک برنامه ورزشی روزانه بیماری های مزمن داشته باشند، باید از دامپزشکان حمایت شود. همچنین می توان با تمریناتی که بدون مشکل زیاد انجام می دهند احساس بهتری در آنها ایجاد کرد.

معاینات منظم دامپزشکی نباید مختل شود

تضعیف سیستم ایمنی بدن به دلیل افزایش سن، خطر ابتلای سگ ها به بیماری های مختلف را افزایش می دهد. به همین دلیل بازدیدهای منظم دامپزشکی نباید قطع شود. در طی این بازدیدها می توان اطلاعاتی در مورد شرایط عمومی سلامت به دست آورد و بیماری ها را در مراحل اولیه تشخیص و درمان کرد.

بهداشت دهان و دندان باید محافظت شود

حیوانات خانگی در هر مرحله از زندگی خود نیاز به مراقبت از دهان و دندان دارند. اگر مراقبت های دندانی در اوایل دوره قطع شود، از دست دادن دندان در سنین بالا ممکن است اجتناب ناپذیر شود و این ممکن است باعث شود دوستان ما با مشکلات گوارشی مواجه شوند. برای سگ‌های مسن توصیه می‌شود به مسواک زدن منظم ادامه دهند، در صورت وجود مشکلات دندانی درمان کنند و سالی یک‌بار دندان‌هایشان را تمیز کنند. بنابراین، محافظت از سلامت دندان آسان تر خواهد بود.

واکسن ها و داروهای انگلی را نادیده نگیرید

سن سگ شما در مورد انگل ها عامل تعیین کننده ای نیست. سگ ها در هر سنی ممکن است به دلایلی مانند انتخاب رژیم غذایی یا بیرون رفتن به داروهای انگل داخلی و خارجی نیاز داشته باشند. در دوران سالمندی نباید از داروهای انگلی غافل شد و از واکسیناسیون دوره ای غافل نشد.

برای پاکسازی پوست و مو وقت بگذارید

با افزایش سن سگ ها، مو و پوست آنها نیز شروع به تغییر می کند. پرهای آنها درخشش خود را از دست می دهند و ممکن است شکننده تر شوند. جلسات مسواک زدن باید با دفعات معمول ادامه یابد تا گردش خون در پوست آنها تسریع شود و موهای ریخته شده تمیز شوند. برای جلوگیری از مشکلات پوستی باید با شامپو سگ شسته شوند و در صورت مشاهده هرگونه مشکل پوستی توسط دامپزشک معاینه شوند.

برای افزایش راحتی زندگی تغییراتی ایجاد کنید

سگ زرد برای پیاده روی با صاحبش

راحتی برای سگ های مسن تر از همیشه مهم است. خوابیدن روی زمین های سرد و سفت می تواند باعث بیماری آنها شود و همچنین باعث درد آنها می شود. به همین دلیل، باید اطمینان حاصل شود که آنها مناطقی دارند که می توانند در آنجا بخوابند و زمان خود را تا حد امکان راحت سپری کنند و به بدن آنها آسیبی وارد نشود. باید در نظر داشت که بالا و پایین رفتن از پله ها باعث ناراحتی می شود زیرا سگ های مسن ممکن است دچار مشکلات مفصلی شوند. رمپ سگ می تواند یک راه حل عملی برای دوستانی که نمی توانند از پله استفاده کنند و حمل آن خیلی سنگین است، ارائه دهد. موضوع دیگری که برای افزایش راحتی آنها باید مورد توجه قرار گیرد، دسترسی آسان آنها به ظروف غذا و آب است. اگر بینایی آنها کم شده است، وسایلی که ممکن است باعث بروز حوادث جزئی شوند باید هنگام راه رفتن در خانه حذف شوند.

برای او وقت بگذارید

گذراندن وقت با سگ های مسن در برخی موارد می تواند ناراحت کننده باشد. البته برای افرادی که زندگی خود را با سگ ها تقسیم می کنند، دیدن این که انرژی قدیمی شان از بین رفته است، به راحتی نمی توانند شاهد باشند که نمی خواهند مانند گذشته بازی کنند و لذت خود را کاهش دهند. با این حال، تا حد امکان باید زمان بیشتری را با آنها سپری کرد. موثرترین راه برای افزایش خاطرات مشترک و کاهش اضطرابی که ممکن است در زمان دوری از صاحبان خود تجربه کنند، گذراندن وقت با آنهاست. حتی اگر نتوانند صاحبان خود را ببینند یا حتی نشنوند، احساس حضور و توجه آنها باعث خوشحالی دوستان وفادار ما خواهد شد.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *