مراحل گام به گام پاک کردن گوش سگ

مراحل گام به گام پاک کردن گوش سگ

بسیاری از افرادی که زندگی خود را با دوستان وفادار خود به اشتراک می گذارند می پرسند “آیا باید گوش های سگم را تمیز کنم؟” در مورد پاسخ ها متعجب است تا حد زیادی پاسخ این سوال «بله» است. با این حال، وقتی صحبت از دفعات تمیز کردن گوش در سگ ها می شود، نمی توان در مورد فرکانس دقیق صحبت کرد، زیرا هر یک باید جداگانه انجام شود.

گوش سگ ها ساختار بسیار فرورفته ای دارد. وقتی زمانی را در بیرون از خانه می گذرانند، گرد و غبار، تکه های چمن، میکروارگانیسم های مختلف و حتی اگر دوست دارند با آب بازی کنند، آب در دورافتاده ترین نقاط گوش آنها می نشیند. زمانی که تمیز کردن گوش در سگ ها در زمان مناسب و به روش صحیح انجام نشود، ممکن است با خطر عفونت مواجه شوید. به همین دلیل، تمیز کردن گوش سگ باید در روال مراقبت گنجانده شود و در این فرآیند از محلول گوش سگ فرموله شده به گونه ای استفاده شود که به سلامتی دوستان ما آسیبی وارد نکند. در این مقاله می توانید کنجکاوترین ها را در مورد فرآیند تمیز کردن گوش در سگ ها بیابید.

تمیز کردن گوش سگ ها هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

فرکانس مراقبت از گوش در سگ ها ممکن است با توجه به ویژگی های نژادی، ساختار گوش ها، شرایط زندگی، سطح فعالیت، سن، میزان تولید جرم گوش و میزان حساسیت به عفونت گوش متفاوت باشد. توصیه کلی این است که این فرآیندهای نگهداری را یک بار در ماه انجام دهید. به همین دلیل، صحیح ترین رویکرد مشورت با دامپزشکان در مورد نیازهای حیوان خواهد بود. البته در این مرحله باید توجه داشت که تغییرات رفتاری مختلفی وجود دارد که نشان دهنده نزدیک شدن به زمان نظافت است. اگر دوست شما شروع به تکان دادن مکرر سر خود کرد، اگر بوی ملایمی احساس شد، می توانید اقدام کنید. تمیز کردن بیش از حد می تواند به همان اندازه خطرناک باشد که تمیز کردن را مختل کند و می تواند منجر به تحریک یا عفونت شود.

چگونه گوش سگ را تمیز کنیم؟

زنی که گوش سگش را تمیز می کند

قبل از شروع فرآیند تمیز کردن و نگهداری، گوش ها باید بازرسی شوند. اگر در قسمت‌های داخلی التهاب وجود دارد، پوست قرمز است، بوی شدیدی به مشام می‌رسد و گوش‌ها بر اثر خارش تحریک می‌شوند، فرآیند تمیز کردن را نباید شروع کرد. در چنین شرایطی باید با دامپزشکان مشورت کرد. درمان پزشکی توسط متخصصان ممکن است ضروری باشد، زیرا همه این علائم ممکن است نشان دهنده عفونت فعال باشد. اگر پس از بررسی کلی با یک وضعیت غیرعادی مواجه نشدید، می‌توانید به مرحله تمیز کردن بروید. قبل از شروع تمیز کردن، مطمئن شوید که یک حوله، محلول توصیه شده توسط دامپزشک و موادی مانند پشم پنبه همراه خود دارید.

  1. در صورت امکان باید دوستتان را بین پاهایتان بنشینید و پشتش رو به شما باشد. به این ترتیب می توانید گوش های او را با زاویه دقیق تری بررسی کنید. اگر به او اجازه دهید خسته شود و با انجام بازی های قبلی از انرژی خود خلاص شود، می توانید تعمیر و نگهداری را بسیار آسان تر انجام دهید.
  2. گوش و مجرای گوش سگ ها L شکل است. بنابراین رسیدن به پرده گوش از نظر تشریحی بسیار دشوار است. برای تمیز کردن هرچه مؤثرتر، باید پینا را کمی بالاتر ببرید. پس از اطمینان از آرام شدن آن، باید داخل مجرای گوش را با محلول پاک کننده گوش سگ اسپری کنید. دستورالعمل استفاده ممکن است بسته به محلولی که استفاده می کنید متفاوت باشد. به همین دلیل، ما نمی‌توانیم اطلاعات دقیقی در مورد مقدار محلولی که باید به داخل گوش اسپری کنید ارائه کنیم.
  3. پس از فشار دادن محلول به داخل مجرای گوش، باید به آرامی پایه گوش را حدود 30 ثانیه ماساژ دهید. به لطف ماساژ، می توانید اطمینان حاصل کنید که محلول آلودگی های انباشته شده در اعماق کانال را راحت تر می شکند. سپس می توانید سر سگ خود را کج کنید و محلول را راحت تر از خاک خارج کنید. از طرف دیگر، می توان لوسیون را با پنبه یا گاز در گوش مصرف کرد. پس از تخلیه محلول، می توانید فلپ گوش را دوباره تمیز کنید. باید مراقب باشید که انگشت خود را بیش از حد وارد قسمت های داخلی کانال نکنید.
  4. اگر به این مرحله رسیده اید، تبریک می گوییم، می توانید مراحل مراقبت را با انجام مراحل مشابه روی گوش دیگر دوست خود، مرحله به مرحله کامل کنید.

این مهم است که مواد مورد استفاده در گوش پاک کردن سگ دارای کیفیت مناسب برای سلامتی آنها باشد. با کلیک بر روی اینجا، می توانید محصولات موجود در دسته مراقبت از گوش سگ ما را بررسی کنید، محصول مناسب را برای دوست خود انتخاب کنید و از گارانتی 100% اصلی محصول ما بهره مند شوید.

ملاحظات در زمان تمیز کردن گوش سگ

دامپزشک در حال معاینه گوش سگ

مواردی که در محدوده این مرحله مراقبتی که ارتباط تنگاتنگی با سلامت دوستان ما دارد را می توان به شرح زیر برشمرد.

توصیه دامپزشکان برای تمیز کردن گوش سگ مهم است

همانطور که اشاره کردیم، مجرای گوش دوستان پنجه ما L شکل است. با توجه به ساختار آناتومیکی آنها، انتخاب گوش پاک کن سگ باید با دقت انجام شود. لوسیون گوش پاک کن سگ نباید حاوی موادی باشد که اسیدیته مجرای گوش را تغییر داده یا باعث خشکی آن شود. بهتر است هنگام انتخاب با دامپزشک مشورت کنید. اگر دامپزشکان محلول پاک کننده گوش سگ را توصیه می کنند، این توصیه ها باید رعایت شود. به خصوص اگر مشکلات گوش وجود داشته باشد، محلول هایی با ترکیبات مختلف و توصیه نشده ممکن است بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر داشته باشد.

باید از مقدار ایده آل محلول پاک کننده گوش استفاده شود

برای تمیز کردن بهینه، محلول باید مجرای گوش را پر کند. با این حال، باید توجه داشت که دستورالعمل استفاده ممکن است برای محصول تغییر کند. اگر محلول به اندازه کافی استفاده نشود، حتی اگر ماساژ داده شود، ممکن است حداکثر اثر خود را نشان ندهد و مراقبت به هدف خود نرسد.

سواپ های پنبه ای را نباید ترجیح داد

برای تمیز کردن محلول از کانال، می توانید سر دوست خود را کج کنید، اجازه دهید سرش را تکان دهد یا با کمک پنبه، کثیفی را پاک کنید. با این حال، هرگز نباید از سواپ های پنبه ای استفاده کنید. این محصولات که تصور می‌شود راه‌حلی عملی برای تمیز کردن گوش ارائه می‌دهند، می‌توانند کثیفی‌های باقی‌ مانده در مجرای گوش را به عمق بیشتری ببرند. ترجیح دادن این محصولات فقط در هنگام تمیز کردن سطحی فرورفتگی های گوش مفید خواهد بود.

در طول فرآیند مراقبت نباید نسبت به او سختگیر باشید

سگ ها دوست ندارند گوش های خود را تمیز کنند، و اگر این روند مراقبت از توله سگ شروع نشود، همه چیز می تواند بسیار پیچیده شود. نباید با او تند برخورد کرد زیرا در مرحله نگهداری بی حرکت نمی نشیند یا بد خلق می شود. این رفتار می تواند منجر به تجربه منفی و مقاومت در برابر فرآیند تمیز کردن گوش شود.

هزینه تمیز کردن گوش سگ

تقریباً مانند تمام مراحل مراقبت از دوستانمان که مشکل سلامت خاصی ندارند، گوش پاک کردن را می توان با تهیه تجهیزات لازم در منزل با خیال راحت انجام داد. با این حال، هنگامی که صحبت از سگ‌هایی با مشکلات سلامتی خاص می‌شود یا اجازه فرآیندهای مراقبتی را نمی‌دهند، حمایت دامپزشکان مورد نیاز است. “هزینه تمیز کردن گوش سگ چقدر است؟” ممکن است سوالی پیش بیاید اگر چه قیمت های گوش پاک کن در سگ ها مطابق با سیاست دستمزد کلینیک های دامپزشکی متفاوت است، اما می توان گفت که به طور کلی در محدوده 100 تا 300 هزار تومان است.

امتیاز دهید
مهرزاد کوهزاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *